Power Flow Yoga – úvodný kurz

Pripravujeme pre Vás jemne rozvrhnutý a dobre naplánovaný kurz, ktorý bude trvať 2 mesiace. Obsahuje 8 po sebe nasledujúcich stretnutí. Lekcie začínajú od základov, s cieľom dopracovať sa k cvičeniu jogy formou plynulých zostáv. Po skončení výuky na sebe spozorujete rozdiel v zdraví, vitalite, v sile a pružnosti, v koncentrácii a odhodlaní.

Informácie o kurze: Power Flow Yoga

Príspevok na kurz:  50,- Euro

Deň a čas lekcií : štvrtok, 16.30 - 17.30

Začiatok kurzu: 21.2.2019

Počet lekcií: 8

Miesto kurzu: TVOJA JOGA, Terézie Vansovej 10, B.Bystrica

Lektor: Peťa Diaková

Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk alebo 0918 374 997 

Náročnosť: *začiatočník, učenie

lektorka kurzu: Peťka Diaková

Pokračovať v čítaní: Power Flow Yoga – úvodný kurz

Joga a ajurvéda v Banskej Belej 8.-10.6.2018

Víkendový pobyt 8.-10.6.2018

Srdečne Vás pozývame na pobyt do prírody. Za jogou a ajurvédou na stredné Slovensko do Banskej Belej. Prídete takmer na samotu a predsa sami nebudete. Krásna krajina, zelené kopce a lúky posiate lúčnymi kvetmi. Sem-tam domček, čerstvý vzduch a slnko nad našimi hlavami.

Pokračovať v čítaní: Joga a ajurvéda v Banskej Belej 8.-10.6.2018

Yin yoga a element drevo (workshop)

Workshop: 16. máj 2018 streda, TVOJA JOGA Banská Bystrica

YIN joga je kľudná a meditatívna forma jogy, ktorá zároveň stimuluje dráhy meridiánov. Meridián je energetická dráha v tele. Existuje dvanásť hlavných meridiánov, ktoré rozvádzajú životnú energiu k orgánom, tkanivám a k povrchu tela (meridián hrubého čreva a pľúc, meridián sleziny a žalúdku, meridián srdca a tenkého čreva, meridián perikardu – osrdcovníka a troch ohňov, meridián obličiek a močového mechúra, meridián pečene a žlčníka).

yin yoga drevo

Podľa východnej medicíny začína každá choroba disharmóniou prúdenia energie v tele. Yin Joga vyrovnáva prúdenie prány – životnej energie, čím priaznivo pôsobí na organizmus.

Pokračovať v čítaní: Yin yoga a element drevo (workshop)

WORKSHOP: Slow flow a Joga nidra

Srdečne Vás pozývame na podvečerné stretnutie, ktoré je tvorené z dvoch na seba nadväzujúcich častí: Slow flow a Joga nidra.
13. február (utorok), 18.15 hod. v TVOJA JOGA
Slow flow vinyasa (cca 60 min) a Joga nidra ( cca 40 minút) do seba zapadajú ako puzzle. Stretnutie formou predĺženej lekcie jogy Vás obohatí o ďalší rozmer a skúsenosť. Poskytne priestor pre odplavenie nežiadúcich emócii a navodí pocit osvieženia a rejuvenácie.

Pokračovať v čítaní: WORKSHOP: Slow flow a Joga nidra

Workshop: YIN joga

Workshop: 7. marec 2018 streda, TVOJA JOGA Banská Bystrica

YIN joga je kľudná a meditatívna forma jogy, ktorá zároveň stimuluje dráhy meridiánov. Meridián je energetická dráha v tele. Existuje dvanásť hlavných meridiánov, ktoré rozvádzajú životnú energiu k orgánom, tkanivám a k povrchu tela (meridián hrubého čreva a pľúc, meridián sleziny a žalúdku, meridián srdca a tenkého čreva, meridián perikardu – osrdcovníka a troch ohňov, meridián obličiek a močového mechúra, meridián pečene a žlčníka).

Yin Joga
Yin Joga

Podľa východnej medicíny začína každá choroba disharmóniou prúdenia energie v tele. Yin Joga vyrovnáva prúdenie prány – životnej energie, čím priaznivo pôsobí na organizmus.

Workshop: YIN joga s Janette

Človek je v holistickom prístupe vnímaný ako celok a súčasť prírody, preto aj zmeny ročných období intenzívne vplývajú na zdravie človeka a jeho vnútorné rozpoloženie.
Workshop YIN jogy s Janette bude zameraný na element Vody, ktorému prináleží obdobie zimy od 21. decembra – do 20. marca. S týmto elementom je spojený meridián obličiek (YIN orgán) a meridián močového mechúra (Yang orgán). Meridián močového mechúra je najdlhší meridián ľudského tela, má až 67 bodov.
element vody
Yin joga – element vody
Tradičná čínska medicína nazýva obličky „koreň života“, obličky uchovávajú našu vrodenú prenatálnu energiu „ JING“, ktorá je zdedená po našich rodičoch a určuje určitým spôsobom silu, kvalitu zdravia a vytrvalosť danej osoby. Táto esencia je energia v zhustenej podobe, ktorá nám dodáva pomyselnú „iskru“.
KDETvoja Joga
Komenského 12
Banská Bystrica
KEDY7.3.2018, streda
ČAS17.00-20.00
LEKTORKAJanette Hodálová
CENA18,- Eur
REGISTRÁCIA MAILOM*info@tvojajoga.sk

uveďte meno, mail a telefón
INÉpitný režim a občerstvenie pre účastníkov; jogamatky a doplnky k dispozícii

