Element drevo a yin joga

Yin joga je prax, ktorá navádza k mäkkosti, k povoleniu, prípadne k vzdaniu sa činnosti. Aktivitu vymieňa za pozorovanie súčasného momentu a uvedomenie si.

Yin joga integruje 5 čínskych elementov do svojej praxe a obohacuje tak svoju formu ako liečebnú metódu, pretože každý z nás je stelesnením elementov: ZEM, OHEŇ, VODA, KOV a DREVO. 

Za istých okolností ako zmena ročného obdobia, prípadne telesná či duševná nerovnováha (ústiaca až do choroby), môžeme využiť tradíciu jogových asán a vedomosť o dráhach meridiánov z TCM (tradičnej čínskej medicíny) a za pomoci nich jemne podporiť, stimulovať konkrétny element v našom tele.

Pokračovať v čítaní: Element drevo a yin joga

Yin yoga a element drevo (workshop)

Workshop: 16. máj 2018 streda, TVOJA JOGA Banská Bystrica

YIN joga je kľudná a meditatívna forma jogy, ktorá zároveň stimuluje dráhy meridiánov. Meridián je energetická dráha v tele. Existuje dvanásť hlavných meridiánov, ktoré rozvádzajú životnú energiu k orgánom, tkanivám a k povrchu tela (meridián hrubého čreva a pľúc, meridián sleziny a žalúdku, meridián srdca a tenkého čreva, meridián perikardu – osrdcovníka a troch ohňov, meridián obličiek a močového mechúra, meridián pečene a žlčníka).

yin yoga drevo

Podľa východnej medicíny začína každá choroba disharmóniou prúdenia energie v tele. Yin Joga vyrovnáva prúdenie prány – životnej energie, čím priaznivo pôsobí na organizmus.

Yin yoga a element drevo (workshop)

Človek je v holistickom prístupe vnímaný ako celok a súčasť prírody, preto aj zmeny ročných období intenzívne vplývajú na zdravie človeka a jeho vnútorné rozpoloženie.
Workshop Yin jogy s Janette Hodálovou bude zameraný na element drevo, ktorému prináleží obdobie jari. S týmto elementom je spojený meridián pečene (YIN orgán) a meridián žlčníka (Yang orgán).
element drevo yin yoga tvoja joga
Element drevo je spojené s jarou.
KDETVOJA JOGA
Komenského 12
Banská Bystrica
KEDY16.5.2018, streda
ČAS17.00-20.00
LEKTORKAJanette Hodálová
CENA18,- Eur
REGISTRÁCIA MAILOM*info@tvojajoga.sk

uveďte meno, mail a telefón
INÉpitný režim a občerstvenie pre účastníkov; jogamatky a doplnky k dispozícii

Vhodné pre všetky úrovne, nie je potrebné mať skúsenosť s jogou.

*Odoslaním registrácie mailom súhlasíte s podmienkami prihlásenia na workshop a so storno podmienkami v prípade zrušenia.

Element Drevo v nás

Drevo predstavuje nový začiatok, tvorivosť. Je o obnovení, prebudení a znovuzrodení. Ľudia narodení v elemente dreva sú veľmi aktívni, potrebujú stále rásť, napredovať, vzdelávať sa.  Vynikajú v plánovaní a majú jasnú víziu a ciele. 
 • Yin orgán: pečeň
 • Yang orgán: žlčník
 • Zmyslový orgán: oči / zrak
 • Tkanivo: šľachy a svalstvo
 • Emócie: hnev a nedočkavosť
 • Zvuk hlasu: krik
 • Ročné obdobie: jar
 • Farba: zelená
 • Chuť: kyslá

Ochorenia súvisiace s nerovnováhou meridiánu pečene

 • migrény
 • bolesti pod rebrami
 • bolesti očí
 • problém s dutinami (častá chrípka a nachladnutia)
 • silná a bolestivá menštruácia, PMS
 • problém so šľachami a svalmi (zmenšenie pružnosti, skrátenie šliach)
 • problém so žlčníkom a pečeňou

Ak Vás téma zaujala, tešíme sa na Vás na workshope.

Namasté.

