Zvuková meditácia

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Zvuková meditácia
 

Vibrácie zvukov umožnia hlboký oddych, spomaľujú predčasné starnutie organizmu. Pomáhajú rozšíriť životný priestor – stanú sa zdrojom doplnkovej energie.

Počas Zvukovej meditácie „Sound wellnes” sa v malej skupine ponoríme do sveta zvukov v sprievode 15 zvukových mís terapeutickej kvality, tibetského zvončeka, nástrojov tingsha, kalimba prípadne iných sprievodných nástrojov. Každá zvukovo rezonančná seansa má svoj postup, svoju tému a pozostáva z troch častí. Zvuková kúpeľ je vynikajúcou príležitosťou ktorá nám dáva šancu vypnúť každodenný zhon, zastaviť sa po hektickom dni a oddýchnuť si vo svete naplnenom stresom, situáciami vytvárajúcimi nadmerné napätie.

Pred samotnou zvukovou meditáciou najprv pouvoľňujeme telo pohybom – Talgar systémom natiahnutia, ktorý nám pomôže zbaviť sa prebytočného napätia a myšlienkového zacyklenia.

Zvukovo rezonančné procedúry lektor uskutočňuje podľa princípov pôvodných himalájskych zvukových praktík. Prostredníctvom vibrácií zvukov, rezonovania s tzv. interferenciami tibetských zvukových mís rozpustíme napätie, naplníme sa doplnkovou energiou a opustíme všetko to, čo nás ťažilo, čoho sme sa už mali zbaviť, čo nám už neslúži k prospechu, ale naše podvedomie sa toho ešte drží. Zvuková kúpeľ je výbornou príležitosťou na opustenie blokov, napätí, vnútorných pripútaností, a na naplnenie sa pocitom pokoja, mieru a vyrovnanosti. Pomocou vnímania zvukov a harmonických vibrácií môžeme rozvíjať vnímavosť k svojmu vnútornému tichu. Skúsenosti každého počas zvukového kúpeľa sú unikátne a jedinečné. Mení sa to v závislosti od nášho fyzického, mentálneho a energetického nastavenia.

Odporúčanie
Prineste si pohodlné oblečenie a teplejšiu vrstvu na seba. Po zvukovej kúpeli: Skôr ako sa vrátime do bežných koľají a k pracovným povinnostiam, doprajeme si čas pre seba na spracovanie zážitkov. Chvíľu je dobre zotrvať v tichu v pokoji a dovoliť svojmu organizmu spracovať zvukovú kúpeľ.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
70 min.
Menu