TVOJA JOGA november a december

Milí priatelia, na prelome mesiaca november a december 2017 sa istý čas neuvidíme…

Počas obdobia od 27.11 do 14.12.2017 sa v TVOJA JOGA necvičí.

Čas rýchle beží, tak že sa ani nenazdáte a opäť sa budeme vidieť na jogamatke. Ak Vám bude joga chýbať, určite nájdete spôsob, ako si ju zacvičíte doma alebo v spoločnosti iných sympatických ľudí.

Aktuálne informácie

Podľa rezervačného systému a informáciach v kolónkach jednotlivých dní a prevádzok (Divadlo Štúdio tanca, Fit Factory) uvidíte, kedy sa opäť uvidíme. Komunikovať ostávame cez Facebook skupina TVOJA JOGA, rátam však s obmedzenejším prístupom na internet :-).

dovolenkaToto obdobie mi osobne poskytuje priestor pre oddych, zážitky rozmanitého druhu, s ktorými prichádzajú automaticky nové nápady, inšpirácie a rozvoj.

Možnosť nabrať novú silu a s ňou ten toľko potrebný hlboký dych, pránu a energiu, a naozaj možno aj nové smery, ktorými sa popri našich stretnutiach uberáme…

Tesne pred odchodom som si pre Vás pripravila ešte seminár s názvom Jesenná joga a ajurvéda venovaný jeseni a zime: vata doša.  Workshop sa veľmi rýchle obsadil, tak že si takéto spestrenie ešte určite zopakujeme.

health-symbol-rainbow-symbols-colors-healthy-heart-healthy-food-good-sleep-yoga-colorful-design-white-background-32908060

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA

Ajurvédske mlieko

Tohoročná neskorá jeseň ešte zďaleka nie je taká studená a vlhká, ale ak vás raz počasie prekvapí, recept na Ajurvédske mlieko ako keby ste našli.

Zlatý všeliek alebo zakúrme si v čase zimy

Či je vonku mínusová teplota alebo nie, obdobie jesene je aj tak podľa ajurvédy spájané s prevahou dóše vata, ktorá je reprezentovaná kvalitami ako: drsnosť, chlad, suchosť, premenlivosť, nepravidelnosť a krehkosť.

Spomínané vlastnosti spôsobujú v našom tele zmätok, nerovnováhu konštitúcií. Takáto disharmónia je spájaná so subjektívnym pocitom nepohody, či únavy. Ak sa chceme cítiť fyzicky aj duševne v pohode, môžeme nášmu telu pomôcť a prinavrátiť rovnováhu aj cez správnu voľbu jedla, nápojov, vhodný výber bylín a tiež cez pohyb a meditačné postupy.

Ajurvédske mlieko

Do pozornosti ponúkam práve tento recept, ktorý môže byť jedým z viacerých prostriedkov na ceste k dobrému pocitu aj počas jesene a zimy. Ajurvédske mlieko, zlatý všeliek, je osvedčenou klasikou v indickej kuchyni. Skutočne je ako zlatistý elixír – jednoduchý, rýchly a zvládnuteľný aj bez kuchárskeho umenia. Je ideálny pre všetky ajurvédske konštitúcie – dóše a ich vzájomné kombinácie, aj keď možno najviac pomôže ľudom typ VATA. Zahreje tých, ktorým je zima, upraví trávenie, zmierni chuť na sladké a tiež môže upokojiť a prehĺbiť večerný spánok.

Ajurvéda je známa používaním krásnych voňavých a farebných korenín, ktoré nielen lahodne dochutia a pestro zafarbia jedlo, tiež sú zdrojom energie a základom zdravia. Ak sa ich naučíte postupne pridávať do vašich osvedčených receptov, tieto koreniny (napr. zázvor, kurkuma, škorica, čierne korenie, badián a iné) sa budú rýchle míňať vo vašej domácnosti. Aj preto sa nebojte investovať do kvalitnejších balení, ktoré sú v bio kvalite a od spoľahlivého dodávateľa. Výber v bio obchodoch a niekedy už aj v sieťových reťazcoch je dostatočný a cenovo dostupný.

Ajurvédske mlieko
Suroviny na prípravu.

