Tradičná hatha joga s Jaiwanti – jesenné posilnenie imunity

Tradičná hatha joga môže byť užitočným spôsobom, ako zvýšiť imunitný systém a zmierniť zápal v tele. Psychologický stres dokáže ovplyvniť mnoho systémov v tele, vrátane oslabenia imunitného systému a zvýšenia chronického zápalu. Hoci je zápal prirodzenou súčasťou imunitnej reakcie a v krátkodobom horizonte môže pomôcť pri hojení rán, zranení a infekcií, chronický zápal môže naopak spôsobiť viac škody ako úžitku.

Jesenné posilnenie imunity

Pozvánka na tematickú sériu hatha jogy s indickou certifikovanou učiteľkou jogy Jaiwanti (30.11.2019), ktorá je zároveň vyštudovaná holistická liečiteľka a jogová terapeutka. Tradičná hatha joga formou asán a pranayamy na povzbudenie a naštartovanie imunitného systému pred zimou. Jogové techniky zamerané skrz telo smerom dovnútra aj proti jesennej melanchólii a depresii. Práca s dychom a mysľou.
Tradičná hatha joga s Jaiwanti
Imunita

Novembrový seminár tradičná hatha joga

Jesenné posilnenie imunity
Lektor: Jaiwanti Singh - uznávaná učiteľka jogy pôvodom z Indie
Dátum: 30.11.2019
Čas: 9.30-12.30
Miesto: TVOJA JOGA, o.z.
Príspevok: 27,- Euro
Rezervácia miesta: info@tvojajoga.sk (meno,tel.číslo, mail)
Storno podmienky

Vhodný pre všetky úrovne. Workshop bude v angličtine, tlmočený do slovenčiny. 

Obsahom stretnutia bude cvičenie - telesná prax séria asán z hatha jogy na posilnenie a naštartovanie imunity, pranayama a iné nadstavbové techniky jogovej praxe vrátane relaxácie a meditácia. Možnosť pre otázky, diskusiu. 

V priebehu podujatia bude prestávka na občestvenie a osvieženie, ktoré pre Vás pripravíme. Seminár je vhodný pre všetky úrovne. Workshop bude v angličtine, tlmočený do slovenčiny

Podujatie organizované s spolupráci s Indickou ambasádou v Bratislave.

Pokračovať v čítaní: Tradičná hatha joga s Jaiwanti – jesenné posilnenie imunity

YIN YOGA

Yin a Yang

Koncept Yin a Yang má pôvod v čínskej filozofii a opisuje dve navzájom opačné a doplňujúce sa sily, ktoré sa nachádzajú v každej živej a neživej časti vesmíru.

Yin je tmavší element; pôsobí smutne, pasívne, tmavo. Je to ženský element, ktorý korešponduje s nocou. Yin je často symbolizovaný vodou a zemou a priraďuje sa mu pasivita.

Yang je svetlejší element; pôsobí veselo, aktívne, svetlo. Je to mužský princíp a korešponduje s dňom. Yang je symbolizovaný ohňom a vetrom.

yin a yang
Monáda yina a yang

Pokračovať v čítaní: YIN YOGA

Základy rovnovážnych pozícii

Často počujeme, že by sme mali v živote hľadať rovnováhu. Či už je to v našej strave, v cvičení, v práci alebo v potešení. Ale čo je rovnováha? A čo je jogínska rovnováha? Je to schopnosť udržať sa dlho vo vyváženej ásane? Áno, aj – a predsa nie iba to :-).

Ak ste ešte nemali možnosť stretnúť sa s Matejom Jurenkom, určite srdečne odporúčam jeho seminár: Základy rovnovážnych pozícii v Centre TVOJA JOGA, B. Bystrica. Ak Mateja už osobne poznáte, sami nám dáte za pravdu, že znovu ukotvenie získaných vedomostí pod jeho vedením krásne nadväzuje na dennú prax v joge i v živote samotnom.

Pokračovať v čítaní: Základy rovnovážnych pozícii

Jesenný DETOX pľúca a hrubé črevo

Jeseň je obdobím, kedy si treba zorganizovať spôsob života po trochu porozhadzovanom štýle v období leta.

Obdobie jesene je v súlade s cyklami prírody ideálnym obdobím na detoxikáciu organizmu. Práve v tomto období je naše telo prirodzene nastavené na uvoľňovanie všetkého, čo už viac nepotrebujeme, čo nám už viac neslúži. Ak sa potrebujeme zbaviť nadbytočných kilogramov alebo emočnej, mentálnej či psychickej záťaže, toto obdobie je na to najvhodnejšie.

Element KOV a jeseň

Element KOV vládne od 15. 9. – 14. 11. V súvislosti s rytmom ročných období táto fáza zastupuje jeseň. Vtedy sa pomaly sťahujú energie rastlín dovnútra, lístie padá a aj zvieratá hľadajú útočisko, kam sa uložia na zimný spánok. V ľudskom životnom cykle to zodpovedá starnutiu.

Jesenný DETOX: pľúca a hrubé črevo
Jeseň

Charakteristickou emóciou je smútok. V Číne priraďujú tejto fáze bielu farbu, pretože na rozdiel od nás, pokladajú bielu farbu za farbu smútku. Psychickým faktorom tohoto emočného okruhu je smútok. Vyrovnávame sa so stratou a úplne sa stiahneme do seba.

Pokračovať v čítaní: Jesenný DETOX pľúca a hrubé črevo

Hormonálna joga? Blahodárne účinky na telo ženy

Stretli ste sa s pojmom „hormonálna joga“ a intuícia vám navráva, že by mohlo ísť o niečo, čo vám pomôže s vašimi hormónmi? Máte množstvo hormonálnych dôvodov, pre ktoré by ste sa rady zúčastnili takéhoto druhu jogy, ale neviete, čo čakať od seminára, lektorky alebo či ste vhodnou adeptkou?

