Joga pre športovcov

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Joga pre športovcov
 

Joga pre športovcov je špecifická a na mieru šitá. Tréningy sú kombináciou jogy, fyziojogy, dychových techník a relaxácie s cieľom poskytnúť kompenzáciu pre namáhaný pohybový aparát profesionálnych športovcov a hobby kategórie podľa druhu záťaže.

joga pre športovcov

Joga pre športovcov

Joga pre športovcov je aplikovateľná ako súčasť tréningových plánov pre široké spektrum vytrvalostných, atletických, silových a iných disciplín. Ponúkame individuálne jogové stretnutia podľa druhu športu. Pripravujeme na mieru šité workshopy a tréningy, ktoré stavajú na výsledkoch kondičných trénerov, lekárskych správ a vnútorných očakávaní športovcov a športovkýň. Máme skúsenosti s osobitými tréningami pre vybrané disciplíny ako napríklad atletika, hokej, futbal, plávanie, golf, vytrvalostné športy…a iné.

Cvičenie jogy pre športovcov je komplexné pre celé telo v zložke sily, stability, pružnosti, mobility, koordinácie i koncentrácie. Z telesného aspektu sa venuje špeciálna pozornosť cez fyziojogu na tie časti tela, ktoré sú nadmerne zaťažované a sú tak náchylné k vzniku zranení. Jogovou terapiou dochádza k uvoľneniu nadmerného napätia svalov a šliach, k zlepšeniu mobility kĺbov a k celkovej fyzickej a psychickej relaxácii. Cvičíme s mnohými špecifickými doplnkami, ktoré jednak slúžia k zdravému a bezpečnému pohybu iné sú určené na faciálnu stimuláciu. V rámci jogy rozvíjame riadené dýchanie, ktoré na jednej strane rozvíja kapacitu pľúc, na druhej strane – podľa potreby organizmus, energiu a myseľ nabudzuje alebo tlmí.

Joga pre športovcov – jednotlivci i skupiny

Cvičenia sú poskytované jednotlivcom i skupinkám ( 5 -10 ľudí) po individuálnom dohovore. Odporúčajú sa ako plnohodnotný tréning popri pravidelnej športovej príprave.

Prostredníctvom jogy môže byť športovec silnejší fyzicky aj psychicky. Cvičenie vedie k lepším výsledkom výkonnosti, rýchlejšiemu zotaveniu a bezpečnému pohybu. Pravidelným cvičením jogy dochádza k zlepšeniu koordinácie pohybov, k obratnosti, flexibilite a rovnováhe. Je skvelou prevenciou zranení. Nezanedbateľnú úlohu hrá joga pre uvoľnenie mysle a duševnú regeneráciu. Jemné techniky ako vedená relaxácia, vedená meditácia, vizualizácia, kontemplácia, joga nidra, či zvukoterapia pôsobia blahodárne na povolenie napätia mysle.

Odporúčanie
Jogou sa buduje koncentrácia, koordinácia, odhodlanie. Joga nie je súťaživá. Zlepšuje sústredenie. Meditácia dokáže upokojiť psychiku športovca, pripraví ho na rozhodujúce momenty v jeho výkone a kariére.
Náročnosť lekcie
Mierna
Menu
error: Content is protected !!