Pozvánka na cvičenie jogy, ako sa vyučuje v Indii. Na workshope vás bude sprevádzať Jaiwanti, indická lektorka, ktorá učí autenticky. Joga bude tradičná a trochu iná, ako sme zvyknutí od našich a západných učiteľov. Dozviete veľa zaujímavých informácií alebo sa môžete opýtať na to, čo zaujíma práve vás.

 

Podujatie organizované s spolupráci s Indickou ambasádou v Bratislave, pri príležitosti blížiaceho sa medzinárodného dňa jogy.

 

Workshop: Tradičná indická joga s Jaiwanti

Lektor: Jaiwanti Singh - uznávaná učiteľka jogy pôvodom z Indie
Dátum: 15.6.2019
Čas: 14.00- 18.30
Miesto: TVOJA JOGA, o.z.
Príspevok: 27,- Euro
Rezervácia miesta: info@tvojajoga.sk (meno,tel.číslo, mail)
Storno podmienky

Vhodný pre všetky úrovne. Workshop bude v angličtine, tlmočený do slovenčiny. Workshop je zložený z 2 častí a je vhodný pre všetky úrovne:

1.Asány, pranajáma, meditačné a relaxačné techniky. Joga je rovnováha medzi mysľou, telom a dychom. Naše cvičenia kombinuje všetky tri prvky: fyzické cvičenie vo forme jogových pozícií; cvičenia na rozšírenie vitálnej sily (tiež známe ako prana alebo chi/ki) - pranayama; sústredenie sa na vnútorné stavy vedomia v celej praxi. 

2. Ako integrovať jogu do každodenného života – joga ako cesta. Prednáška sa dotýka viac aspektov života. Od okruhov zdravia, cez morálku, pevnú vôľu, stravu až po Patandžáliho 8 stupňovú cestu jogy. Je to len na vás.

Popularita jogy, modifikácie a odklon od tradície

Obľuba jogy je prudko rastúca. Ale vždy, keď sa nejaký fenoménom stane populárnym, prirodzene má tendenciu odkloniť sa od svojej podstaty. Ani joga nie je výnimkou. Význam, účel, pôvodný zámer, obsah a samotná podstata jogy sa môžu časom skresliť. Joga na západe a tiež u nás naberá svoje odtiene a modifikácie, lebo máme odlišné potreby a požiadavky. Aj preto dnes dominantne vnímame jogu ako alternatíva pohybu, ktorého máme poniektorí menej. Joga je však komplexná a nádherná filozofia žitia, s veľkým potenciálom pre sebaliečenie a koncentráciu vnútornej sily. Aj napriek tomu, že je zámer je čistý, nesprávnou interpretáciou môže dôjsť k preháňaniu, k chápaniu jogy ako univerzálne riešenie, všeliek na „všetky“ choroby a problémy ľudského života: osobné a sociálne, fyzické a duševné, pre všetky vekové skupiny. Preto je rozumné správne nastaviť perspektívu. Autentickosť praktík jogy môže byť overená a potvrdená tým, že sa vrátime trochu späť k tradičnejším a pôvodným odkazom, aby sa stálymi modifikáciami nestala joga tým, čím v skutočnosti nikdy nemala byť a nebola.

Tradičná joga

Hatha joga je najstaršia, klasická joga, ktorá je opísaná v “Hatha joga pradipika” klasickej knihe o joge. Táto forma jogy je veľmi prospešná pre rozvoj flexibility tela a pokoja v mysli.

Jaiwanti – jogová prax pri západe slnka.

Prínosy Hatha jogy pre zdravie a vitalitu

  • Vybuduje imunitu organizmu.
  • Uvoľňuje myseľ a telo.
  • Tónuje chrbticu.
  • Posilňuje a tónuje telo.
  • Zvyšuje flexibilitu.
  • Pomáha v odhodlaní, disciplíne a v prekonávaní prekážok a závislostí (jedlo, návykové látky, zlozvyky…).
  • Prispieva k dlhovekosti, celkovému dobrému zdraviu a pohode.

Aj v našej fyzickej praxi sa zameriame na zahrievacie a otváracie cvičenia. Jednoduché ale neopomenuteľné,  sú zamerané na zvýšenie flexibility v tele a sú vysoko odporúčané pre každého, kto má stuhnuté kĺby, problémy s flexibilitou, pre začiatočníkov alebo ktokoľvek, kto chce prehĺbiť svoju prax jogy. Výsledkom je dôkladne hlboká jogínska prax zameraná na posilnenie zdravia, zvýšenie energie a vitality, zlepšenie nálady,  zvýšenie psychickej a fyzickej sily, stability a rovnováhy.

Jaiwanti Singh

Sprievodkyňa sobotným workshopm.

Jaiwanti je uznávaná učiteľka jogy pôvodom z Indie. Narodila sa v Naí Dillí. Už od útleho veku bola vedená k duchovnému životu. Vyniká veľmi komplexnými a hlbokými vedomosťami o joge a jej odvetviach. Získala diplom z jogínskej vedy a naturopatie z Národného inštitútu jogy Morarji Desai. Študovala na univerzite Uttakhand v meste Haridwar sanskrit, védickú jogu a holistické liečiteľstvo. Tam aj dosiahla svoje magisterské štúdium. Jaiwanti je certifikovaná učiteľka jogy, holistická liečiteľka a jogová terapeutka. Má bohaté skúsenosti s rôznymi štýlmi jogy, pránickým liečením, naturopatiou a rôznymi druhmi meditácií. Momentálne pracuje na Indickej ambasáde v Bratislave ako učiteľka indickej kultúry a jogy. Bola vybratá ako jedna z pomedzi 10 000 uchádzačov. Aj tento fakt svedčí o jej kvalitách a znalostiach.  Pred príchodom na Slovensko vyučovala na univerzite v Naí Dillí a pôsobila ako lektorka na Ministerstve obrany Indie.

 

Jaiwanti v Medickej záhrade, Bratislava.

Joga nie je náboženstvo, je to veda, veda o blahu, veda o mladosti, veda o integrácii tela, mysle a duše.

Joga znamená prílev energie, sily a krásy do tela, mysle a duše.

Joga je Cesta … Seba, cez seba k Sebe

Tešíme sa na stretnutie.

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA, o.z.

Blog

Menu
error: Content is protected !!