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA


Janette Hodálová je certifikovaná učiteľka jogy RYT 500 ( Registered Yogateacher). Absolvovala učiteľský kurz YIN jogy u Sebastiana Pucelleho a Murielle Burellier v Prahe a následne aj 500 hodinový učiteľský tréning Hatha jogy, Vinyasa jogy, Restorative jogy v Thajsku a tiež Indii. Je tiež lektorkou Power jogy. Viac ako 10 rokov sa venuje masážam, predovšetkým liečebným a relaxačným a taktiež kineziológii, svalovému testovaniu.

Yin Joga

Petitgrain

Úplne som s zamilovala do vône Petitgrain. Je to výťažok z listov horkého pomaranča (citrus aurantium amara), ktorý sa pre tieto účely produkuje z rastlín vypestovaných v Paraguaji.

Vôňa Petitgrain

Keď zavriete oči, ľahko si pri jeho vôni predstavíte ostrosť, čerstvosť, zelenosť kombinovanú s ovocnou a ľahko drevitou vôňou. Hneď, ako som prvýkrát fľaštičku s esenciálnym olejom otvorila, mala som pocit, že je to vôňa, ktorá dokáže povzbudiť a zároveň zmazať to, čím sa nechcete v prítomnom okamihu zaoberať. Automaticky ma lákalo  naniesť si ho na zápästia a na spánky. Únava a tok „hlučných“ myšlienok sa postupne pri jeho vôni roztopili, doslova vyzmizíkovali. Pomohol mi príjemne a pokojne zaspať.

Petitgrain doterra
Petitgrain doterra

Niekoľko zaujímavostí o horkom pomaranči

Z horkého pomaranča sa vyrábajú 3 rôzne vône. Petitgrain vzniká lisovaním za studena listov a vetvičiek, olej Neroli je destilovaný z kvetov a olej Horkého pomaranča sa vyrába lisovaním za studena z kôry ovocia.

Použitie Petitgrain

Petitgrain sa tradične používa na „čistenie“ telesné i mentálne, na podporu zdravého imunitného a nervového systému. Olej je výrazne antidepresívny, pomáha pozdvihnúť psychický stav a má niekoľko možností použitia aj pri starostlivosti o pleť, pretože pomáha znižovať nadmernú produkciu mazu.

petitgrain doterra hands

Ako dosiahnuť pokojný spánok a lepšie zdravie s Petitgrain?

 • Vmasírujte do chodidiel alebo kvapnite na vankúš pred spánkom.
 • Difúzujte 3-4 kvapky pre vytvorenie upokojujúcej a relaxačnej arómy.
 • Pridajte 2 kvapky Petitgrainu, 2 kvapky Cassie a 3 kvapky Eukalyptu do difúzera na korenistú a osviežujúcu arómu.
 • Pri umývaní vlasov, pridajte pár kvapiek do vody v záverečnom oplachovaní rýchlo sa mastiacich vlasov.
 • Pridajte 1-2 kvapky do vody alebo šťavy na podporu zdravia kardiovaskulárnych, imunitných, nervových a tráviacich systémov.

Čo viacej dodať, je to moja osobná top-ka počas celého dňa, pretože ráno prijemne nabudí a večer uvoľní. Viac povedať netreba, mažem ním na joge všetkých vône chtivých jogínov :-).

Namasté

Daniela Lászlová TVOJA JOGA nielen YOGA

Unavený február

Ak ste za posledné týždne pocítili väčšiu únavu ako inokedy, nie ste sami. Je to mesiacom február, ktorý je ponurejší, premenlivejší. Pomaly začíname mať  pocit, že zima nie a nie skončiť. Je to stále však jej čas a my môžeme urobiť aspoň to, že skúsime zvýšiť hladinu energie lepšou starostlivosťou o seba a tiež vnútornou prácou na sebe. Zamyslíme sa nad tým, či existuje niekde rezerva :-).

Pokračovať v čítaní: Unavený február

Yoga a Ayurvéda na Smolenickom zámku

Srdečne vás pozývame na krásnu jogovú akciu, ktorá sa už čoskoro uskutoční na Smolenickom zámku.

yoga a ayureda

Yoga a Ayurvéda

4. marca 2018 bude v romantických priestoroch už ďalší ročník jogovej udalosti YOGA & AYURVEDA. Každý si môže prísť na svoje. Tri sály naplnené pestrými ľuďmi, ktorí budú pod vedením skúsených a osobitých inštruktorov venovať svoju pozornosť dychu, pohybu a práci s vnútornou energiu. Navyše nebudú chýbať lákavé Pop-up stánky i predajné miesta s jogovými doplnkami od vôní cez kozmetiku, esenciálne oleje, šperky a krásne veci z Indie. No a skvelý ajurvédsky obedík priamo od majstrov zo Srí Lanky. Plus ako bonus pre unavené telá – masáže. Kto by sa nenechal nahovoriť?

