Esenciálne oleje na letnú dovolenku

S myšlienkami na leto si mnohí predstavíme pláže, kúpaliská, výlety, cestovanie, relax, kempovanie. Je to taký pohodový čas roka, kedy sa väčšinou nikto nikde neponáhľa, aj keď „nervy“ nám občas urobia preplnené cesty, spálenia od slnka či štípance od hmyzu. Práve preto je tu mini sprievodca použitia vybraných esenciálnych olejov, ktoré spríjemnia leto, osviežia alebo ušetria od nepríjemností. Predtým než sa vydáte na pláž alebo na výlet, zabaľte si mini sadu pre zdravie, pohodu a radosť.

Esenciálne oleje na letnú dovolenku

Ochrana proti komárom

Terrashield je účinná ochrana proti hmyzu. Je to prírodný, koncentrovaný repelent z čistých terapeutických éterických olejov, ktoré odpudzujú hmyz účinnejšie, ako syntetické repelenty. Aj malé množstvo vám bude poskytovať účinnú ochranu pred hmyzom dokonca až na 6 hodín. Terrashield krásne vonia a môžu ho bezpečne používať všetci členovia rodiny.

Esenciálne oleje na letnú dovolenku

Zloženie: Citroella, cedrové drevo, kokosový olej, skimia, kocúrnik obyčajný, amyris, santalové drevo, divoký pomaranč, cabrueva, jedľa, eukalyptus, ruža.

  • Terrashield dostupný ako hotový sprej od výroby.
  • Domáca príprava spreju: zmiešajte 15-20 kvapiek oleja Terrashield s frakcionovaným kokosovým olejom do vopred pripravenej tmavej nádobky s rozprašovačom.

Ochrana proti kliešťom

Esenciálne oleje na letnú dovolenku

Domáca príprava spreju do tmavej nádobky s rozprašovačom:

  • 15-20 kvapiek oleja Terrashield,
  • 10 kvapiek Citrónová tráva,
  • 10 kvapiek Eukaliptus,
  • frakcionovaný kokosový olej.

 

Na štípance od hmyzu

Levandula a Melaleuca. Aplikujte oleje cez aplikátor v guličke priamo na podráždené miesto alebo aplikujte oba oleje po kvapke priamo na pokožku.

Nealko nápoj tlmiaci celotelové prehriatie a spálenie pokožky

  • 0,3 cl. voda
  • 4-6 kvapiek Levandule
  • 1 kvapka Slamienka (voliteľné, je skvelá na liečenie kožných problémov)
  • ½ lyžičky organickej aloe vera

Chladiaca zmes na pleť v rozprašovači

Zmiešajte 6-8 kvapiek mäty piepornej s vodou v malej nádobke s rozprašovačom. Použite pri ceste v aute, pri potrebe kedykoľvek sa osviežiť. Vytvorte opar hmly,  Mäta pieporná je svieža, chladivá a osviežujúca. Zvyšuje duševnú jasnosť a presnosť.

Olejové topky pre zdravie na cestách

DigestZen

Pri  cestovaní a to nielen v lete na dovolenku nezabudnem pribaliť do kabelky DigestZen. Táto jedinečná tráviaca zmes terapeutických esencií pomôže s prekyslením žalúdka, pri pálení záhy, nafukovaní, plynatosti a to nielen priamo vnútorne ale i pomasírovaním bruška ako u dospelých, tak aj pre detičky.

Každá zo zložiek: zázvor, mäta, tarragon, fenikel, caraway, koriander a aníz má unikátne vlastnosti, ktoré prispievajú k celkovej účinnosti tejto silnej zmesi.

OnGuard

Tešíte na príjemný dovolenkový odpočinok, ale vaše telo môže na zmenu stereotypu zareagovať nielen pozitívne, ale aj negatívne. Dovolenka je síce o oddychu, ale nakoniec, keď konečne vypneme, zradí aj naše telo. Baktérie vo vlakoch a lietadlách, nevhodne nastavená klimatizácia, veľmi studené nápoje…

Keď cestujem, mám v kabelke guličky OnGuard. Preventívne postačí jeden kus na každý deň.  Tiež je vhodné použiť olej OnGuard Touch na spodnú časť chodidiel. Vďaka  zmesi ochránite seba i blízkych pred baktériami, plesňami a vírusmi, posilnite imunitný systém a zbavte sa negatívnych energií.

Fotosenzitívne oleje

Tieto oleje sú citlivé na priame slnko a preto by mali by sa používať opatrne:

Zmesi: AromaTouch, Breathe, Cheer, Citrus Bliss, Elevation, Forgive, InTune, Motivate, OnGuard, Purify, Slim & Sassy, Zendocrine.

Jednodruhové oleje: bergamot, rasca, grapefruit, kumquat, citrón, limetka, mandarinka a divoký pomaranč.

Vo všeobecnosti sú všetky citrusové oleje sú fotosenzitívne, takže by ste ich nemali aplikovať na povrch pokožky a potom ísť hneď von na slnko.


Esenciálne oleje terapeutickej kvality Doterra sú dostupné  v centre TVOJA JOGA. Ponúkame pomoc a poradenstvo, možnosť vyskúšať si olej alebo si priamo zakúpiť výrobok. Špeciálne akcie a zvýhodnená cenová ponuka pre pravidelných návštevníkov centra. 

www.tvojajoga.sk