Máme láskavých a ústretových učiteľov, ktorí radi privítajú do svojich kurzov a lekcií všetkých študentov. Učitelia v Tvoja Joga sú z rôznych oblastí života a z rôznych slovenských i medzinárodných certifikovaných jogových škôl. Našim zámerom je poskytnúť vám viac možností, porozumenie a vedome vás viesť k čo najlepšiemu životu formou a sebapoznania.

Joga, jogová terapia, zvukoterapia

Danielka

Ako žiak aj učiteľ cítim, že joga transformuje a oslobodzuje. Mení postoj k sebe a k okoliu. Otvára dvierka k osobnému rozvoju, spokojnosti a šťastiu. Joga je cesta a pre každého má trochu iný smer. Aj keď robíme viacerí jogu, nemusíme byť na tej istej ceste. Tá moja je Integrálnou cestou. Je budovaná na pilieroch viacerých učení; tvorená fyzickým cvičenie, duchovným úsilím a svetonázorom. Jogu vnímam ako spôsob života. Je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou všetkého čo robím. Majstrovstvo mojich indických učiteľov a osobé skúsenosti mali na mňa zásadný vplyv. Taktiež ma neustále inšpirujú priatelia, ktorí pôsobia ako zdroje jogy a iných učení. Napriek mnohým certifikátom zaručujúcim akreditáciu, nerada vyhraňujem svoje pôsobenie. Každý mi dal niečo a prispel k rozvoju zručností. Okrem cvičenia ásan a kultivácie dychu, vediem študentov k všímavosti a vhľadu. Joga je umenie žiť harmonicky, kreatívne s vedomím celistvého vnímania bytia. Verím, že každý má schopnosť pocítiť jogu svojim unikátnym spôsobom. Aj preto vznikol názov: TVOJA JOGA.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Lektorka jogy

Peťa

Jeden múdry muž raz povedal: „život je sled prirodzených a spontánnych zmien. Nevzdorujte im – plodí to len zármutok. Nechajte skutočnosť nech je skutočnosťou. Doprajte veciam ich prirodzený priebeh, nech už je akýkoľvek.“ A to bol môj večný problém, snaha mať veci pod kontrolou, ovládať ich, očakávať nejaký výsledok. Keď sa situácia vyvinula mimo môj plán prišlo veľké sklamanie. Až keď do môjho života vstúpila joga, našla som vo svojom slovníku nové slovo plynúť. V joge pohyb plynie neprerušovane a harmonicky, z jednej pozície do druhej, od nádychu k výdychu, od začiatku do konca. A táto harmónia sa po chvíli začala prejavovať aj v bežnom živote. Tak ako ma joga v ásanach učí plynúť s pohybom a dychom, tak ma učí v bežnom živote nechať vecí plynúť svojím tempom a prirodzeným spôsobom. Joga je pre mňa spôsob, ako môžem plynúť s prúdom. S prúdom môjho dychu, energie, čistého bytia tu a teraz. Predstavuje úžasnú príležitosť, kedy si môžem vyvetrať hlavu a odosobniť sa myšlienok, ktoré ma ovládajú. Joga čistí energiu a vytvára nové možnosti a je to skvelý nástroj, ako zladiť myseľ, telo, emócie a dych. Každý okamih, každá pozícia a každý nádych predstavujú pre mňa príležitosť rozhodnúť sa opustiť staré a nepotrebné a vydať sa na cestu objavovania nových možností. Nádherné sú chvíle čistého bytia, keď cítime, že sme skutočne nažive a naplno prítomní v danom okamihu.

Lektorka jogy

Monika

K prvej hodine jogy ma priviedol môj manžel. Od toho okamihu uplynuli už roky a joga sa stala neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Každodennou praxou jogy ohýbam hranice svojho tela a vďaka tomu si uvedomujem, ako sa mi ich podarilo postupom času posunúť. Joga mi tiež pomohla vytvoriť správnu harmóniu medzi telom a dušou, a tým nájsť vnútorný kľud. Keďže som však mladá, moje telo potrebuje určitý stupeň záťaže, preto v joge stále hľadám alternatívy na rozšírenie svojho vzdelania a osobného rastu. Na mojich hodinách jogy, by som chcela pomáhať rásť svojim študentom spolu so mnou a vytvoriť im priateľské zázemie. Deň najradšej ukončujem v kresle s knihou v ruke a bylinkovým čajom. Svoj voľný čas venujem ľuďom, na ktorých mi záleží a svojim štvornohým miláčikom. Na prechádzkach so psami praktizujem meditáciu v pohybe, kedy sa sústredím na svoj dych a vnímanie okolitej prírody a venujem čas spoznaniu seba samej. Namaste.