*Odoslaním registrácie mailom súhlasíte s podmienkami prihlásenia na workshop a so storno podmienkami v prípade zrušenia.

Element Vody v nás

Voda predstavuje pohyb, vôľu hnať nás v živote dopredu. Ľudia narodený v elemente vody majú vysokú mieru vitálnej energie, charakterovú pevnosť, silu a schopnosť dosiahnuť vytýčený cieľ.
 • Yin orgán: obličky
 • Yang orgán: močový mechúr
 • Zmyslový orgán: uši
 • Tkanivo: kosti
 • Emócie: strach
 • Ročné obdobie: zima

Nerovnováha obličiek a problémy s ňou súvisiace

 • Problémy s kosťami, hlavne kolená a krížová chrbtica.
 • Problémy s vlasmi (vypadávanie, predčasné šedivenie
).
 • Problémy so zubami.
 • Strata sluchu, ušné infekcie.
 • Predčasné starnutie.
 • Nadmerný strach a neistota.
 • Močové, sexuálne a rozmnožovacie problémy.

Ak Vás téma zaujala, tešíme sa na Vás na workshope.

Namasté.

Janette Hodálová – Trenčín  a Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA


Janette Hodálová je certifikovaná učiteľka jogy RYT 500 ( Registered Yogateacher). Absolvovala učiteľský kurz YIN jogy u Sebastiana Pucelleho a Murielle Burellier v Prahe a následne aj 500 hodinový učiteľský tréning Hatha jogy, Vinyasa jogy, Restorative jogy v Thajsku a tiež Indii. Je tiež lektorkou Power jogy. Viac ako 10 rokov sa venuje masážam, predovšetkým liečebným a relaxačným a taktiež kineziológii, svalovému testovaniu.

Joga a relax v Štiavnických vrchoch 20.-22.10.2017

Pozvánka na relaxačný pobyt

Dve lektorky, Yin joga, hlboká relaxačná joga, základy ajurvédy v dennom živote a naozaj oveľa viac :-).

Malebná obec vo Vyhnianskej doline obklopená Štiavnickými vrchmi. Čarovné miesto s voňavým vzduchom. Budete ohromení nádhernou scenériou a krásnymi výhľadmi. Relaxujte vo veľmi útulnom a pekne zariadenom penzióne, kde je všetko pripravené pre vaše pohodlie a oddych. Čakajú vás chvíle, kedy si skutočne môžete užiť dni pokoja a dočerpania energie. Relaxujte a odpočívajte.

Miesto pobytu: Penzión na Slnečnej stráni, Vyhne. 
Dátum: 20.-22. október 2017
Cena:  145,- Eur
Záloha: 70,- Eur (splatná do 2.10.2017)

V cene je zahrnuté:
- ubytovanie na 2 noci,ubytovací poplatok,
- stravovanie počas pobytu (2xraňajky, 1xobed, 2xvečera)
- neobmedzený pitný režim a čerstvé ovocie,
- cvičenie jogy 4x,
- relaxačný jogový program, 
- prednášky a zaujímavé informácie,
- zapožičanie pomôcok na jogu a relaxáciu.

Prihlasovanie sa na pobyt: info@tvojajoga.sk alebo osobne na joge.

penzion_na_slnecnej_strani_1435662155_vyhne

Pokračovať v čítaní: Joga a relax v Štiavnických vrchoch 20.-22.10.2017

Salamander Trail & Yoga camp 13.-15.10.2017

ČO JE TO SALAMANDER TRAIL & YOGA CAMP?

BEŽECKÝ TRÉNINGOVÝ KEMP

Salamander Trail & Yoga Camp je bežecký tréningový kemp, ktorého organizátorom je: Salamader Trail. Nejedná sa o masové podujatie. Cieľom nie je veľká skupina, v ktorej sa stratíte. Prioritou je individuálny prístup, aby si skutočne každý účastník odniesol domov maximum vedomostí, poznatkov, zážitkov, inšiprácie a motivácie do ďalšieho tréningu.

Prečítajte si, ako to vyzeralo na poslednom kempe v máji 2017: Salamander Trail Camp – Úžasný bežecký víkend

 Salamander Trail & Yoga Camp
PRE KOHO JE KEMP URČENÝ?