Príďte aj vy, stretnite priateľov alebo spoznajte nových známych. Pozrite si možno prvýkrát v živote na rozprávkový zámok a jeho magickú atmosféru, ktorá je dotvorená najmä krásnymi a usmievavými ľuďmi. Všetky informácie získate u organizátorky, našej kamarátky Renátky z Fitnessbalance Trnava.

TVOJA JOGA ambasádor YOGA DESIGN LAB

Sme radi, že tento rok zaujmeme miesto ambasádora značky YOGA DESIGN LAB. Budeme na akcii telom aj dušou a navyše tu budeme reprezentovať a prezentovať krásne, ekologické a funkčné jogamatky a doplnky.

Ak hľadáte darček pre nadšencov jogy alebo si chcete urobiť radosť vy, nájdete nás na akcii Yoga & Ayurveda na Smolenickom zámku v nedeľu 4.3.2018. Predstavíme ekologické podložky z prírodného materiálu. Povrch, ktorý skvele absorbuje pot. Materiál, ktorý sa nelepí. Jogamatka poskytne komfort a stabilitu pre vašu silnú prax. Mäkkosť a hebkosť povrchov oceníte pri relaxácii i meditácii.

YOGA DESIGN LAB

Nápad, ktorý je za značkou YDL bol viac, ako iba vytvoriť farebné jogamatky. Išlo o spojenie: lásky k joge, ekológie a vysokej funkčnosti produktu. Pestré, ekologické a funkčné. Lákavý design, ktorý Vám ukradne srdce.YOGA DESIGN LAB Rôzne hrúbky, vhodné pre rôzne štýly jogy. 

Vymaňte sa šedého priemeru jednofarebných podložiek. Spestrite svoj deň, motivujte sa pri cvičení, urobte si radosť a dobite sa energiou farieb. Prémiové, ekologické podložky a dizajn inšpirovaný farebným ostrovom Bali. Niečo pre každého. Do štúdia, na domácu prax aj na cesty.

Podložky sú vyrobené z extra odolného materiálu, ktorý je dostatočne trvalý na dennú prax jogy. Sú šetrné k životnému prostrediu. Výroba pozostáva z biologicky rozložiteľného prírodného kaučuku a pre tlač sú použité ekologické farby na vodnej báze. Žiaden silikón, toxické lepidlo a ftaláty. Žiadne nepríjemné pachy.

Vhodné na: jogu, pilates, strečing ale aj na pláž.

Nebude chýbať  malé prekvapenie :-). Tak že dovidenia priatelia. Namasté.

Daniela Lászlová,  TVOJA JOGA nielen YOGA

 

YIN a YANG v joge

Yin a Yang

Koncept Yin a Yang má pôvod v čínskej filozofii a opisuje dve navzájom opačné a doplňujúce sa sily, ktoré sa nachádzajú v každej živej a neživej časti vesmíru.

Yin je tmavší element; pôsobí smutne, pasívne, tmavo. Je to ženský element, ktorý korešponduje s nocou. Yin je často symbolizovaný vodou a zemou a priraďuje sa mu pasivita.

Yang je svetlejší element; pôsobí veselo, aktívne, svetlo. Je to mužský princíp a korešponduje s dňom. Yang je symbolizovaný ohňom a vetrom.

yin a yang

Yin (pasívna sila) a Yang (tvorivá sila) sú protiklady, ktoré sa navzájom nevyhnutne dopĺňajú a nie sú absolútne. Všetky sily v prírode majú obidva stavy, a tie sú neustále v pohybe. Ani jeden nie je v prevahe nad druhým, ani jeden nie je lepší ako druhý, jedná sa len o inú kvalitu a princíp.

Yin a Yang v joge

V tradičnej indickej, ale i v západných variantoch jogy prevláda skôr ohnivý a silný yangový symbol. Nezáleží na tom, či je to Hatha, Power joga, Asthanga, Hot joga, väčšinou všetky štýly využívajú skôr silu prameniacu z kostrového svalstva a bandhy (telesné zámky). Nie je na tom vôbec nič zlé, pretože v skutočnosti joga, ktorá sa zameriava na neustále plynutie od jednej pózy k ďalšej, je prospešná pre zvýšenie: flexibility, svalového tonusu, mobility kĺbov a je prospešná pre kardiovaskulárny systém. Existuje však aj iná strana jogy, rovnako ako iná strana symbolu yin a yang.

yin joga TVOJA JOGA

Yin joga, tiež nazývaná ako „Daoistická“ joga, zahŕňa sekvencie, ktoré idú hlboko do tkanív tela. Fasciálna joga, joga hlbokého uvoľnenia, a to nielen fyzického tela, ale aj vnútorného mentálneho či emočného napätia. Pózy sú často zaujaté na dlhší čas (približne 3-5 min) v porovnaní s asánami v Hatha joge alebo v dynamických sekvenciách. Predĺžené zotrvanie v pozícii je vykonávané s cieľom získať prístup k hlbším spojivovým tkanivám a tiež je to cesta, ako sa dostať do pokojného, relaxačného, hádam až meditatívneho stavu mysle.

Ako je yin joga prospešná?

Yin joga je vynikajúca pre znižovanie stresu a poskytuje regeneráciu a obnovu pre telo, rovnako ako pre myseľ. Je tiež vhodná pre zvyšovanie mobility, zlepšenie cirkulácie a regulácie toku energie vo vašom tele, pretože mnohé asány majú blahodárny vplyv na cieľové energetické kanály a meridiány obdobným spôsobom, ako je akupunktúra.

Yin joga pre všetkých?

Yin joga nerozlišuje: začiatoční a pokročilí. Asány zvládne každý s vypodložením sa (použitie pomôcok) alebo bez. Na rozdiel od yangovej jogy nepotrebujeme silu a zdatnosť kostrového svalstva. V yinovej joge necháme všetko pôsobiť samo, využijeme čas, váhu tela, gravitáciu v stave konkrétnej asány sa jednoducho dokonale uvoľníme.

yin joga a bolster

Workshop

Ak cítite, ak si myslíte alebo jednoducho viete, že práve toto potrebujete odskúšať a zažiť, ste viac ako srdečne pozvaní na malé podujatie v strede týždňa 7.3.2018.

Podujatím vás bude sprevádzať hosťujúca lektorka Yin jogy – Janette Hodálová z Trenčína. Je to majster v umení, ako navodiť tú správnu energiu a atmosféru, aby ste sa povolili a upkojili a podporili fungovanie vášho tele v znamení elementu vody.

Yin Joga
Yin Joga s Janette
7. marec (streda) od 17.00 hod. YIN JOGA element VODY s Janette, 
v TVOJA JOGA Banská Bystrica.

Záujemci sa prihláste na: info@tvojajoga.sk

Viac o zameraní celého stretnutia, ktoré je koncipované na element vody si môžete prečítať v nadväznom článku: Workshop: YIN joga element VODY. 

Namasté :-)

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

TVOJA JOGA a 2% z dane

TVOJA JOGA občianske združenie sa snaží spájať a združovať ľudí s láskou k joge. V rámci nášho pôsobenia chceme vytvárať dobré podmienky na uspokojovanie záujmov v oblasti: joga, zdravie a súvisiacich sférach, ktoré prispievajú k upevňovaniu telesného a duševného zdravia nielen pre našich členov, ale i pre ľudí, ktorí to v živote nemajú tak jednoduché.

V rámci nášho pôsobenia organizujeme jogové lekcie a kurzy na pravidelnej báze, pripravujeme tematické podujatia, semináre a víkendové pobyty. Snažíme sa o rozširovanie všeobecného povedomia a rozhľadu v oblastiach: joga a celkové zdravie. Chceme, aby joga ako nástroj zdravia, forma životného štýlu a filozofia bytia spájala ľudí s podobnými záujmami a hodnotami. Máme zámer vytvárať priestor a príležitosti pre plnohodnotné trávenie voľného času, relax, ozdravenie.

Joga a relax v Štiavnických vrchoch

TVOJA JOGA a 2 % z dane

Ak patríte k  návštevníkom kurzov a lekcií jogy v TVOJA JOGA, máte možnosť nás podporiť formou darovania 2 % z dane. V prípade, že s nami sympatizujete, môžete urobiť svoje rozhodnutie v náš prospech.   

