TVOJA JOGA Banská Bystrica. Cvičenie pre začiatočníkov a pokročilých.

Power Yoga, Hatha Yoga, Flow Yoga, Yin Yoga, Joga pre športovcov, Pilates.

 

ZAREZERVUJTE SI  CVIČENIE

REZERVAČNÝ SYSTÉM

Copyright © TVOJA JOGA 2019

O JOGE

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

NAŠE LEKCIE

TVOJA JOGA

nielen YOGA

JOGA

Keď ľudia počujú slovo JOGA, zvyčajne myslia iba na jogové pozície - asány. Aj keby sme si jogou zlepšovali iba fyzickú kondíciu, čas strávený cvičením by určite nebol márny. Hoci pre naše telo a zdravie prináša široké spektrum výhod, predstavuje oveľa viac, ako iba cvičenie. Komplexná joga nám cez väčšiu pozornosť k sebe samému, umožňuje prežiť emocionálnu pohodu a dovolí nazrieť hlboko do nášho vnútra.

 

Joga je stará filozofia, tradícia a múdrosť. Hoci sa len nedávno dostala na náš kontinent, získala si veľa priaznivcov. Od jej počiatku až po súčasnosť vzniklo veľa druhov jogových škôl. Rozmanitosť štýlov je spôsobená vývojom jogy v čase. Mladšie štýly vznikli najmä vďaka požiadavkám súčasného človeka a novodobým trendom žitia.

 

Slovo joga znamená “spojenie”.  Nezávisle od štýlu jogy, všetky by mali mať totožný cieľ - spojenie častí  "telo-myseľ-duchovno" do jedného fungujúceho celku. Joga potom prináša nielen zdravie, ale aj jednotu a harmóniu. Stávame sa vyrovnaní, pokojní, spokojní, šťastní a vedomí. Ako sa mení naše vnútorné rozpoloženie, menej napäto reagujeme na vonkajšie tlaky. Uváženejšie konáme v interakcii s ľuďmi a situáciami. Nie je to prejav pasivity, len voľba vlastných priorít.