CESTNÝ, TRAILOVÝ AJ ULTRÁČ

Kemp je situovaný v prírode a v prírode sa bude aj trénovať. Gro kilometrov, ktoré nabeháme bude na nespevnenom povrchu – v teréne. To samozrejme nevylučuje, aby sa ku nám pridali aj cestní bežci, ktorí si chcú spestriť svoj bežecký tréning, alebo už hľadajú nové výzvy v trailovom behu. Pre trailových bežcov máme mnoho rád a skúseností našich trénerov – aktívnych bežcov. A na svoje si prídu určite aj bežci ultra pretekov, aj tí, ktorí sa na ne ešte len chystajú. Pre bližšie informácie koľko a kedy budeme behať si pozrite záložku s našim programom.
Salamander Trail & Yoga Camp

YOGA? ÁNO, YOGA PRE BEŽCOV

Joga pre bežcov zahrňuje vybrané jogové techniky zamerané na špecifickú cieľovú skupinu. Cieľom je prezentovať účastníkom jogový pohyb ako veľmi vhodný a účinný doplnok k ich tréningom. Joga je nielen kompenzácia v podobe natiahnutia a zlepšenie flexibility. Zmierňuje svalové dysbalancie, buduje silu, vytrvalosť, zlepšuje koordináciu pohybu a balans. Joga je nástroj, ako cez vedomý pohyb predísť zraneniam. Vybrané pozície pomôžu uvoľniť namáhané ale i spevniť oslabené časti tela. Dychové techniky dokážu ovplyvniť celkový výkon a relaxácia prospeje regenerácii. Joga prezentovaná v rámci kempu je vhodná pre všetky úrovne bežcov (od začiatočníkov, po vrcholových atlétov). Je určená aj pre ľudí bez prechádzajúceho kontaktu s jogou. Cieľom je, aby klienti nabrali novú skúsenosť a odniesli si poznatky, ktoré môžu aplikovať denne aj sami doma.
Na túto tému, prečo by mali bežci cvičiť jogu odporúčame náš článok tu: JOGA PRE BEŽCOV.
cover2

TRÉNERI A INŠTRUKTORI: BEH & YOGA

 • Marian Kamendy – hlavný tréner, beh
 • Zuzana Alexanderčíková – trénerka, beh
 • Daniela Lászlová – inštruktorka jogy proSport, TVOJA JOGA

Podrobné informácie o bohatom trojdňovom programe, ako informácie o tréneroch a inštruktoroch, ktorí vás trailovým bežeckým kempom budú sprevádať, si  nájdete na oficiálnej stránke podujatia: Salamander trail & Yoga camp

Joga pre bežcov

MIESTO KONANIA: BANSKÁ BELÁ, ŠTIAVNICKÉ VRCHY

Obec Banská Belá leží neďaleko Banskej Štiavnice a má dlhú históriu spojenú s baníctvom. Príroda Štiavnických vrchov, rozprestierajúcich sa v strede Slovenska, je od roku 1979 pod ochranou Chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy.

UBYTOVANIE: PENZIÓN ANTOŠÍKOV MAJER

Antošikov majer je novopostavený penzión, zasadený v panenskej prírode Štavnických vrchov. Leží v nadmorskej výške 650 metrov, na rozľahlej lúke, obkolesený lesom, s výhľadom na majestátne Sitno. Toto miesto je stelesnením pokoja, poskytne Vám okrem bežeckého zážitku aj priestor na relax v prírodnom prostredí na samote. Web: www.antosikovmajer.sk

STRAVA: PLNÁ PENZIA

Účastníci bežeckého kempu budú mať zabezpečenú plnú penziu (raňajky, obed, večera). V prípade potreby je ubytovaným hosťom k dispozícii plne vybavená hosťovská kuchyňa.

REGISTRÁCIA: ZAREGISTRUJTE SA EŠTE DNES

Registrujte sa cez link/tlačidlo „Objednať“ na stránke SALAMANDER TRAIL alebo mailom na adresu info@salamandertrail.sk.

Registrácia je platná v prípade uhradenia účastníckeho poplatku v termíne do 30.9.2017. Informáciu o platbe obdržíte mailom po registrácii. Pokiaľ bude v čase Vašej prihlášky kapacita kempu naplnená, budeme Vás o tom informovať a zaradíme Vás na čakaciu listinu.

Storno prihlášky je možné bezodplatne do 30.9.2017., po tomto termíne do 6.10.2017 je storno poplatok 70% a po 6.10.2017 je storno poplatok vo výške 100%.

 

Víkend s angličtinou a jogou 2.-4.6.

Skombinujte relaxačný víkend v Štiavnických horách s jogou a celodennými konverzáciami v cudzom jazyku. Nielen, že prevetráte svoje jazykové znalosti a komunikačnú pohotovosť, taktiež si zacvičíte jogu a pobudnete v prírode na čerstvom vzduchu.

Ak sa vám nepozdáva, prečo kombinovať učenie s jogou?, prečítajte si celý príspevok. Určite vám objasní vnímanie a získte  novú perspektívu :-).

Pokračovať v čítaní: Víkend s angličtinou a jogou 2.-4.6.