Suroviny na prípravu (2 porcie)

 • 2 šálky domáceho mlieka
 • 3 ďatle bez kôstky
 • 1 lyžičku škorice
 • 1 lyžička mletého zázvoru alebo ½ cm čerstvého nasekaného
 • 1/4 lyžičky čierneho korenia
 • semená z 2 kardamových strukov (rozdrvené v mažiari)
 • 1 lyžica ghee
 • 1-2 lyžičky medu

Nič nepokazíte, ak medzi prísady zaradíte trochu nugátového orieška, šafránu, či kúsok kurkumy. Práve kurkuma je nazývaná šafranom orientu kvôli jasnej pomarančovo žltej farbe. Je to silný antioxidant, pôsobí protizápalovo, často je používaná pre krásu pleti, kvalitu pokožky vlasov, pre zdravé biele zuby a silné nekrvácajúce ďasná. Jej pridaním do teplého nápoja dodáte  mlieku tú povestnú zlatú farbu.

Čerstvá kurkuma vs. sušená
Čerstvá kurkuma vs. sušená

Postup a príprava

 1. Vymixujte mlieko s ďatľami (ak sú suchšie, určite ich na pár minú pred tým ponorte do teplej vody).
 2. Vymixovanú zmes pridajte do hrnca, kde dáte všetky koreniny.
 3. Zahrievajte ale nepriveďte do varu.
 4. Keď je mlieko horúce, pridajte ghee a dobre premiešajte.
 5. Keď je všetko dobre rozpustené a premiešané, stiahnite z ohňa, naleje do šálky či pohára a na záver pridajte do každého hrnčeka med.

Ajurvéske mlieko, pár vlastných tipov

Domáce mlieko

Ak máte výkonný mixér, výroba domáceho orechového alebo iného rastlinného mlieka nebude predstavovať veľkú prácnosť. Môžete zobrať napríklad niekoľko orechov (odporúčam cez noc namočené a potom šupky zbavené mandle pred kešu) a vymixovať ich vo vode. Zmes preceďte cez sitko alebo mušelínovú handričku. V prípade, že výroba domáceho mlieka sa vás netýka a chcete použiť rastlinné, istá sieť s farebným dvojpísmovým logom (podobne ako skratka Depeche Mode) má v ponuke kvalitné a nedosládzané mlieka. Použite ryžové, ktoré je prirodzene sladké, mandľové, či ovsené. Ja sa osobne sójovému vyhýbam, ale je len otázka vašich preferencií.

ajurvédske mlieko, recept, tvoja joga

Ajurvéda od kravského mlieka neabstrahuje. U nás je v súčasnej dobe akýsi zdravý trend zavrhovať kravské mlieko kvôli jeho vysokému technickému spracovaniu a životným podmienkam, v ktorých sú kravy chované, ale ak máte overený zdroj a váš etický postoj sa neprieči konzumácii mlieka živočíšneho pôvodu, kľudne použite kravské. Práve tu použité koreniny spôsobia, že mlieko je veľmi dobre stráviteľné a vďaka týmto trávenie podporujúcim koreninám nespôsobuje intolerancie. Opäť však  odporúčam, nebuďte stádoví, počúvajte vlastný inštinkt a nenasledujte prosím úplne slepo nastolené trendy a možno častokrát aj vykonštruované informácie a konšpirácie. Urobte si vlastný názor, sledujte na sebe, pozorujte, čo naozaj robí dobre vám a tým sa riaďte.

Ďatle

Ďatle dostanete kúpiť vo viacerých variantoch. Sem tam sa na Slovensku objavia čerstvé, potom sú sušené a úplne zosušené malé odrody nízkej kvality, s obľubou podsúvané slovenským klientom v predvianočnom čase. Rada podporím slovenských obchodníkov a dodávateľov, ale u nás som si ešte dobré datle asi nekúpila. Ak aj boli OK, tak boli pomerne predražené. Snáď, ak potrebujte iba 2-3 ks týždenne, tak nad tým možno mávnete rukou.

datle

Ja som srdciar a verný zákazník maličkého obchodu Chez ami. Párkrát do roka, keď sa mihnem v Prahe, navštevujem tento maličký kúsok orientu. Vždy tu spravím dobrú kúpu, keď si s niekoľkými kartónmi čerstvých izraelských medjool datlí a pamir iránskych datlí odnášam aj nejaké koreniny, orechy, kardamonovú kávu alebo iné drobnosti. Všetky krabice datlí (a je ich naozaj vždy dosť) odkladám rovno do mrazničky. Takto uskladnené vydržia naozaj veľmi dlho. Datle majú málo vody, takže procesom mrazenia nič nepokazíte a určite ich po XY mesiacoch nevyhodíte, ako iné mrazené potraviny, ktoré strácajú svoju kvalitu, chuť a štruktúru.

