Joga s krivkami

Nie si super chudá či chudý? Žiaden problém! Ľudia všetkých tvarov a veľkostí môžu a dokážu využívať výhody jogy. Obmedzenie nie je v tele iba v mysli.

Vyslovením slova „joga“, nemyslíme nepredstaviteľné a náročné polohy tela. Joga znamená byť v dokonalom vyladení. Telo, myseľ, energia a existencia sú v absolútnej harmónii.

Jogový priemysel

Je nesprávne, keď sme pod vplyvom “ jogového priemyslu“ formovaní k ilúzii, ako by mal človek v živote a na jogamatke vyzerať. Tvar tela, imidž, životný štýl… Cvičiť jogu a mať sa pritom skvele, môže naozaj každý.

Odkazy v médiách masírujú nesprávne naše podvedomie. Nenechajte sa ovplyvniť a vyberte si vy, na čo budete myslieť, čomu sa budete venovať. Vyberte si vy, ako budete v sebe kultivovať spokojnosť a šťastie. My rady posmelíme tých, ktorí nemusia mať dokonalé krivky, aby nás nasledovali, aby sa ujali svojej zodpovednosti za zdravie, prestali sa hanbiť, posudzovať, otáľať alebo hľadať výhovorky a dôvody prečo dnes ešte nie je tá správna chvíľa. Aj vďaka lektorke Vande sa budete pýtať: „Ako sa cítim? namiesto: „Ako sa vyzerám?“

Joga s krivkami

Pre tých, ktorí majú kilá navyše alebo sa sami identifikujú ako “ zaoblení „, môže byť obava z verejného cvičenia oslabujúca – pocit, akoby na vás všetci civeli. 

Ak chcete byť motivovaní, spokojní a radostní bez výčitiek a ste odhodlaní niečo pre seba urobiť –  vitajte. Vitajte v skupine, kde vás nikto nebude posudzovať a hodnotiť. Pridajte sa k Vande na lekcie: JOGA s krivkami, každú stredu o 19.30 hod. v TVOJA JOGA Vanda Dluholucka – výborná učiteľka jogy, túto pravdu potvrdzuje. O to viac je jedinečná, že dokáže, aby ste sa úžasne cítili aj vy.

Joga s krivkami
Foto: Festival jogy a dobrej energie-3.ročník

Joga je iná

Na rozdiel od iných fyzických aktivít, joga prebúdza duchovnú zvedavosť. Netlačí telo smerom do nesmierneho fyzického vyčerpania, ale pritom krok po kroku cez pravidelnosť v cvičení zlepšuje metabolizmus, tok krvi a lymfy, detoxikuje, posilňuje srdiečko, prekrvuje pokožku, vyrovnáva krvný tlak, posilňuje oslabené svaly, tónuje postavu…atď.

Joga pre ľudí „plus size“, pre ľudí s krivkami je príjemná, veselá, podporná, neodsudzujúca a zábavná. S Vandou nie sú lekcie tiché a vážne. Ako Vandička hovorí: „Meditujeme na začiatku a tešíme sa na tichú savasanu (telo mŕtvoly) na konci, ale medzi tým sa smejeme, stonáme a bavíme sa pohybom našich tiel.“

Foto: Festival jogy a dobrej energie-3.ročník

Vedome, s pomôckami bez zranenia

Aj vďaka skvelým pomôckam na cvičenie, ktoré sú u nás pre každého (opasky, bloky, podhlavníky, deky), môžete pracovať v prospech svojmu telu namiesto proti nemu. Cvičenie joga pozícií, ktoré vyvíjajú väčší nápor na kĺby alebo sekvencie jogového pohybu zo stoja smerom na zem na podložke sú štruktúrované tak, aby tento prechod bol urobený s ľahkosťou a možno aj s milosťou. Robíme všetko pre naše zdravé a funkčné telo. Učíme sa nájsť to správne miesto v našom tele a v mysli. Toto miesto je úsek medzi komfortom a nepohodlím. Miesto, kde nebudeme sklamaní.

Stretnutia s Vandou na JOGA s krivkami znamenajú individuálnu pozornosť pri práci telom a mysľou. V skupine sa podporujeme a budujeme pocit spolupatričnosti.

Kto je Vanda?

Vanda je Joga a o sebe hovorí: „V slnkom zaliatom Španielsku som sa po prvýkrát stretla s jogou. Priviedla ma k nej zvedavosť: Čo to tá joga vlastne je? Zistila som, že pre mňa je spojením tých krehkých súvislostí bytia. Odvtedy sa stala neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Radosť z pohybu, radosť v srdci. Joga je ako hudba, ktorá všetkých spája, vleje sa Vám do srdca, duše, tela a súznie s každým vnútrom. Je objavovaním samého seba, pomáha spomaliť rýchlosť každodenného života, nadýchnuť sa, pustiť to, čo je zbytočné, vnímať ten moment TU a TERAZ. Učí ma s pokorou prijímať život, tešiť sa a byť vďačná. Má toľko zákutí a tajomstiev, že rada ostanem jej večným študentom.“

 

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA