Máme láskavých a ústretových učiteľov, ktorí radi privítajú do svojich kurzov a lekcií všetkých študentov. Učitelia v Tvoja Joga sú z rôznych oblastí života a z rôznych slovenských i medzinárodných certifikovaných jogových škôl. Našim zámerom je poskytnúť vám viac možností, porozumenie a vedome vás viesť k čo najlepšiemu životu formou a sebapoznania.

Joga lektor

Danka

Joga ma zaujala už dávno, asi vďaka knihám, v ktorých ma ohromila forma ásan. Cesta k nej však nebola ani rýchla, ani priama. Kuriózne je, že svoj prvý výcvik som absolvovala pre seba a nie so zámerom stať sa učiteľkou. Dnes som okolnostiam vďačná, že je tomu inak. Od založenia TVOJA JOGA o.z. mám možnosť denne zažívať, že joga je cestou k harmónii, duševnej slobode a moja osobná dharma. Ako žiak aj učiteľ cítim, že joga transformuje. Pomáha nájsť samého seba, zapaľuje oheň hlbokej lásky, oslobodzuje od zbytočnej kritiky a posudzovania. Mení postoj k sebe, k okoliu a tiež otvára dvierka k osobnému rozvoju, k spokojnosti a k šťastiu. Joga je naozaj cesta a pre každého má trochu iný smer. Aj keď robíme viacerí jogu, nemusíme byť na tej istej ceste. Tá moja je cestou Integrálnej jogy - budovaná na pilieroch viacerých učení; tvorená fyzickým cvičenie, duchovným úsilím a svetonázorom. Jogu vnímam ako komplexnú vedu, ako spôsob života a je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou všetkého, čo robím. Majstrovstvo mojich indických učiteľov a osobé skúsenosti mali pre mňa zásadný vplyv na vnímaní jogy. Taktiež ma neustále inšpirujú slovenskí a medzinárodní priatelia, ktorí pôsobia ako zdroje jogy ale aj iných poznaní a učení. Aj napriek mnohým certifikátom zaručujúcim akreditáciu, nerada vyhraňujem svoje pôsobenie. Každý mi dal niečo a prispel k rozvoju vedomostí i možností ako pôsobiť. Okrem cvičenia ásan a kultivácie dychu, vediem študentov k intuícii, všímavosti a vhľadu pri cvičení a meditáciách. Joga nie je ortodoxná osnova, ale umenie žiť harmonicky a kreatívne s vedomím celistvého vnímania bytia. Verím, že každý má schopnosť pocítiť jogu svojim spôsobom, ak je pozorný, pokorný, čestný, citlivý, láskavý, vedomý a otvorený. Aj preto vznikol názov: TVOJA JOGA. Dnes naša komunita TVOJA JOGA iba potvrdzuje zámer, s ktorým bola pred pár rokmi založená. Zámer, že ľudia sa môžu stať veľmi blízki, ak vyznávajú rovnaké základné ľudské hodnoty, hoc ich delí vek, svetonázor či zázemie.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Joga lektor

Peťa

Jeden múdry muž raz povedal: „život je sled prirodzených a spontánnych zmien. Nevzdorujte im – plodí to len zármutok. Nechajte skutočnosť nech je skutočnosťou. Doprajte veciam ich prirodzený priebeh, nech už je akýkoľvek.“ A to bol môj večný problém, snaha mať veci pod kontrolou, ovládať ich, očakávať nejaký výsledok. Keď sa situácia vyvinula mimo môj plán prišlo veľké sklamanie. Až keď do môjho života vstúpila joga, našla som vo svojom slovníku nové slovo plynúť. V joge pohyb plynie neprerušovane a harmonicky, z jednej pozície do druhej, od nádychu k výdychu, od začiatku do konca. A táto harmónia sa po chvíli začala prejavovať aj v bežnom živote. Tak ako ma joga v ásanach učí plynúť s pohybom a dychom, tak ma učí v bežnom živote nechať vecí plynúť svojím tempom a prirodzeným spôsobom. Joga je pre mňa spôsob, ako môžem plynúť s prúdom. S prúdom môjho dychu, energie, čistého bytia tu a teraz. Predstavuje úžasnú príležitosť, kedy si môžem vyvetrať hlavu a odosobniť sa myšlienok, ktoré ma ovládajú. Joga čistí energiu a vytvára nové možnosti a je to skvelý nástroj, ako zladiť myseľ, telo, emócie a dych. Každý okamih, každá pozícia a každý nádych predstavujú pre mňa príležitosť rozhodnúť sa opustiť staré a nepotrebné a vydať sa na cestu objavovania nových možností. Nádherné sú chvíle čistého bytia, keď cítime, že sme skutočne nažive a naplno prítomní v danom okamihu.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Joga lektor

Monika

K prvej hodine jogy ma priviedol môj manžel. Od toho okamihu uplynuli už roky a joga sa stala neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Každodennou praxou jogy ohýbam hranice svojho tela a vďaka tomu si uvedomujem, ako sa mi ich podarilo postupom času posunúť. Joga mi tiež pomohla vytvoriť správnu harmóniu medzi telom a dušou, a tým nájsť vnútorný kľud. Keďže som však mladá, moje telo potrebuje určitý stupeň záťaže, preto v joge stále hľadám alternatívy na rozšírenie svojho vzdelania a osobného rastu. Na mojich hodinách jogy, by som chcela pomáhať rásť svojim študentom spolu so mnou a vytvoriť im priateľské zázemie. Deň najradšej ukončujem v kresle s knihou v ruke a bylinkovým čajom. Svoj voľný čas venujem ľuďom, na ktorých mi záleží a svojim štvornohým miláčikom. Na prechádzkach so psami praktizujem meditáciu v pohybe, kedy sa sústredím na svoj dych a vnímanie okolitej prírody a venujem čas spoznaniu seba samej. Namaste.

