Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha

WORKSHOP JE AKTUÁLNE ÚPLNE VYBOOKOVANÝ, MIESTA UŽ NIE SÚ K DISPOZÍCII.
Milí priatelia, srdečne Vás pozývam na jesenný workshop: Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha. Teplé hrejivé podvečerné stretnutie s cieľom niečo sa dozvedieť, zacvičiť si formou jogy a pasívne zrelaxovať.

Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha

Je tu jeseň…už v priebehu novembra sa ku nám pomaly vkráda pani zima. Cítime sa unavení, trochu smutní a ubolení.

Alternative Therapy

 
V ajurvéde je naša telesná kondícia ovplyvnené prechodom z Pitta Dosha (energia ohňa) do Vata Dosha (veterná energia). Bežné príznaky spojené s prechodom sa odzrkadlia často aj na našom tele a psyché. Problémy ako: migrény, bolesti hlavy, citlivé a spomalené trávenie, suchosť pokožky a celkový pocit nepokoja trápia viacerých ľudí rôznych konštitúcií.
 
Ajurvéda verí, že všetky naše zdravotné problémy (či už fyzické alebo psychologické) vznikajú v našom živote ako prejav nejakého druhu nerovnováhy.
 
Kľúčovou filozofiou jogy je priniesť do nášho života balans cez asány, pranajámu a meditáciu. Pomocou ayurvédskych princípov a nástrojov jogy sa budeme teda usilovať o nápravu a nasmerovanie nášho tela a duševnej konštelácie do želanej rovnováhy.
 

Jesenná joga workshop

Cieľom workshopu je jednak obohatiť našu prax o nové poznatky, ktoré je možné aplikovať do dňa a isté praktiky a princípy ajurvédy, ktoré môžete integrovať aj života vašich blízkych, či sa joge venujú alebo nie.
 
Na stretnutí Jesenné joga a ajurvéda sa zameriame na:
  • Vata dosha a ajurvédske princípy ako byť v harmónii. Rozprava a dialóg o strave, aromaterapii, voľbe životného štýlu.
  • Cvičenie terapeutickej sekvencie pozícií (proti bolesti hlavy, na posilnenie pľúc, na zlepšenie trávenia a na celkové upokojenie).
  • Prehĺbená relaxácia. Čas oddychu pre našu myseľ a upokojenie celej nervovej sústavy.
  • Čajík, občerstvenie…..prekvapenie :-)

images

Dátum:
15.11.2017 od 18.00 (cca 2 h 15 min)

Príspevok:
8 Euro.

Registrácia:
Osobne, telefonicky (Danka 0918 374 997), mailom (info@tvojajoga.sk). Prosíme o platbu vopred pre zaistenie miesta a  občerstvenia podľa aktuálneho počtu hostí.

Čo si mám doniesť:
Teplú vrstvu navyše, aby ste počas relaxácie neprechladli.

Neberte si prosím do miestnosti mobil :-).

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA

 

DHARMA A ZMYSEL ŽIVOTA

Občas nastane v živote situácia, niekedy možno aj nie celkom príjemná, a vy si poviete:„Asi to tak má byť.“ Skutočnosť, že vo vesmíre nie je žiadna nehoda, že všetko je také, ako má byť, je ústredným motívom východného svetonázoru. Aj fakt, že píšem tieto riadky a vy ich čítate, nie je náhoda. Každý z nás sme na svojej ceste a spoločne sa točíme vo veľkej súhre vesmírnych udalostí.

Pokračovať v čítaní: DHARMA A ZMYSEL ŽIVOTA

Vianočné menu jogína: bezmäsité, zdravé, sattva

Keď sa ma priatelia na joge pýtali, čo pripraviť na štedrovečerný stôl, váhala som. Vianočné vegetariánske menu? Nikdy som nevarila tradičné jedlá na vegetariánsky spôsob. Mäso mi nechutilo, tak prečo by som vymýšľala niečo, čo sa priblíži jeho chuti?…

Pokračovať v čítaní: Vianočné menu jogína: bezmäsité, zdravé, sattva

Losovanie SKY YOGA EUROPA

Gratulujeme!

Vylosovali sme šťastlivého výhercu akcie SKY YOGA EUROPA 2016. Losovanie prebehlo online, na základe náhodného výberu True Random Number Generator org. Do losovania sa zapojilo 73 účastníkov, ktorí si prišli zacvičiť jogu na strechu Europa Business Centrum Banská Bystrica.

Šťastlivou výherkyňou sa stáva Anna Koščová. Srdečne jej gratulujeme!!!! S Ankou sa osobne spojíme, aby sme jej odovzdali symbolický poukaz, ktorý v predajni vymení za krásne vecičky.

zoznam-mien

random

Pokračovať v čítaní: Losovanie SKY YOGA EUROPA

Záklonový workshop

Záklonové pozície v joge sú pomerne ťažké. Určite patria k fyzicky náročnejším. Vnímame pri nich limity tela. Ak sa necvičia správne, s dobrou rozcvičkou, môžu byť zradné. Ich správny nácvik spevňuje svalstvo chrbta. Zvládnutie asán pomáha otvoriť hrudník, uvoľniť ramená. Zlepšujú celkovú ohybnosť chrbtice, stimulujú nervový systém a upravujú trávenie.

Náš vek môže byť meraný pružnosťou chrbtice, takže toto stretnutie kľudne volajme omladzujúci workshop :-).

Pokračovať v čítaní: Záklonový workshop

Sladké pokušenie

Sladké pokušenie, ktorému nemusíte odolať.

Po pár mesiacoch je tento víkend bez cestovania, bez presúvania. Fungujeme do pohody doma, v Banskej Bystrici. Od skorého, ale aj tak lenivého a pozvoľného rána vymetáme v silnej trojke (dve osoby a Sony) gastronomické prevádzky nášho utešeného námestia. Naozaj po dlhej dobe stretávame bystrických priateľov a známych. Dnes je to s cieľom: leňoším, oddychujem, nešportujem, nepracujem, nečítam dennú tlač.

Pokračovať v čítaní: Sladké pokušenie