Joga meditácia s misami

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Joga meditácia s misami
 

Skupinové podujatie Joga a meditácia s tibetskými misami sa nazýva i cesta zvukom či zvukový kúpeľ. Počas skupinového zážitku si prechádzame uvoľnením tela a mysle cez jogu.Následne v pokoji a nehybnosti Šavásany sa hrá na mnohých nástrojoch, ktoré prinesú skupine pocit relaxácie, meditácie a pohody.

Joga meditácia s misami

Joga a meditácia s tibetskými misami je pravidelné podujatie v štúdiu TVOJA JOGA, Banská Bystrica. Toto piatkové podvečerné podujatie má obvykle viac ako 120 minút a skladá z niekoľkých častí. Prvá časť je venovaná nenáročnému telesnému cvičeniu. V druhej časti sa zameriame na meditáciu s tibetskými misami,  zvukový kúpeľ. Na záver si môžeme v pohode posedieť pri čaji a ľahkom občerstvení, aby sme sa po hlbokom uvoľnení vrátili k úplnej bdelosti.

Časť 1: Joga

Počas 50 minút sa zaujmeme nenáročným pohybom. Cieľom úvodného cvičenia je zahriať a prekrviť telo, uvoľniť ho od napätia a zamerať pozornosť mysle smerom do seba. Pomalšia prax a nenáročné ásany sú vkladané do zostavy s dôrazom jemne natiahnuť telo.  Pokojný dych nás sprevádza celým cvičením, pričom práve dych pomáha nášmu telu k dobrému uvoľneniu sa a k vyrovnaniu parasympatika so sympatikom. Tento nenáročný jogový pohyb a pravidelný dych nám potom pomôže v druhej (už čisto meditačnej) časti lepšie sa telesne i duševne uvoľniť, aby sme boli schopní bez rušenia absorbovať všetky benefity zvukového kúpeľa

Časť 2: Meditácia s misami

Zvyšný čas podujatia (70 min. ) vyplníme hlbokou relaxáciou v sprievode tibetských mís a iných zvukových nástrojov.  Táto 120 minútová zvuková a vibračná seansa prinesie rovnováhu do uponáhľaných dní. Telo sa v pokoji začne samo regenerovať a liečiť. Na záver, po dvoch hodinách hlbokého oddychu, ste pozvaní na posedenie pri čaji a chutnom domácom koláči, aby sa telo a myseľ úplne prebrali z hlbokého stavu relaxácie.

Meditácia s misami – popis procesu

Počas meditácie s misami sa ponoríme do sveta zvukov a vibrácií v sprievode 7  až  14 tibetských mís vysokej kvality ale i ostatných  terapeutických nástrojov ako je tingsha, kalimba, kikongi, kryštálový stĺp, sústava hulam, perkusie atď.  Každá zvukovo rezonančná seansa má svoj postup, svoju tému. Meditácia s misami vo forme zvukového kúpeľa je vynikajúcou príležitosťou, ktorá nám dáva šancu vypnúť každodenný zhon. Umožňuje zastaviť sa po hektickom dni,  oddýchnuť si od sveta naplneného stresom, od situácí, ktoré vytvárajú nadmerné napätie.

Prostredníctvom vibrácií zvukov, rezonovania s tzv. interferenciami tibetských zvukových mís rozpustíme napätie a naplníme sa energiou.  Opustíme všetko, čo nás ťažilo, čo nám už neslúži. Zvukový kúpeľ je výbornou príležitosťou na uvoľnenie blokov, napätí, pripútaností. Umožňuje nám naplniť sa pocitom pokoja, mieru a vyrovnanosti. Skúsenosti každého počas zvukového kúpeľa sú unikátne a jedinečné. Mení sa to v závislosti od nášho fyzického, mentálneho a energetického nastavenia.

Meditácia zvukom: Joga a meditácia s tibetskými miskami

Stretnutia tohto zamrania organizujeme ako udalosti niekoľkokrát za mesiac pod názvom “Joga a meditácia s tibetskými miskami“. Podujatie sa koná v piatky od 18:00 do 20:00. Na lekciu je možné prihlásiť sa cez rezervačný systém. Udalosť avizujeme cez sociálne siete a webstránku tvoja joga.

Odporúčanie
Prineste si pohodlné oblečenie a teplejšiu vrstvu na seba. Po zvukovej kúpeli si doprajeme čas pre seba na spracovanie zážitkov. Chvíľu je dobre zotrvať v tichu v pokoji a dovoliť svojmu organizmu spracovať zvukovú kúpeľ.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
120 min.
Menu
error: Content is protected !!