Ako správne zdravo cvičiť Pozdrav Slnku

 1. Tvoja Joga
 2. Oznamy
 3. Ako správne zdravo cvičiť Pozdrav Slnku

Pozdrav Slnka alebo Surya Namskara je dôležitou jogínskou praxou, ktorá siaha až do védického obdobia, keď bolo Slnko uctievané ako mocný symbol duchovného vedomia. Od svojho ezoterického pôvodu sa Pozdrav Slnka vyvinul v prax a sériu pozícií, ktoré sa vzájomne spájajú a vytvárajú jemnú energiu s cieľom očistenia a omladenia.

Ako správne a zdravo cvičiť Pozdrav Slnku – workshop v TVOJA JOGA, Banská Bystrica

 

Zdravé cvičenie pre každého

Pri dnešnom skupinovom cvičení jogy v štúdiách a centrách, bývajú Pozdravy Slnka buď jadrom lekcie, samostatne cvičenou zostavou alebo vyvrcholením predchádzajúcich pozícií. Existujú rôzne klasické sekvencie. Všetky sú zamerané na to, aby sme  vytvorili telesné teplo, prekrvenie a spojenie medzi hornou a dolnou časťou, očistenie i rejuvenizáciu. Pri cvičení sa stávame mysľou prítomní, budujeme telo pre vlastnú transformáciu. Ide o mimoriadne komplexný celok telesného pohybu, ktorý dokonale postačí v rámci telesného zdravia a fyzickej zdatnosti.

Ako správne a zdravo cvičiť Pozdrav Slnku

Tento workshop je vynikajúci nielen pre začínajúcich. Zaujímavou príležitosťou je aj pre toho, kto už cvičí, stále však nie je istý ani svojim cvičením, ani správnosťou jogových pozícii.

Stretnutie prinesie informácie ale najmä praktické skúsenosti:

 • Ako cvičiť Pozdrav Slnku A a B.
 • Anatomicky správne cvičenie s ohľadom na možnosti tela i zdravotný stav – asána za asánou.
 • Správne dýchane.
 • Informácie ako využiť pomôcky pri cvičení v štúdiu a doma.
 • Plynulé odcvičenie zostáv.
 • Poznámky na doma.
 • Informácie o zdravotných benefitoch základnej jogovej zostavy.
 • Kedy začína byť cvičenie jogou ?

Pozdrav Slnka A – ukažka od Moniky.

Cvičenie aj učenie

V tomto bloku zameranom na učenie budeme zdieľať kľúčové sekvencie v dvoch rôznych verziách Surya Namaskara. Podrobne sa predstaví dych, ktorý vytvára životne dôležitý most medzi zámerom a činom. Pre tých nových v praxi budú existovať úpravy. Podelíme sa o znalosti z anatómie a správneho nastavenia, aby sa sekvenčný tok zlepšil a aby sa predišlo bežným komplikáciám. Jogové cviky, ktoré tvoria tieto jednotlivé pozdravy, môžu na začiatku cvičenia spôsobiť v tele zmätok (presilenie, preťaženie) ak sa cvičenie vykoná nesprávne. Môže to viesť k problémom s rotátorovou manžetou, dolnou časťou chrbta a zápästiami.

Aby joga začala byť jogou a nie len strečing,  je potrebné s pohybom zladiť dych, zapojiť takzvané telesné zámky a tiež správne nasmerovať pozornosť cez pohľad i myseľ.

Workshop vás prevedie krokom za krokom Pozdravom Slnku v jednotlivých variantoch a rozdelí každú polohu kvôli správnemu telesnému nastaveniu a vyváženiu. Naučte sa dôkladnejšie skúmať výhody cvičenia tým, že ich precvičíte na maximum. Budete prekvapení, o čo lepšie a jednoduchšie bude pre vás prax po tomto workshope.

Seminár je vhodný pre všetky úrovne, je však zameraný primárne na učenie, vyvarovanie sa chýb a na správnu a zdravú práci so svojím telom. S vašou účasťou i otázkami sa z neho stane zábavné odpoludnie a interaktívne stretnutie.

Info k udalosti

Udalosť: Ako správne a zdravo cvičiť Pozdrav Slnku 
Lektorka: Daniela Lászlová
Dátum: 1.2.2020, sobota
Čas: 9.00 - 12.30
Miesto: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B.B.
Formy finančného príspevku: 15 € (v hotovosti); 13 € (kreditom); 12 € (MS karta)
ezervácia miesta: info@tvojajoga.sk, 0918 374 997 (meno, tel. číslo, mail).

Stretnutie sa uskutoční od 5 účastníkov, v opačnom prípade Vám vráime peniaze.

Tešíme sa na Vás.

 

TVOJA JOGA niele Yoga

Blog

Menu
error: Content is protected !!