Joga dych relax

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Joga dych relax
 

Lekcia jogy s prvkami tradičnej hatha jogy, zameraná na dychové techniky, zdravý a telu prospešný pohyb a záverečnú relaxáciu. Hodina je vhodná pre všetky stupne pokročilosti od začiatočníkov pre ľudí so skúsenosťami. Odporúčaná je hlavne pre tých, ktorí potrebujú zrelaxovať, načerpať novú energiu, uvoľniť svalové napätie a pripraviť sa na kvalitný regeneračný spánok.

Hatha jóga je holistický spôsob, ako dosiahnuť ovládnutie tela a mysle. To ďalej vedie k zdraviu, radosti, šťastiu a harmónii. Hatha jóga sa nevzťahuje iba na cvičenie fyzických ásan. Komplexné cvičenia Hatha jogy pomáhajú upokojiť telo, myseľ, dušu a pripraviť nás na meditáciu. Dá sa to vysvetliť dvoma spôsobmi. „Ha“ znamená „slnko“ a „Tha“ znamená „mesiac“. Hatha znamená vyrovnávanie slnečnej a mesačnej energie vo vašom tele –  dokonalá harmónia.

Hatha jóga pracuje na piatich princípoch, aby našla najlepšiu možnosť vo živote.
• Správne cvičenie
• Správne dýchanie
• Správna relaxácia
• Správna strava
• Pozitívne myslenie a meditácia

Na hodine “Joga, dych a relax”  sa s vašu spoluprácou posnažíme ovplyvniť 4 body tejto osnovy: správne cvičenie, dýchanie, relaxácia, meditácia. Krok po kroku dôjdete aj sami na cestu správnej stravy a pozitívneho myslenia.

V spoločnosti nastavenej na výkon, trpíme často dojmom, že oddych si musíme zaslúžiť. Ak oddychujeme, sme lenivý a neaktívny a ak už oddychujeme , musíme mať na to nárok.  V skutočnosti by mal byť oddych (aktívny aj pasívny) prirodzenou a každodennou súčasťou našich životov. Dlhodobá únava neprospieva nášmu zdraviu a veľmi rýchlo si môže vybrať svoju daň. Ak neviete, ako zaradiť odpočinok do bežných dní, príďte si užiť večernú lekciu jogy, ktorej záver venujeme práve poctivej relaxácii.

Odporúčanie
Lekcia je vhodná pre všetky úrovne od * po ***, nakoľko sa jedná o skôr tradičný prístup k joge. Asány cvičené za prítomnosti bdelej pozornosti, ukotvenie v momente a v prítomnom okamihu s dychom. Joga bez telesného vyčerpávania, s cieľom skvalitniť celkové zdravie, tok energie prány, upokojenie mysle.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
75 min.
Menu