V tomto období už naplno prebiehajú kampane neziskových organizácií. Ak si chcete overiť našu organizáciu, nájdite si nás v zozname prijímateľov 2 % na stránke Notárskej komory SR.

Prečo darovať 2 %?

Príspevok vo forme 2 % z dane z príjmu fyzických a právnických osôb nie je príspevok navyše. Práve naopak, v prípade neuplatnenia si svojho práva tieto prostriedky odvedie daňový úrad do štátneho rozpočtu.

Dňa 15. januára 2018 Notárska komora SR zverejnila zoznam prijímateľov 2 % z dane. V tomto zozname sa nachádza aj TVOJA JOGA o.z. a budeme radi, ak sa rozhodnete darovať Vaše 2 % z dane práve nám.

Joga v parku

My vaše 2% z dane použijeme na financovanie pomôcok na cvičenie, ktoré stále pribúdajú a menia sa na základe svojho životného cyklu. Na semináre a vzdelávanie, na zabezpečenie celkového vybavenia a naladenia ako: voňavé terapeutické oleje, sviečky, zvukové nástroje, vibračné nahrávky, ktoré napomáhajú jednak k čaru atmosféry, ale nesmierne dokážu uvoľniť napätie a zablokovanú psychiku. 

Vďaka vašej podpore budeme môcť aj naďalej plánovať jogové grátis aktivity a stretnutia nielen pre členov ale aj pre ostatnú verejnosť. Tiež budeme môcť odovzdať lásku a cestu k joge ľuďom, kde okolnosti, zdravie alebo príroda už od narodenia nebola toľko štedrá. 

Ako darovať 2 %?

 • Fyzická osoba ( zamestnanec)

Do 15. február 2018 potrebujú všetci zamestnanci- fyzické osoby požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a nechať si vystaviť  tlačivo – Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti.

Ak ste zamestnanec, ktorému robí daňové priznanie zamestnávateľ a máte v rukách Potvrdenie o zaplatení dane, tak potrebujete vypísať tlačivo – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

Termín odoslania týchto 2 formulárov je 30. apríl 2018. POZOR! Tieto formuláre je potrebné zaslať na Daňový úrad v mieste vášho bydliska a NIE organizácii, ktorej chcete 2 % darovať.

 • Právnická osoba ( podnikateľ)

Ak ste SZČO alebo firma, váš termín pre podanie daňového priznania a rovnako aj venovanie 2 % je 31. marec 2018, resp. 3. apríl 2018. Ak si podáte žiadosť o odklad daňového priznania, platia pre vás iné dátumy.


Dôležité dátumy pre darovanie 2 %

15. 2. 2018 – termín dokedy musíte svojho zamestnávateľa požiadať o Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti.

31.3. 2018 – termín doručenia tlačív daňovému úradu, ak ste SZČO, resp. firma.

30.4.2018 – ak ste zamestnanec, termín dokedy musíte zaslať potrebné tlačivá na daňový úrad v mieste vášho bydliskaPOZOR nie na adresu TVOJA JOGA o.z.!

TVOJA JOGA o.z. 2%

WORKSHOP: Slow flow a Joga nidra

Srdečne Vás pozývame na podvečerné stretnutie, ktoré je tvorené z dvoch na seba nadväzujúcich častí: Slow flow a Joga nidra.
13. február (utorok), 18.15 hod. v TVOJA JOGA
Slow flow vinyasa (cca 60 min) a Joga nidra ( cca 40 minút) do seba zapadajú ako puzzle. Stretnutie formou predĺženej lekcie jogy Vás obohatí o ďalší rozmer a skúsenosť. Poskytne priestor pre odplavenie nežiadúcich emócii a navodí pocit osvieženia a rejuvenácie.

Pokračovať v čítaní: WORKSHOP: Slow flow a Joga nidra

Potreba meditovať

Vzhľadom na našu vrodenú schopnosť premýšľať, sme myšlienkami zahltení. Naša myseľ nám stále podsúva nejaké podnety. Preto sa častejšie objavuje potreba meditovať.