Ghee

Indická kuchyňa používa ghee – čistý mliečny tuk ako dôležitú a typickú prísadu pri varení. Aj naše prababky pozngheeali túto dobrotu, ale skôr pod názvom prepustené maslo. Takto upravené maslo je lepšie skladovateľné, pretože neobsahuje vodu, bielkoviny a iné netukové súčasti. Nemusí sa skladovať v chladničke. Na druhej strane má však chuť ako maslo a je vynikajúce aj pre ľudí, ktorí majú alergiu na laktózu či bielkoviny kravského mlieka. Pozor, nie je pre vegánov, keďže je od kravičky.

 

Dobrú chuť alebo skôr na zdravie :-).

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA

 

Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha

WORKSHOP JE AKTUÁLNE ÚPLNE VYBOOKOVANÝ, MIESTA UŽ NIE SÚ K DISPOZÍCII.
Milí priatelia, srdečne Vás pozývam na jesenný workshop: Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha. Teplé hrejivé podvečerné stretnutie s cieľom niečo sa dozvedieť, zacvičiť si formou jogy a pasívne zrelaxovať.

Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha

Je tu jeseň…už v priebehu novembra sa ku nám pomaly vkráda pani zima. Cítime sa unavení, trochu smutní a ubolení.

Alternative Therapy

 
V ajurvéde je naša telesná kondícia ovplyvnené prechodom z Pitta Dosha (energia ohňa) do Vata Dosha (veterná energia). Bežné príznaky spojené s prechodom sa odzrkadlia často aj na našom tele a psyché. Problémy ako: migrény, bolesti hlavy, citlivé a spomalené trávenie, suchosť pokožky a celkový pocit nepokoja trápia viacerých ľudí rôznych konštitúcií.
 
Ajurvéda verí, že všetky naše zdravotné problémy (či už fyzické alebo psychologické) vznikajú v našom živote ako prejav nejakého druhu nerovnováhy.
 
Kľúčovou filozofiou jogy je priniesť do nášho života balans cez asány, pranajámu a meditáciu. Pomocou ayurvédskych princípov a nástrojov jogy sa budeme teda usilovať o nápravu a nasmerovanie nášho tela a duševnej konštelácie do želanej rovnováhy.
 

Jesenná joga workshop

Cieľom workshopu je jednak obohatiť našu prax o nové poznatky, ktoré je možné aplikovať do dňa a isté praktiky a princípy ajurvédy, ktoré môžete integrovať aj života vašich blízkych, či sa joge venujú alebo nie.
 
Na stretnutí Jesenné joga a ajurvéda sa zameriame na:
 • Vata dosha a ajurvédske princípy ako byť v harmónii. Rozprava a dialóg o strave, aromaterapii, voľbe životného štýlu.
 • Cvičenie terapeutickej sekvencie pozícií (proti bolesti hlavy, na posilnenie pľúc, na zlepšenie trávenia a na celkové upokojenie).
 • Prehĺbená relaxácia. Čas oddychu pre našu myseľ a upokojenie celej nervovej sústavy.
 • Čajík, občerstvenie…..prekvapenie :-)

images

Dátum:
15.11.2017 od 18.00 (cca 2 h 15 min)

Príspevok:
8 Euro.

Registrácia:
Osobne, telefonicky (Danka 0918 374 997), mailom (info@tvojajoga.sk). Prosíme o platbu vopred pre zaistenie miesta a  občerstvenia podľa aktuálneho počtu hostí.

Čo si mám doniesť:
Teplú vrstvu navyše, aby ste počas relaxácie neprechladli.

Neberte si prosím do miestnosti mobil :-).

