Joga s krivkami

Nie si super chudá či chudý? Žiaden problém. Chceme, aby ľudia všetkých tvarov a veľkostí vedeli, že stále dokážu využívať výhody jogy. Cvičiť jogu a mať sa pritom skvele môže naozaj každý.

Nový koncept lekcií: Joga pre ľudí s krivkami je iný v tom, že na joge sa používa veľa pomôcok a modifikácii, aby bol pohyb a samotné asán čo najzdravšie. Pokiaľ sami nezápasíte s kilami navyše alebo väčším poprsím neviete, aké zložité môže byť dostať sa do pozície polovičná sviečka alebo most, či dole sa pozerajúci pes. Na lekciách jogy vo veľkej skupine ste častokrát anonymný a nikto vám nepovie, či práve praktikovaná asána nie je pre vás kontraindikačná. Stretnutia na lekciách:

Joga s krivkami určite nediskriminuje ostatnú populáciu so štandardnou postavou. Študenti potom nebudú potrebovať toľko pomôcok a starostlivosti od lektorky a pôjdu si podľa svojich možností. Je však pravdepodobné, že sa im modifikované asány zapáčia a takáto joga bude pre nich viac restoratívna – oddychová.

JOGA S KRIVKAMI
Dátum: od 15.5. každú stredu
Čas: 19.30 -20.45
Miesto: TVOJA JOGA, Banská Bystrica
Príspevok: 5,- (jednorázovo), 4,50,- (zvýhodnený kredit)
Lektor: Vanda Dlholucka

Diktát dnešnej doby

Je nesprávne, keď sme pod vplyvom idealizovaných fotiek formovaní k domnienkam, ako by mal človek na jogamatke vyzerať. Cvičiť jogu a mať sa pritom skvele, môže naozaj každý. Odkazy v médiách masírujú nesprávne naše podvedomie. Nenechajte sa ovplyvniť a vyberte si vy, na čo budete myslieť, čomu sa budete venovať. Vyberte si vy, ako budete v sebe kultivovať spokojnosť a šťastie možno práve cez jogu, vhľad a meditáciu.

Vanda – čaro osobnosti

Vanda – výborná učiteľka jogy túto pravdu potvrdzuje. O to viac je jedinečná, že dokáže, aby ste sa úžasne cítili aj vy. Chcete byť motivovaní, spokojní a radostní bez výčitiek, s odhodlaním niečo pre seba urobiť v skupine, kde vás nikto nebude posudzovať a hodnotiť? Pridajte sa k Vande na lekcii: JOGA S KRIVKAMI. Aj vďaka Vande sa budete pýtať: „Ako sa cítim? namiesto: „Ako sa vyzerám?“

Joga prebúdza duchovnú zvedavosť

Na rozdiel od iných fyzických aktivít, joga prebúdza duchovnú zvedavosť. Netlačí telo smerom do nesmierneho fyzického vyčerpania, ale pritom krok po kroku cez pravidelnosť v cvičení zlepšuje metabolizmus, tok krvi a lymfy, detoxikuje, posilňuje srdiečko, prekrvuje pokožku, vyrovnáva krvný tlak, posilňuje oslabené svaly, tónuje postavu atď.

Joga s krivkami

Joga pre ľudí s krivkami je príjemná, veselá, podporná, neodsudzujúca a zábavná. S Vandou nie sú lekcie tiché a vážne. Meditujeme na začiatku a tešíme sa na tichú savasanu (telo mŕtvoly) na konci, ale medzi tým sa smejeme, stonáme a bavíme sa pohybom našich tiel.

Aj vďaka skvelým pomôckam na cvičenie, ktoré sú u nás pre každého (opasky, bloky, podhlavníky, deky) môžete pracovať v prospech svojmu telu namiesto proti nemu. Cvičenie joga pozícií, ktoré vyvíjajú väčší nápor na kĺby alebo sekvencie jogového pohybu zo stoja smerom na zem na podložke sú štruktúrované tak, aby tento prechod bol urobený s ľahkosťou a možno aj s milosťou. Robíme všetko pre naše zdravé a funkčné telo. Učíme sa nájsť to správne miesto v našom tele a v mysli. Toto miesto je úsek medzi komfortom a nepohodlím. Miesto, kde nebudeme sklamaní. V skupine sa podporujeme a budujeme pocit podpory a spolupatričnosti.

Daniela Lászlová :-) – TVOJA JOGA o.z.

 

TVOJA JOGA nielen YOGA