V našej mysli prebieha nekonečný monológ. Nielen, že si prehrávame čo bolo a čo bude, reagujeme prirodzene na všetky veci, čo sa dejú okolo nás. Akcie, udalosti, pocity ale aj vnemy prichádzajúce zmyslami do nášho mozgu. Naša myseľ potrebuje všetko komentovať, vyhodnotiť, analyzovať.

Pokračovať v čítaní: Potreba meditovať

Workshop: YIN joga

Workshop: 7. marec 2018 streda, TVOJA JOGA Banská Bystrica

YIN joga je kľudná a meditatívna forma jogy, ktorá zároveň stimuluje dráhy meridiánov. Meridián je energetická dráha v tele. Existuje dvanásť hlavných meridiánov, ktoré rozvádzajú životnú energiu k orgánom, tkanivám a k povrchu tela (meridián hrubého čreva a pľúc, meridián sleziny a žalúdku, meridián srdca a tenkého čreva, meridián perikardu – osrdcovníka a troch ohňov, meridián obličiek a močového mechúra, meridián pečene a žlčníka).

Yin Joga
Yin Joga

Podľa východnej medicíny začína každá choroba disharmóniou prúdenia energie v tele. Yin Joga vyrovnáva prúdenie prány – životnej energie, čím priaznivo pôsobí na organizmus.

Workshop: YIN joga s Janette

Človek je v holistickom prístupe vnímaný ako celok a súčasť prírody, preto aj zmeny ročných období intenzívne vplývajú na zdravie človeka a jeho vnútorné rozpoloženie.
Workshop YIN jogy s Janette bude zameraný na element Vody, ktorému prináleží obdobie zimy od 21. decembra – do 20. marca. S týmto elementom je spojený meridián obličiek (YIN orgán) a meridián močového mechúra (Yang orgán). Meridián močového mechúra je najdlhší meridián ľudského tela, má až 67 bodov.
element vody
Yin joga – element vody
Tradičná čínska medicína nazýva obličky „koreň života“, obličky uchovávajú našu vrodenú prenatálnu energiu „ JING“, ktorá je zdedená po našich rodičoch a určuje určitým spôsobom silu, kvalitu zdravia a vytrvalosť danej osoby. Táto esencia je energia v zhustenej podobe, ktorá nám dodáva pomyselnú „iskru“.
KDETvoja Joga
Komenského 12
Banská Bystrica
KEDY7.3.2018, streda
ČAS17.00-20.00
LEKTORKAJanette Hodálová
CENA18,- Eur
REGISTRÁCIA MAILOM*info@tvojajoga.sk

uveďte meno, mail a telefón
INÉpitný režim a občerstvenie pre účastníkov; jogamatky a doplnky k dispozícii

*Odoslaním registrácie mailom súhlasíte s podmienkami prihlásenia na workshop a so storno podmienkami v prípade zrušenia.

Element Vody v nás

Voda predstavuje pohyb, vôľu hnať nás v živote dopredu. Ľudia narodený v elemente vody majú vysokú mieru vitálnej energie, charakterovú pevnosť, silu a schopnosť dosiahnuť vytýčený cieľ.
 • Yin orgán: obličky
 • Yang orgán: močový mechúr
 • Zmyslový orgán: uši
 • Tkanivo: kosti
 • Emócie: strach
 • Ročné obdobie: zima

Nerovnováha obličiek a problémy s ňou súvisiace

 • Problémy s kosťami, hlavne kolená a krížová chrbtica.
 • Problémy s vlasmi (vypadávanie, predčasné šedivenie
).
 • Problémy so zubami.
 • Strata sluchu, ušné infekcie.
 • Predčasné starnutie.
 • Nadmerný strach a neistota.
 • Močové, sexuálne a rozmnožovacie problémy.

Ak Vás téma zaujala, tešíme sa na Vás na workshope.

Namasté.

Janette Hodálová – Trenčín  a Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA


Janette Hodálová je certifikovaná učiteľka jogy RYT 500 ( Registered Yogateacher). Absolvovala učiteľský kurz YIN jogy u Sebastiana Pucelleho a Murielle Burellier v Prahe a následne aj 500 hodinový učiteľský tréning Hatha jogy, Vinyasa jogy, Restorative jogy v Thajsku a tiež Indii. Je tiež lektorkou Power jogy. Viac ako 10 rokov sa venuje masážam, predovšetkým liečebným a relaxačným a taktiež kineziológii, svalovému testovaniu.