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA

 

Joga pre všetkých – Európsky týždeň športu

V týždni od 22.9. do 30.9. pripravilo mesto pre Banskobystričanov veľa príležitostí k pohybu.

Vyskúšajte aj to, čo ste nikdy nerobili!  Zaujímavé aktivity a športy. Nielen ukážky, ale aj cvičenie.

Joga pre všetkých

Príď v rámci týždňa športu napríklad aj za jogou do Robotníckeho domu.

Aj keď je joga viac ako iba pohyb a určite priamo k športovej disciplíne nepatrí, telo sa predsa len hýbe a fyzicky pracuje.  Aj preto sme nesmierne radi, že sa môžeme aktívne podieľať na európskom týždni športu v našom meste. TVOJA JOGA príde s prezentáciou jogy do Robotníckeho domu, kde sa môžete pridať. Všetci ste vítaní…

Kedy?28.9.2017, štvrtok
Kde?Robotnícky dom
O koľkej?od 16.00 do 17.30 hod.
Čo potrebujem?podložka, pohodlné oblečenie, dobrá nálada
Vstup:VOĽNÝ

jogamatka

Joga pre všetkých

Naozaj to bude joga pre všetkých. Stačí si zobrať pod pazuchu podložku a prísť na voľné cvičenie zadarmo. Štvrtkové popoludnie bude ukážkou jogy ako fyzickej aktivity, ktorá prispieva k ozdraveniu tela. Cvičením sa naše telo spevní, natiahne, skvalitníme dýchanie a neuveriteľne zrelaxujeme.

Vo štvrtok to bude pre niekoho prvýkrát, čo zistí, koľko miesta v tele má, keď sa priadne ponaťahuje a ako vedia aj nenáročné cviky prekvapiť pri budovaní zdravia. Pravidelné cvičenie je totiž skvelou prevenciou. Spôsob, ako udržiavame naše telo v zdravej, vitálnej sviežej a hlavne a fungujúcej forme.

Ako to všetko prebehne?

Lekciou pre verejnosť bude sprevádzať inštruktorka jogy Danka z TVOJA JOGA o.z. Budeme spolu cvičiť a zaoberať sa jogou tak, aby sa mohli pridať hlavne začiatočníci, ktorí si chcú jogový pohyb vyskúšať. Relaxačné poobedie  prinesie počas 90 minút novú skúsenosť ale aj aktívny oddych. Precvičíme celé telo.

Nebojte sa pohybu. Joga je veľmi individuálna a jej skvelá charakteristika je, že nie je súťaživá. Tak že nezáleží, ako ste ohybní, či máte 20 alebo 60 rokov. Váš radca  a vnútorný radar je pocit, ktorý z cvičenia máte.

Cviky budú vhodné pre ľudí, ktorí momentálne netrpia žiadnymi bolesťami a vážnymi chorobami, nakoľko joga je skvelá prevencia, priestor pre uvoľnenie tela i mysle, ale nie je to liek a terapia na vážne zdravotné komplikácie.

Určite si odnesiete nový zážitok, dobrý pocit, celkovú spokojnosť a upokojenie.

Do skorého videnia.

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

Joga pre všetkých

Joga a relax v Štiavnických vrchoch 20.-22.10.2017

Pozvánka na relaxačný pobyt

Dve lektorky, Yin joga, hlboká relaxačná joga, základy ajurvédy v dennom živote a naozaj oveľa viac :-).

Malebná obec vo Vyhnianskej doline obklopená Štiavnickými vrchmi. Čarovné miesto s voňavým vzduchom. Budete ohromení nádhernou scenériou a krásnymi výhľadmi. Relaxujte vo veľmi útulnom a pekne zariadenom penzióne, kde je všetko pripravené pre vaše pohodlie a oddych. Čakajú vás chvíle, kedy si skutočne môžete užiť dni pokoja a dočerpania energie. Relaxujte a odpočívajte.

Miesto pobytu: Penzión na Slnečnej stráni, Vyhne. 
Dátum: 20.-22. október 2017
Cena:  145,- Eur
Záloha: 70,- Eur (splatná do 2.10.2017)

V cene je zahrnuté:
- ubytovanie na 2 noci,ubytovací poplatok,
- stravovanie počas pobytu (2xraňajky, 1xobed, 2xvečera)
- neobmedzený pitný režim a čerstvé ovocie,
- cvičenie jogy 4x,
- relaxačný jogový program, 
- prednášky a zaujímavé informácie,
- zapožičanie pomôcok na jogu a relaxáciu.

