Trávenie a imunitný systém cez optiku Ajurvédy

Imunitný systém je komplex mechanizmov a reakcií vo vnútri organizmu, ktoré ho ochraňujú proti chorobám a zápalom, spôsobených baktériami, vírusmi, jednobunkovcami, hubami či tumorovými bunkami.

Ak imunita zlyháva  alebo je oslabená, sme náchylnejší na rôzne ochorenia. Pokiaľ je nejakým problémom narušený imunitný systém, je svojím spôsobom narušený celý organizmus. Na posilnení imunity je možné pracovať postupne, celkovou zmenou stravy, návykov ale i životných postojov, pretože naše telo v tomto princípe funguje súvzťažne.

Čo znamená byť zdravý?

Ayurvéda hovorí, že zdravie je viac než absencia choroby. Skutočné zdravie je rovnováha na poli výživy, harmónia v tele, mysli, zmysloch a v duši. Ajurvédske vymedzenie pojmu zdravie sa dá načrtnúť ako:

  • Vyvážené konštitúcie ( dóšhe: vata/ pitta/ kapha).
  • Vyvážený tráviaci oheň agni (trávenie, asimilácia a metabolizmus).
  • Vyvážená premena potravy a vstrebanie potrebných látok do tela.
  • Správna „likvidácia odpadu“ detoxikácia v tele skrz pečeň.
  • Blažená duša, zmysly a myseľ.

Ak sú všetky tieto body naplnené, dosiahneme zdravie na celostnej úrovni: telo, myseľ, duša.

Agni a Ojas: Naši partneri v oblasti celostného zdravia

Každé sústo, ktoré zjeme, prechádza tráviacim traktom do hrbého čreva, kde sa po rozklade vstrebáva. Vstrebané látky sa v pečeni detoxikujú, očisťujú a následne sa dostávajú do krvi a z tade do všetkých buniek, ktoré sa vyživujú.

Každé jedlo, ktoré zjeme, je v tele vystavené tráviacemu procesu. Agni v sanskrte znamená oheň a ájurvéda týmto slovom označuje takzvaný tráviaci oheň. Hoci sa agni niekedy prekladá ako trávenie, jedná sa o hrubé zjednodušenie podstaty. Agni tiež riadi inteligenciu buniek, ktoré spolu komunikujú. Je to komplexný proces nielen na hmotnej úrovni, ale aj na komunikačnej a energetickej úrovni.

Pri trávení prechádza výživa z tráviaceho traktu do celého tela prostredníctvom siedmich tkanív, ktoré sú: vyživovacie tkanivo (rasa), krv (rakta), svalové tkanivo (mamsa), tuk (medha), kosť (asthi), kostná dreň a nervové tkanivo (majja), reprodukčné tkanivo (shukra).

Každé zo spomenutých siedmich tkanív má svoje vlastné agni – dhatu agni. Týchto sedem ohňov syntetizuje tkanivové vrstvy.  Ich výsledkom a konečným výsledkom trávenia, je ojas energia uchovávajúca životodárnu energiu Pránu v nás. Energia na uchovanie energie :-). Ojas sa dá pochopiť ako: vnútorná žiara, imunita či vitalita. Vyvážené agni vedie k silnému ojas  – vyvážený tráviaci oheň vedie k silnej imunite.

Príznaky kedy agni alebo imunitný systém prestávajú fungovať

Je zrejmé, že ak ste často chorľavý alebo sa pomaly zotavujete aj z malých neduhov ako nachladnutie, potom tušíte, že váš imunitný systém bude pravdepodobne ohrozený. Medzi ďalšie znaky môže patriť pomalé trávenie, nedostatok chuti do jedla, nadúvanie, kŕče, zápcha, hnačka, povlak na jazyku, podráždenie pokožky, chronická únava, nadbytok dóše  kapa, stagnácia a zahmlenie myseľ.