Pilates lektor

Mirka

Som aktívna mamina dvoch neposedných chlapcov, ktorí ma držia v obrátkach. Kým jeden je školopovinný so širokou škálou koníčkov a tréningov, druhý ešte stále behá po ihrisku a trávi čas na pieskovisku (a ja samozrejme s nim). Hoci som v detstve a dospievaní nemala veľký vzťah k športu, tehotenstvo ma priviedlo k pohybu. Tehotenstvo a neskôr starostlivosť o bábätko priniesli dovtedy pre mňa neznáme bolesti v krčnej a driekovej chrbtici. Práve táto bolesť a nepohodlie ma podnietili, aby som začala robiť niečo pre svoje zdravie. Oslovilo ma cvičenie Pilates. Možno aj práve preto, že sa mi „spočiatku“ zdalo nenáročné. A to bolo to, čo som si v tom čase želela - aj si trochu oddýchnuť, aj niečo pre seba urobiť. Dnes ako inštruktorka vieme, že toto cvičenie sa môže stať nielen formou prevencie a zmiernenia bolestí, ale môže byť aj účinným nástrojom spevnenia a tvarovania postavy. Tak, ako človek buduje svoju kondíciu, toto cvičenie sa v náročnejšom prevedení stáva prostriedkom budovania telesnej pevnosti, výdrže a naozaj dobrej kondície. Teším sa, že sa budeme spolu stretávať. Ak ste v podobnej situácii s vašim zdravím, voľným časom, či nadšením pre pohyb ako som bola ja na začiatku, rada vám pomôžem. Ukážem vám cestu a spolu dosiahneme ciele, ktoré si stanovíte.

Joga lektor

Katka

Moje prvé stretnutie s jogou bolo ešte počas štúdia na strednej škole, kedy ma mamina zobrala na hodinu pre pretrvávajúce problémy s chrbticou. V tomto ohľade mi cvičenie veľmi pomohlo a dodnes stále pomáha. Po čase, na rozdiel od iných aktivít a pohybových systémov, ktoré boli dostupné, som začala pociťovať úplné iné benefity. Začala som viac vnímať svoje telo, žiť s ním v harmonickom súlade. Získala som pocit telesného a duševného uvoľnenia a dokázala som sa spájať sama so sebou a to nielen počas cvičenia. Toto magické prepojenie mi ostalo aj neskôr a v podstate pretrváva až dodnes. Joga mi dáva okrem fyzických a zdravotných výhod aj pocit voľnosti, ľahkosti a najmä vnútornej slobody. Spája ma so sebou, so svojou energiou, s energiou vesmíru a prírody. Filozofia a prax jogy ma dostáva ma do môjho stredu a do celkovej harmónie so životom.

Hoci som lektorka s 12 ročnou praxou, neustále ostávam zvedavou žiačkou. Ľudské telá, povahy, situácie mi nedovolia fungovať zaužívanom móde. Sú podnetom na stále učenie sa a objavovanie, ako jogou pomôcť k zdraviu a spokojnosti ostatným. Môj najobľúbenejší okamih pri cvičení so skupinou je, keď sa študenti uvoľnená, trochu sa otvoria, nájdu svoju jemnosť a najmä objavia čaro a silu vlastného dychu.

Joga lektor, Zvukoterapia

Robert

Hosťujúci učiteľ a terapeut s bohatými skúsenosťami a vedomosťami, ktoré jednak vo výuke, ale i v terapii odovzdáva ďalej. Vyše 40 rokov sa venuje osobnej práci s klientami na zlepšení ich zdravia a energetiky. Ako sám o sebe hovorí: „ Mojím prvým učiteľom bola a zostáva príroda. Tá nás od narodenia učí prechádzať fázami bioenergetického cyklu. Pripravuje nás adaptovať sa na vonkajšie zmeny. Po istom čase sa však začíname dostávať s ňou do konfliktu, kedy narušujeme jej princípy Jednoty. Východné metódy sa stali pre mňa nástrojom zachovania jednoty, pôvodnej prirodzenosti a cestou návratu do stavu rovnováhy." Robert je zakladateľom školy sebarozvoja Talgar Slovensko, ako aj programu výuky na podklade pôvodných prameňov. Na Slovensku založil tradíciu viacerých praktických metód regulácie človeka, terapií a profylaktických metód. Založil tradíciu školy meridiánového qikung a yogu Školy Talgar podľa pôvodných princípov, prispôsobených súčasnému človeku podľa metodiky profesora Lenského. Venuje sa tradícii nepálskej zvukovo rezonančnej terapie s tibetskými misami.  Uviedol na Slovensku viscerálnu masáž vnútorných orgánov podľa staroslovanských tradícií. Intenzívne spolupracuje s centrom zvukovej terapie v Nepále. Zúčastňuje sa v rôznych projektov ako lektor, cvičiteľ, inštruktor v oblastiach cieleného pôsobenia na organizmus človeka. Spolupracuje s medzinárodnou akadémiou v Litve, založenou profesorom V.V.Lenským prezidentom Svetovej asociácie vedcov a inteligencie, géniom ktorý predbehol svoju dobu objavom mnohopolárnosti. Venuje sa publikačnej činnosti. Je autorom 7 publikácií na témy sebaregulácie človeka.

Menu
error: Content is protected !!