Prihlasovanie sa na pobyt: info@tvojajoga.sk alebo osobne na joge.

penzion_na_slnecnej_strani_1435662155_vyhne

Pokračovať v čítaní: Joga a relax v Štiavnických vrchoch 20.-22.10.2017

BASIC YOGA – kurz od 3.10.

Joga na každý deň

Chcete sa zoznámiť s jogou? Spolu sa naučíme základy jogy. Cvičenie, ktoré bude zdravé, bezpečné a najmä EFEKTÍVNE.

Joga krok po kroku

BASIC YOGA je kurz 10 lekcií jogy, s pravidelnými stretnutiami v utorky od 16.45 hod., v ohraničenom počte účastníkov. Spoznávanie krásy jogy, cvičenie s vlastným telom ale aj s pomôckami a doplnkami pod vedením certifikovanej lektorky  (joga, fyzioterapia). 


Informácie BASIC YOGA kurz

 • Cena kurzu: 35,- Euro
 • Deň a čas: utorok, 16.45 – 17.45
 • Začiatok kurzu: 3.10.2017
 • Počet lekcií: 10
 • Miesto kurzu: TVOJA JOGA, Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12, B. Bystrica
 • Lektor: Daniela Lászlová
 • Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk
 • Náročnosť: * (1 hviezdička z troch :-))

*      začiatočník, učenie, pomalšie tempo
**    pozná asány, plynulé cvičenie
***  pokročilejšie asány, výdrž, kondícia

Popis BASIC YOGA – kurz

Joga vhodná nielen pre začiatočníkov, ale aj pre ľudí, ktorí majú radi pomalšie tempo. Citlivá kombinácia Hatha jogy a vybraných fyzioterapeutických cvikov, s cieľom mobilizovať chrbticu a kĺby. Postupná práca s telom v zmysle zlepšenia pevnosti a dosiahnutia zdravej pružnosti. Menej je viac. Varianty základných asán, ktoré sú dostatočné na zlepšenie zdravia. Práca s celým telom, ale i relaxácia a uvoľnenie duševného napätia.

Čo sa stane s mojím telom, keď začnem pravidelne cvičiť jogu?

Od záplavy spokojnosti a pokoja, ktoré prichádzajú hneď po cvičení, je možné časom pozorovať a pociťovať aj ďalšie účinky:

 • náprava držania tela a pohybových vzorcov,
 • zmiernenie bolestí chrbtice a iných bolestí (kĺby, úpony)
 • posilnenie šliach, chrupaviek a kostí,
 • celkové spevnenie tela (povrchové a hlboké svalstvo),
 • zväčšenie flexibility,
 • zlepšenie prietoku krvi a lymfy,
 • úprava krvného tlaku,
 • naštartovanie metabolizmu a redukcia váhy,
 • zlepšenie imunity,
 • pokles cukru v krvi,
 • zlepšenie trávenia,
 • zväčšenie vitálnej kapacity pľúc,
 • zlepšenie koordinácie,
 • zmiernenie problému plochých chodidiel,
 • upokojenie, prehĺbenie a skvalitnenie spánku,
 • skvalitnenie intímneho života,
 • posilnenie sebaistoty a sebaúcty,
 • spomalenie procesov starnutia a celkové omladenie (oživenie pokožky)… a mnohé iné.

Viac informácií v článku z blogu TVOJA JOGA:

S jogou prichádza zdravie

Odporúčania

Kurz je vhodný pre ľudí bez závažnejších zdravotných problémov. Cvičenie jogy je prevencia, súčasť zdravého životného štýlu. V prípade ochorení a liečby vážnejších neurologických a kardiovaskulárnych ochorení, prípadne ortopedických problémov je vhodné konzultovať svoj zdravotný stav s lekárom a poradiť sa ohľadne vhodnosti cvičenia vopred aj s inštruktorkou kurzu.

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

Losovanie výhercov Sky Yoga Europa leto 2017

A je to tu!!! Máme mená výhercov…

Všetci účastníci SKY YOGA EUROPA 2017 boli na konci sezóny zaradení do žrebovania o atraktívne vecné ceny, ktoré sú tematicky prepojené s jogou a cvičením.