Ajurvéda považuje zlé trávenie za hlavný faktor v procese vzniku choroby. Dobré trávenie je predzvesť dobrého zdravia. Každá bunka nášho fyzického tela (Ana Maya Kosha) bola vytvorená z potravy. Dobré trávenie potom umožní stráviť aj škodlivejšie a nezdravšie potraviny. Na druhej strane zlé, slabé trávenie vytvára toxíny (ámu) inak aj z vhodných a kvalitných potraviny.

Trávenie a imunitný systém cez optiku ajurvédy

7 spôsobov ako zharmonizovať agni v mene lepšej imunity

1. Nasleduj ročné obdobia a slnko

Jedzte s ročnými cyklami. Príroda sa mení s každou sezónou, a tak sa menia aj potreby tela. Už dávno vieme, že lokálne a sezónne potraviny nám najlepšie prospievajú a poskytujú vyváženú výživu. Snažte sa jesť jedlo trikrát denne v rovnakom čase.  Teplé, varené, jemne korenené jedlá pri raňajkách a večeri a najväčšiu porciu jedla v čase obeda. Posledné jedlo by malo byť v súlade s ajurvédskymi odporúčaniami skonzumované pri západe slnka, najmenej však tri hodny pred spánkom.

2. Dochuť si jedlo

Pridávanie malých množstiev kyslých a štipľavých chutí ku každému jedlu je ako pridanie drievka do ohňa. Kyslé chute sú acidické a sú obsiahnuté v citrusoch, fermentoch, octoch, jogurte, kombuche. Medzi štipľavé potraviny radíme rôzne bylinky a koreniny ako napríklad zázvor, škorica, kardamom, klinček, koriander, fenikel, mäta a čierne korenie.

3. Hrejivé tekutiny

Po celý deň popíjajte čistú vlažnú vodu a teplé nápoje. Doprajte si čaj so škoricou, mätou alebo zázvorom. Pridajte do čaju trošičku čierneho korenia pre väčšiu silu a citrón pre lepšiu hydratáciu.

4. Dopraj žalúdku oddych

Ajurvédski lekári odporúćajú: jedzte tri jedlá denne a potom si zamknite žalúdok. Niektorí ľudia to v diéte volajú prerušovaný pôst, ajurvéda to nazýva ajurvédou :-).

5. Odpočinok

Ak je agni ako „skautský táborák“ v našom tele, potom sa stres správa ako „násilník,“ ktorý rozkope pripravené ohnisko. Modlitba, meditácia, bdelá pozornosť, prechádzky v prírode, umenie sú len niektoré z postupov, ktoré pomáhajú utíšiť myseľ, upokojiť srdce, ukľudniť nervový systém a povzbudiť telo k odpočinku a tráveniu. Aj spánok je dôležitá a podstatná medicína.  Večerný spánok pri relaxačných zvukoch (white noise – oceán, dážď, búrka a iné) môže umocniť hlbší a kvalitnejší odpočinok. Spoľahnite sa na aromaterapiu. Cez difúziu citrusov, či iných tonizujúcich aróm sa príjemne a ľahko mentálne upokojíte. Vnútorným užívaním olejov terapeutickej triedy zharmonizujete trávenie (zázvor, mäta, fenikel, aníz).

6. Pohyb

Kapitola sama o sebe. Téma, ktorá by mohla byť obsiahnutá v desiatkách zväzkov kníh. Čo dosať? Chôdza, hatha joga s pranajámou a iné aeróbne cvičenie podporujú agni v našom tele :-).

7. Dôvera: Si ty a nie je nikto ako ty

Každý z nás je originál, navrhnutý jedinečne. Neexistuje žiadna super diéta, ktorá je ideálna pre všetkých. Upravte stravu podľa vlastných potrieb. Nechajte sa viesť svojou intuíciu. Máte neuveriteľnú múdrosť. Avšak, ak máte pochybnosti alebo potrebujete odbornú radu, vyhľadajte skúseného Ajurvedskeho konzultanta – praktického lekára, ktorý vám pomôže vytvoriť osobný denný plán zahrňujúci starostlivosť o telo, vrátane vhodnej potravy. Naozaj je ich už aj na Slovensku veľmi veľa.