Meditácia zvukom

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Meditácia zvukom
 

Vibrácie zvukov umožnia hlboký oddych, spomaľujú predčasné starnutie organizmu. Pomáhajú rozšíriť životný priestor – stanú sa zdrojom doplnkovej energie. Meditácia zvukom je relax s tibetskými misami. Poskytuje relax, regeneráciu, liečenie.

Meditácia zvukom

Počas zvukovej meditácie „Sound wellnes” sa v malej skupine ponoríme do sveta zvukov v sprievode 14 zvukových mís terapeutickej kvality, nástrojov tingsha, kalimba, kikongi, kryštáľový stĺp, prípadne iných sprievodných nástrojov. Každá zvukovo rezonančná seansa má svoj postup, svoju tému a pozostáva z troch častí. Zvuková kúpeľ je vynikajúcou príležitosťou ktorá nám dáva šancu vypnúť každodenný zhon, zastaviť sa po hektickom dni a oddýchnuť si vo svete naplnenom stresom, situáciami vytvárajúcimi nadmerné napätie.

Aké budú naše meditačné stretnutia?

Počas 45 minút zľahka zaujmeme telo pohybom. Precvičenie tela skrz jednoduché asány, ktoré využívajú princípy jemnej a spomalenej hatha jogy. To nám pomôže v druhej – už čisto meditačnej a terapeutickej polovici lepšie zregenerovať. Pomalá prax s dôrazom na pokojný dych a výdrž v ľahkých ásanach je skvelý doplnok k dynamickej a silnej jogovej praxi. Zvyšný čas vyplníme hlbokou relaxáciou v sprievode zvukových nástrojov. Doprajte si preto hlboký uvoľňujúci oddych tela na špeciálnej hodine. Táto 75 minútová seansa prinesie rovnováhu do uponáhľaných dní a telo sa v pokoji začne spomalením samo regenerovať a liečiť.

Zvukovo rezonančné procedúry lektorka uskutočňuje podľa princípov pôvodných himalájskych zvukových praktík. Prostredníctvom vibrácií zvukov, rezonovania s tzv. interferenciami tibetských zvukových mís rozpustíme napätie, naplníme sa doplnkovou energiou a opustíme všetko to, čo nás ťažilo, čoho sme sa už mali zbaviť, čo nám už neslúži k prospechu, ale naše podvedomie sa toho ešte drží. Zvuková kúpeľ je výbornou príležitosťou na opustenie blokov, napätí, vnútorných pripútaností, a na naplnenie sa pocitom pokoja, mieru a vyrovnanosti. Pomocou vnímania zvukov a harmonických vibrácií môžeme rozvíjať vnímavosť k svojmu vnútornému tichu. Skúsenosti každého počas zvukového kúpeľa sú unikátne a jedinečné. Mení sa to v závislosti od nášho fyzického, mentálneho a energetického nastavenia

Odporúčanie
Prineste si pohodlné oblečenie a teplejšiu vrstvu na seba. Po zvukovej kúpeli si doprajeme čas pre seba na spracovanie zážitkov. Chvíľu je dobre zotrvať v tichu v pokoji a dovoliť svojmu organizmu spracovať zvukovú kúpeľ.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
90 min.
Menu
error: Content is protected !!