Losovanie výhercov online

Losovanie výhercov súťaže prebehlo online, na základe náhodného výberu True Random Number Generator org. Do losovania sme vložili 95 mien. Boli to všetci účastníci, ktorí si prišli túto sezónu zacvičiť jogu na strechu Europa Business Centrum, Banská Bystrica. Podmienkou zapojenia sa do žrebovania bolo zakúpenie voucheru a účasť na joge. Prítomnosť na viacerých SKY jogách jedným cvičiacim nebola prekážkou pre zaradenie do súťaže.

Atraktívne ceny

Žrebovali sme o pekné a hodnotné ceny od našich partnerov:

 • Yoga Design Lab – výrobca jogamatiek, doplnkov na jogu a jogového oblečenia.
 • [sn]super.natural  –  výrobca funkčného merino oblečenie nielen pre šport.
 1. cena: Jogamatka Yoga Design Lab v hodnote 72 €
 2. cena: Merino tričko Namasté [sn]super.natural v hodnote 50 € (5 výhercov)
 3. cena: Joga uterák Yoga Design Lab z mikrovlákna v hodnote 42 €

Výhercovia

Losovanie výhercov

Gratulujeme!

Losovanie výhercov

Ak ste vyhrali práve vy, neváhajte a prihláste sa o svoju výhru :-)

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

ROZVRH september 2017

Od septembra máme nový rozpis cvičenia jogy.

Lekcie od 6. septembra:
Rozvrh Joga Jeseň 2017

Rozvrh – zameranie hodín

Basic Yoga 

Joga krok po kroku. Vhodná pre začiatočníkov alebo pre ľudí, ktorí majú radi pomalé tempo a precízne cvičenie. Čas na správne prevedenie asány, na pocítenie zdravotných účinkov cvičenia. Vedomý pohyb.

Citlivá kombinácia Hatha jogy a vybraných fyzioterapeutických cvikov s cieľom mobilizovať chrbticu a kĺby.  Postupná práca s telom v zmysle zlepšenia pevnosti a dosiahnutia zdravej pružnosti. Podrobnejšie navádzanie do pozícií. Správne cvičenie asány s prihliadnutím na možnosti cvičiaceho. Joga s pomôckami a doplnkami.

Menej je viac…varianty základných asán, ktoré sú dostatočné na zlepšenie zdravia, zmiernenie bolesti. Práca s celým telom, ale i relaxácia a uvoľnenie duševného napätia.

Happy Active

Cvičenie pre aktívnych ľudí v strednom i zrelšom veku. Vek nie je obmedzením. Joga umožňuje telu, aby bolo zdravé a vitálne. Jej výsledkom je spomalenie procesu starnutia telesne i psychicky.

Na hodinách Happy Active sa nestaráme len o zdravú chrbticu a  pohybový systém. Ovlyvňujeme telo ako celok. Trénujeme srdce, dych, zlepšujeme trávenie, cvičením štartujeme imunitný systém, zmierňujeme prípadné prejavy menopauzy. Cvičením harmonizujeme telo, pohladkáme dušu a nabijeme ho pozitívnou energiou.

„Happy active“ znamená „šťastná – aktívna“. Preto si túto lekciu obľúbili i mladé mamičky, ktoré nedávno prešli tehotenstvom a teraz majú popri bábätku menej času iba na seba. Joga im prinesie prinavrátenie funkčnosti panvového dna, odstránenie bolestí chrbtice, spevnenie tela a zlepšenie elasticity pokožky. Dokážu si pri cvičení veľmi dobre oddýchnuť a dočerpať energiu, ktorú celý deň rozdávajú svojim drahým.

Power Yoga

Power joga je kondične náročnejšia. Je to cvičenie jogových pozícií v stoji, v sede a balančných asán. Spája dohromady pohyb, dýchacie techniky a relaxáciu.

Posilňovaním tela vlastnou váhou sa buduje sila a kondícia. Power joga je štýl dynamickej vinyasa jogy. Vinyasa znamena “tok ”. V plynulom pohybe a dychu dochádza k zmene jogových pozícií.

