Power Flow Yoga – úvodný kurz

Pripravujeme pre Vás jemne rozvrhnutý a dobre naplánovaný kurz, ktorý bude trvať 2 mesiace. Obsahuje 8 po sebe nasledujúcich stretnutí. Lekcie začínajú od základov, s cieľom dopracovať sa k cvičeniu jogy formou plynulých zostáv. Po skončení výuky na sebe spozorujete rozdiel v zdraví, vitalite, v sile a pružnosti, v koncentrácii a odhodlaní.

Informácie o kurze: Power Flow Yoga

Príspevok na kurz:  50,- Euro

Deň a čas lekcií : štvrtok, 16.30 - 17.30

Začiatok kurzu: 21.2.2019

Počet lekcií: 8

Miesto kurzu: TVOJA JOGA, Terézie Vansovej 10, B.Bystrica

Lektor: Peťa Diaková

Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk alebo 0918 374 997 

Náročnosť: *začiatočník, učenie

lektorka kurzu: Peťka Diaková

Priebeh kurzu

Na kurze sa učíme postupne pracovať s telom a dychom. Vedieme k prehlbovaniu poznania seba samého. Že sa už dobre poznáte? :-) „Zrkadlo“ vzhľadu a či povahových čŕt nepoužívame… Snažíme sa učiť techniky, ktoré pomáhajú dosiahnuť harmonickú a vedomú myseľ, a tak objavovať svoju podstatu.

Na úvod začíname cez cvičenie vyrovnávať, otvárať a posilňovať telo. Postupne pri stabilizácii platforiem chodidiel, členkov, panvy, jadra tela a ramenného pletenca objavujeme vzácny kompromis medzi silou, stabilitou a pružnosťou.

Pri praxi a vedení k správnemu dychu, učíme logicky a inteligentne budovať ucelené sekvencie cvičenia, aby bolo telo pri pohybe komplexne zapájané vďaka klasickým jogovým pozíciám. V prípade potreby študentov (obmedzenia, zdravotný stav) sú tieto pozície modifikované a variované aj za pomoci pomôcok na cvičenie. Lekcia začína všeobecnými a cielenými zahrievacími postupnosťami a neskôr samotnými jogovými asánami,  ktoré sa vyučujú od základov. Potom sú budujú do jedného plynulého pohybu (Flow). Študenti sú vyzývaní, aby sa uvoľnili a pracovali vlastným tempom v bezpečnom a nekonkurenčnom prostredí.

Príďte s otvorenou mysľou a pamätajte, že sa neustále učíme. Na  každej lekcii sa naučíte niečo nové, o čom ste nevedeli, že vo vás existuje. Dokážete objaviť pulzujúcu energiu – zdroj možností, odhodlania, disciplíny, vôle, radosti a spokojnosti

Pre koho je kurz vhodný?

  • pre osoby s malými alebo žiadnymi skúsenosťami s jogou.
  • pre zdravých ľudí, ktorí chcú podporiť svoju imunitu, udržať si naďalej  telesné i duševné zdravie.
  • pre ľudí, ktorí s zotavujú po zranení a chcú sa vrátiť do telesnej formy a psychickej pohody. (Konzultujte svoje možnosti s ošetrujúcim lekárom a informujte lektorku kurzu o Vašom zdravotnom stave).
  • postnatálne mamičky (po skončení šestonedelia pri klasickom pôrode alebo 12 týždňov po cisárskej sekcii).
  • lekcie sú vhodné pre študentov mužského a ženského pohlavia, na všetkých stupňoch fyzickej kondície, od veku 15 rokov a viac.

Srdečne Vás pozývame.

 

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA o.z.