Basic yoga

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Basic yoga
 

Nenáročná joga krok po kroku a na každý deň. Spolu prechádzame základy. Prostredníctvom tohto štýlu dochádza k spevneniu stredu tela, k zlepšeniu všeobecnej sily, flexibility a rovnováhy. Upokojíme telo i myseľ, kladieme dôraz na dýchanie a podrobne si ozrejmíme význam všetkých cvičených ásan. Cvičenie je zdravé, bezpečné a najmä EFEKTÍVNE, pretože sa nejedná iba o statické asány, ale aj o plynulý presun z pozície do pozície, čo prispieva k lepšej kondícii a celkovej telesnej koordinácii.

Basic Yoga je citlivá kombinácia Hatha Yogy* a vybraných fyzioterapeutických cvikov. Cvičíme obmeny základných pozícií v stoji, v sede a ľahu, ktoré sú dostatočné na zlepšenie zdravia. Práca s celým telom, ale i mentálna relaxácia a uvoľnenie duševného napätia.

Cvičenie sa vedie ako otvorená lekcia alebo forma uceleného kurzu. Na kurze sa naučíte správne dýchať, cvičiť, používať potrebné pomôcky, vnímať seba samého, relaxovať. Toto všetko vám umožní cvičiť jogu aj doma, podľa svojej potreby a kedykoľvek budete mať chuť.

* Hatha joga – najtradičnejší štýl, špecifický systém, ktorého hlavnou súčasťou sú ásany (pozície tela), pránajáma (ovládanie dychu) a meditácie (upokojenie mysle).

Odporúčanie
Cvičenie je vhodné pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí chcú nájsť metodické naučenie jogových pozícií.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
60 min.
Menu
error: Content is protected !!