Cvičenie formuje funkčné telo. Zrýchľuje metaboliznmus, pôsobí detoxikačne. Výsledkom pravidelného tréningu je odstránenie mentálnej únavy, obnova energie, zlepšenie sústredenia a koncentrácie. Power joga pomôže dosiahnúť pekné telo, ale tiež umožní nájsť harmóniu v rýchlom tempe života. Stávame sa pokojnejší, zdravší a šťastnejší.

Štýl je založený na ashtanga joge, iba že power joga je viac kreatívna, variabilná a hravá v jednotlivých sekvenciách.

Gym Yoga 

CVičenie JOGY vo FIT FACTORY Nemce

Joga nielen pre športovcov ale i pre často športujúcich klientov. Tréningy sú kombináciou power yogyhatha yogy a yin yogy,  s cieľom poskytnúť kompenzačné cvičenie pre namáhaný pohybový aparát profesionálnych športovcov a hobby kategórie.

Terapia jogovým pohybom je vhodná pre celé spektrum športovcov, profesionálnych trénerov.

Cvičenie zamerané na časti tela, ktoré sú nadmerne zaťažované a náchylné k vzniku zranenia. Jogovou terapiou dochádza k uvoľneniu napätia svalov a šliach, k zlepšeniu mobility kĺbov a k celkovej fyzickej a psychickej relaxácii. Cvičenie vedie k lepším výsledkom výkonnosti, rýchlejšiemu zotaveniu a bezpečnému pohybu. Pravidelným cvičením jogy dochádza k zlepšeniu koordinácie pohybov, k obratnosti, flexibilite a rovnováhe. Je skvelou prevenciou zranení.

Rezervácie

Cvičenie jogy v Divadle štúdio tanca vyžaduje rezerváciu miesta. Všetky informácie o registrácii, rezervácii na hodinu,  zrušení rezervácie sa dočítate na web stránke. Klik sem.

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

Joga pre bežcov

Nemusíte byť doktor, vedec ani terapeut. Stačí pravidelne behávať a zistíte, že beh je vysoko návykový. Pôsobí ako katalyzátor stresu a emócii. Po čase však ukazuje telu aj menej príjemnú stránku. Veľké úsilie, výdaj energie a čas venovaný prioritne vytrvalostnému tréningu (na úkor potrebnej a vyváženej regenerácie) vás môže čoskoro „dobehnúť“. Aj napriek všadeprítomným informáciám, veľa bežcov nevenuje kompenzácii a regenerácii dostatočnú pozornosť. Mnohí roky opakujú základné a málo efektívne strečingové cviky bez obmeny alebo hlbšieho zamyslenia, prečo robia to, čo robia.

Prečo by mali bežci cvičiť jogu?

Viaceré štúdie publikované v uznávaných časopisoch ako napríklad Runner’s World dokázali, že joga redukuje stres, uvoľňuje svalové napätie, udržiava hmotnosť, zmierňuje bolesti, pomáha pri disciplíne držať sa svojho tréningového programu a v neposlednom rade zlepšuje čas bežca.

Pokračovať v čítaní: Joga pre bežcov

Salamander Trail & Yoga camp 13.-15.10.2017

ČO JE TO SALAMANDER TRAIL & YOGA CAMP?

BEŽECKÝ TRÉNINGOVÝ KEMP

Salamander Trail & Yoga Camp je bežecký tréningový kemp, ktorého organizátorom je: Salamader Trail. Nejedná sa o masové podujatie. Cieľom nie je veľká skupina, v ktorej sa stratíte. Prioritou je individuálny prístup, aby si skutočne každý účastník odniesol domov maximum vedomostí, poznatkov, zážitkov, inšiprácie a motivácie do ďalšieho tréningu.

Prečítajte si, ako to vyzeralo na poslednom kempe v máji 2017: Salamander Trail Camp – Úžasný bežecký víkend

 Salamander Trail & Yoga Camp
PRE KOHO JE KEMP URČENÝ?