Monika Konečná je certifikovaná lektorka jogy II. stupňa, lektorka powerjogy, detskej jogy, tvárovej jogy a hormonálnej jogovej terapie (HJT) pre ženy podľa brazílskej autorky Dinah Rodriguéz. Počas svojich kurzov pomáha ženám objavovať v sebe spiacu energiu.

Čo je hormonálna joga?

Hormonálna joga alebo Hormonálna jogová terapia (HJT) je zostava cvikov v presne vymedzenom poradí, ktorá pôsobí na celé ženské telo a jeho hormonálnu sústavu.

Pokračovať v čítaní: Hormonálna joga? Blahodárne účinky na telo ženy

Joga s krivkami

Nie si super chudá či chudý? Žiaden problém! Ľudia všetkých tvarov a veľkostí môžu a dokážu využívať výhody jogy. Obmedzenie nie je v tele iba v mysli.

Vyslovením slova „joga“, nemyslíme nepredstaviteľné a náročné polohy tela. Joga znamená byť v dokonalom vyladení. Telo, myseľ, energia a existencia sú v absolútnej harmónii.

Pokračovať v čítaní: Joga s krivkami

SILNÉ TELO a MYSEĽ s Mirkou Čurillou

Ste pripravený na zmenu? Program na 10 týždňov ušitý pre život v radosti.

Silné telo a myseľ

10 stretnutí + životný koučing s vysoko individuálnym prístupom. Efektívna práca s viditeľnými výsledkami na sebe v malom kolektíve, v  dôvernej skupinke s profesionálnym prístupom skúsenej lektorky.

V skupine nás bude maximálne 6 a ty získaš bohaté skúsenosti a informácie z oblastí: 

Rehabilitačná joga, Psychosomatika, Tvárová gymnastika. 

Pracujeme na telesnej i mentálnej úrovni.

O lektorke

SILNÉ TELO a MYSEĽ Volám sa Mirka Čurilla. Jogovej praxi sa venujem 12 rokov, tvárovej gymnastike/joge intenzívne 2 roky a svoje 4 ročné certifikované štúdium psychosomatiky si neustále overujem v praxi. Nástrojom, ktorý využívam pri práci s klientmi je aj životný koučing. Našla som spôsob ako to všetko výživné, čo som študovala môžem posunúť ďalej.  Lebo len spolupráca nás dovedie ďalej. Teším sa na každého jedného z Vás.

Pre koho je tento program SILNÉ TELO a MYSEĽ určený?

Naozaj pre každého. Nehľadiac na váhu, vek, pohlavie.

Čo program obsahuje?

1.Spojenie sily jogových a rehabilitačných pozícií pre rozhýbanie celého tela. Precítenie tepu vlastného života v žilách. Zmena na nové pohybové návyky, zlepšenie držania postavy.

2. Uvedomenie si seba. Zbavenie sa odpadkov z mysle. Dôveru v svoju silu tvoriť. Zameranie sa na úctu a rešpekt k veľkosti života. Naštartovanie akéhokoľvek hojenia.  Nájdenie svojich vlastných odpovedí a možnosti ujasniť si svoje ciele.

3. Omladenie tváre cez tvárovú jógu – kompletný základný kurz.

4. 1x životný koučing na klientom zvolenú tému. S Mirkou mate možnosť absolvovať životný koučing. Čo je to? Jedná sa o špecifický a štruktúrovaný rozhovor kouča a klienta za účelom dosiahnutia výnimočných požadovaných výsledkov prihliadajúc na jedinečnosť klienta. Tento mentálny tréning slúži na rýchlejšie a efektívnejšie dosiahnutie vašich vytýčených cieľov. Jedná sa o efektívny nástroj osobného rozvoja.

Informácie o programe Silné telo a myseľ

Program:SILNÉ TELO a MYSEĽ
Lektorka a koučka: Mirka Čurilla
Dátumy: od 10.10.2019 - do 12.12.2019
Deň: štvrtok
Čas: 11.00 do 12.30, 90 minút
Miesto: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B.Bystrica
Cena uceleného programu: 169,- Euro

Prihlasovanie sa u lektorky kurzu: selatelo@gmail.com, 0949 020 237

max. 6 osôb v skupine

Vráťte sa s ľahkosťou po lete na jogamatku

Ak ste mali počas leta, či od poslednej lekcie jogy dlhšiu prestávku, neodkladajte svoj návrat k cvičeniu z obavy pre sebou samým.

Vráťte sa s ľahkosťou po lete na jogamatku

Pár tipov ako si uľahčiť návrat k cvičeniu

Akceptujte skutočnosť

Nebojte sa reality. Ak ste dlhší čas necvičili ani doma, ani na dovolenke, po pauze nebude vaša jogová prax úplne rovnaká. Je to samozrejmé a tiež OK. Dôležité je sa s tým zmieriť a pokračovať ďalej tam, kde sa momentálne nachádzate.

Pár tipov od Danky.

Pokračovať v čítaní: Vráťte sa s ľahkosťou po lete na jogamatku

Element ZEM – Harmónia tela a duše

Máte radi jinovú jogu? Aj my! A práve preto vám dávame do pozornosti výnimočnú udalosť –  septembrové sobotné podujatie plné oddychu a poučných informácii o našom tele a jeho blahu. Pozvánka na workshop: Element ZEM – Harmónia tela a duše,  14.9.2019 v Banskej Bystrici. Stretnutím Vás bude sprevádzať jedinečná lektorka z Prahy – Silvia Kajanová.

Pokračovať v čítaní: Element ZEM – Harmónia tela a duše