TVOJA JOGA Banská Bystrica. Cvičenie pre začiatočníkov a pokročilých.

Power Yoga, Hatha Yoga, Flow Yoga, Yin Yoga, Joga pre športovcov, Pilates.

 

ZAREZERVUJTE SI  CVIČENIE

REZERVAČNÝ SYSTÉM

Copyright © TVOJA JOGA 2019

 

TVOJA JOGA

nielen YOGA

Power joga je kondične náročnejší štýl jogy. Okrem plynulého a takmer nepretržitého pohybu (formou vinyasa) sa do sekvencií zaraďujú jogové pozície v stoji, v sede a balančné asán. Tento štýl spája asánu, jogový pohyb, vlastný dych a koncentráciu pohľadu i mysle. Mnohí prívrženci tradičnej jogovej školy ju nazývajú „novodobým“ štýlom, pretože kladie dôraz na telesné cvičenie a menej sa zaoberá spiritualitou. Málokto vie, že Power joga vznikla z Ashtanga vinyasa jogy. Je však viac variabilná, kreatívna a menej zásadová v postupnosti asán. V Power joge sa posilňovaním tela vlastnou váhou buduje sila a kondícia. Telo je odolnejšie vo všetkých štruktúrach a zároveň flexibilnejšie. Výsledkom pravidelného cvičenia je odstránenie únavy, obnova energie, zlepšenie sústredenia a koncentrácie.

 

Power joga je oveľa viac ako len cvičenie. Nielen, že pomôže dosiahnuť pekné telo, zrýchli metabolizmus, detoxikuje organizmus cez pot a dych, ale tiež umožní nájsť harmóniu v rýchlom tempe života. Jej súčasťou je plnohodnotná relaxácia cez celotelesné uvoľnenie a čiastočné odpútanie sa od vonkajších podnetov. Kto sa naučí relaxovať na joge a potom aj doma, stáva sa pokojnejší, vyrovnanejší, spokojnejší, so schopnosťou riadiť svoje emócie.

 

Odporúčania:  Joga vyhovuje ľuďom, ktorí majú radi pohyb, chcú budovať silu, výdrž a kondíciu. Menej venuje pozornosť spirituálnej stránke ako mantra, joga mudra, om čanting. Naopak, jej silnou stránkou a hlavným významom je získanie pevnosti a pružnosti tela a rozvoj vlastných kvalít  cez sebauvedomenie sa.

 

Náročnosť:    ***     (Náročnosť vysvetlivky: *mierna, **stredná, *** náročná)

POWER YOGA