CESTNÝ, TRAILOVÝ AJ ULTRÁČ

Kemp je situovaný v prírode a v prírode sa bude aj trénovať. Gro kilometrov, ktoré nabeháme bude na nespevnenom povrchu – v teréne. To samozrejme nevylučuje, aby sa ku nám pridali aj cestní bežci, ktorí si chcú spestriť svoj bežecký tréning, alebo už hľadajú nové výzvy v trailovom behu. Pre trailových bežcov máme mnoho rád a skúseností našich trénerov – aktívnych bežcov. A na svoje si prídu určite aj bežci ultra pretekov, aj tí, ktorí sa na ne ešte len chystajú. Pre bližšie informácie koľko a kedy budeme behať si pozrite záložku s našim programom.
Salamander Trail & Yoga Camp

YOGA? ÁNO, YOGA PRE BEŽCOV

Joga pre bežcov zahrňuje vybrané jogové techniky zamerané na špecifickú cieľovú skupinu. Cieľom je prezentovať účastníkom jogový pohyb ako veľmi vhodný a účinný doplnok k ich tréningom. Joga je nielen kompenzácia v podobe natiahnutia a zlepšenie flexibility. Zmierňuje svalové dysbalancie, buduje silu, vytrvalosť, zlepšuje koordináciu pohybu a balans. Joga je nástroj, ako cez vedomý pohyb predísť zraneniam. Vybrané pozície pomôžu uvoľniť namáhané ale i spevniť oslabené časti tela. Dychové techniky dokážu ovplyvniť celkový výkon a relaxácia prospeje regenerácii. Joga prezentovaná v rámci kempu je vhodná pre všetky úrovne bežcov (od začiatočníkov, po vrcholových atlétov). Je určená aj pre ľudí bez prechádzajúceho kontaktu s jogou. Cieľom je, aby klienti nabrali novú skúsenosť a odniesli si poznatky, ktoré môžu aplikovať denne aj sami doma.
Na túto tému, prečo by mali bežci cvičiť jogu odporúčame náš článok tu: JOGA PRE BEŽCOV.
cover2

TRÉNERI A INŠTRUKTORI: BEH & YOGA

 • Marian Kamendy – hlavný tréner, beh
 • Zuzana Alexanderčíková – trénerka, beh
 • Daniela Lászlová – inštruktorka jogy proSport, TVOJA JOGA

Podrobné informácie o bohatom trojdňovom programe, ako informácie o tréneroch a inštruktoroch, ktorí vás trailovým bežeckým kempom budú sprevádať, si  nájdete na oficiálnej stránke podujatia: Salamander trail & Yoga camp

Joga pre bežcov

MIESTO KONANIA: BANSKÁ BELÁ, ŠTIAVNICKÉ VRCHY

Obec Banská Belá leží neďaleko Banskej Štiavnice a má dlhú históriu spojenú s baníctvom. Príroda Štiavnických vrchov, rozprestierajúcich sa v strede Slovenska, je od roku 1979 pod ochranou Chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy.

UBYTOVANIE: PENZIÓN ANTOŠÍKOV MAJER

Antošikov majer je novopostavený penzión, zasadený v panenskej prírode Štavnických vrchov. Leží v nadmorskej výške 650 metrov, na rozľahlej lúke, obkolesený lesom, s výhľadom na majestátne Sitno. Toto miesto je stelesnením pokoja, poskytne Vám okrem bežeckého zážitku aj priestor na relax v prírodnom prostredí na samote. Web: www.antosikovmajer.sk

STRAVA: PLNÁ PENZIA

Účastníci bežeckého kempu budú mať zabezpečenú plnú penziu (raňajky, obed, večera). V prípade potreby je ubytovaným hosťom k dispozícii plne vybavená hosťovská kuchyňa.

REGISTRÁCIA: ZAREGISTRUJTE SA EŠTE DNES

Registrujte sa cez link/tlačidlo „Objednať“ na stránke SALAMANDER TRAIL alebo mailom na adresu info@salamandertrail.sk.

Registrácia je platná v prípade uhradenia účastníckeho poplatku v termíne do 30.9.2017. Informáciu o platbe obdržíte mailom po registrácii. Pokiaľ bude v čase Vašej prihlášky kapacita kempu naplnená, budeme Vás o tom informovať a zaradíme Vás na čakaciu listinu.

Storno prihlášky je možné bezodplatne do 30.9.2017., po tomto termíne do 6.10.2017 je storno poplatok 70% a po 6.10.2017 je storno poplatok vo výške 100%.