Základy rovnovážnych pozícii

  1. Tvoja Joga
  2. Oznamy
  3. Základy rovnovážnych pozícii

Často počujeme, že by sme mali v živote hľadať rovnováhu. Či už je to v našej strave, v cvičení, v práci alebo v potešení. Ale čo je rovnováha? A čo je jogínska rovnováha? Je to schopnosť udržať sa dlho vo vyváženej ásane? Áno, aj – a predsa nie iba to :-).

Ak ste ešte nemali možnosť stretnúť sa s Matejom Jurenkom, určite srdečne odporúčam jeho seminár: Základy rovnovážnych pozícii v Centre TVOJA JOGA, B. Bystrica. Ak Mateja už osobne poznáte, sami nám dáte za pravdu, že znovu ukotvenie získaných vedomostí pod jeho vedením krásne nadväzuje na dennú prax v joge i v živote samotnom.

Rovnováha

Keď sa balansujeme, udržujeme rovnováhu, zrovnávame ťažisko nášho tela so zemským gravitačným poľom. Doslova sa dostávame do fyzickej rovnováhy so základnou silou prírody. Túto harmóniu však nemôžeme dosiahnuť tým, že zostaneme úplne v pokoji. Namiesto toho musíme obnovovať rovnováhu okamih za okamihom. Keď je naše neustále úsilie „centrovať sa“ úspešné, privádzame do rovnováhy nielen naše svaly a kosti, ale aj naše nervové impulzy, myšlienky, emócie a vedomie. Cítime sa pokojní. Rovnováha prináša vyrovnanosť, ktorá má nefyzickú povahu. Rovnako ako u väčšiny vecí v joge existuje dualita a kríženie oboch aspektov. Naša fyzická rovnováha je ovplyvnená našou nefyzickou a vízovou situáciou.

Základy rovnovážnych pozícii

Matej Jurenka

Seminár

Na seminári s názvom: Základy rovnovážnych pozícii predstaví spôsob, ako zdokonaľovať vnímanie svojho tela.

Seminár: Základy rovnovážnych pozícií
Lektorka: Matej Jurenka
Dátum: 27.9.2019, piatok 
Čas: 17.00 - 19.30 
Miesto: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B.B. 
Príspevok: 20,- Euro 
Rezervácia miesta: info@tvojajoga.sk (meno, tel. číslo, mail)

Pre začiatočníkov, pokročilých, učiteľov i žiakov

Ako Matej sám odporúča: „Seminár je vhodný pre všetky vekové kategórie začiatočníkov aj pokročilých, rovnako tiež pre učiteľov jogy, tanca, meditácie, bojových umení a rôznych pohybových aktivít“.

Matej na seminári aplikuje metódu Rozvahu pohybu, ktorá je kombináciou jogy, kalisteniky a bojových umení a ktorá nás učí vedome rozvíjať plný potenciál nášho tela. Jej autorom je Matej Jurenka, ktorý Rozvahu pohybu rozvíja na základe svojich dlhoročných skúseností práce s telom. Metóda Rozvaha pohybu je nedogmatickou metódou založenou na myšlienke seba rozvoja skrz vlastné telo.

Základy rovnovážnych pozícii

Matej Jurenka – Prameň života

Nemajte pochybnosti

Nemajte pochybnosti, či seminár zvládnete. Pochybnosťou a strachom si kladiete vlastné a neopodstatnené limity svojho potenciálu.  Na Matejovi ako učiteľovi osobne oceňujem to, že je veľmi ohľaduplný a vnímavý – k sebe i ostatným. Metodicky dokáže prispôsobiť aj cvičenie v skupinke tak, aby nebol vynechaný ani začiatočník, ani pokročilý.

Stretnutia začína rozcvičkou, ktorá postupne pomôže prechádzať od jednoduchších pozícii k tým zložitejším. S Matejom sa naučíte, aké princípy je dôležité dodržiavať pri správnom cvičení, naučíte sa intuitívne vytvárať vlastné jogové pozície a zostavy.

Je veľkou inšpiráciou pre žiakov, ale i pre samotných učiteľov, pretože každý učiteľ vždy ostane žiakom.

Matej Jurenka

Základy rovnovážnych pozíciiMatej je veľmi charizmatický a skromný mladý muž. Aj vďaka všetkým svojim osobným kvalitám je dnes uznávaný popredný slovenský jogín, ale tiež handbalancer, hudobník a učiteľ na Univerzite Vedomého Života. Je zakladateľ jogy nekonečného uzla a metódy Rozvaha pohybu, ktorá kombinuje prvky jogy, kalisteniky, akrobacie a bojových umení.

Matej žil v Indii, kde sa venoval štúdiu hatha a ashtanga jogy. “Aj keď pobyt v školách s tradičnou jogou bol pre mňa cennou skúsenosťou, do Indie som išiel z iných dôvodov. Priťahovala ma predovšetkým svojou kultúrou a mystikou,“ dodáva Matej, ktorý je podľa vlastných slov z 99 percent jogový samouk. Svoje znalosti neskôr odovzdával v Malajzii, Singapure, Španielsku, Japonsku, Thajsku a Kambodži. Sedem rokov vyučoval v čínskom Šanghaj.

Matej založil Prameň Života – vlastné centrum, zamerané na rozvoj tvorivého ducha. Nachádza sa v krásnom lesnom prostredí, ďaleko od mestského ruchu, kde spolu so svojou partnerkou Veronikou Garbanovou usporadúva viacdňové jogové sústredenia.

 

Tešíme sa na seminár, určite si každý príde na svoje.

 

Zdroj informácií:

  1. ROZVAHA POHYBU
  2. KRUH ŽIVOTA
  3. ČASOPIS ŽIVOT

Blog

Menu
error: Content is protected !!