Joga lektor, Balans

Tibor

K joge som sa dostal v roku 2014. Pre mňa to bol silný rok, kde som si vyskúšal rôzne úzkosti a panické stavy a práve vtedy som ju našiel. Ako športovec som mal veľa pohybu už vtedy, takže moja prvá lekcia bola na upokojenie. Naučiť sa správne dýchať bolo pre mňa v tom čase najdôležitejšie. A joga zostala so mnou po celý čas. Postupom času ma to viac ťahalo k aktívnejšej power joge. Keďže mám veľmi prebiehavú myseľ, pohyb a vedomé dýchanie sú pre mňa tými správnymi nástrojmi na jej upokojenie. Joga je však viac ako len pohyb a dýchanie. Je to môj spôsob spojenia sa s niečím vyšším. Vtedy cítim, že všetko je tak, ako má byť. Som v hmotnom svete a aj niekde inde zároveň.

Lektorka jogy

Ľudemilka

Pred viac ako šiestimi rokmi sme sa zoznámili a netušili, že na dlhšie. Začiatok bol klasický ako býva v západnom svete – zdravotné problémy. Čas ukázal, že poctivé štúdium jogy zahŕňa veľa aspektov cez telesné, vôľové, mentálne až po duchovné a iné samozrejme.Dennodenne v plynutí rokov si uvedomujem, ako je joga stále okolo mňa, neopúšťa ma, pomáha a ja sa usmievam. Našla som to, čo som nehľadala. Joga ma zbližuje s mnohými ľuďmi, ktorých by som nespoznala, privádza ma nepoznané miesta, vyrovnáva moje vnútro, ukľudňuje myseľ, učí sebadisciplíne a láskavosti. Venujem sa tradičnej hatha joge, v ktorej hľadám jednotu a rovnováhu. Krotím svoju dynamiku a cvičím s ľuďmi, ktorí majú postihnutie, či zdravotné obmedzenie, s ľuďmi, ktorí si prešli už nejakú tú cestu životom, s tými, ktorí začínajú, alebo chcú začať s jogou, s ľuďmi, ktorí jogu poznajú i nepoznajú. Nesľubujem zázraky, však joga sama o sebe je zázrak. Čo sľubujem je nový zážitok, dlhý dych povzbudenie, radosť, nejakú tú námahu, uvoľnenie.

Lektorka jogy

Zuzanka

Nie raz som počula výrok, že ak ste v minulom/ minulých životoch praktikovali jógu, tak v súčasnom živote pokračujete tam, kde ste skončili. U mňa sa to stalo presne tak, že hoc ma to k jóge od mala ťahalo, nevedela som, že je to jóga a čo jóga vlastne je. Až mi musela bežať doslova oproti a tak som sa dostala ku Kaya Kalpa jóge v Indii a tam sa to vlastne začalo. Po návrate domov mi však stále niečo chýbalo, tak som zabŕdla do brušných tancov ale nebolo to TO. Až som sa postupne dostala k Aštanga jóge, ktorá mi prinavrátila chýbajúci dielik a potom to celé dostalo zmysel. Aštanga je láska, vzťah, ktorý si pestujem a teším sa z každého dňa, lebo nikdy neviete čo Vás čaká, aká bude vaša prax, ako sa má vaše telo ale viem, že po praxi stále LEPŠIE. Popri jóge sa mi pribalilo na ceste pribalilo aj Mohendžodáro a Shiatsu masáže, ktorým sa venujem. Na hodinách sa rada s vami podelím s nadobudnutými skúsenosťami. Tak nech je nám spolu pekne.

Administratíva

Mirka

Moje poslanie v štúdiu TVOJA JOGA o.z. je starostlivosť o návštevníkov, členov Klubu, recepcia a celá administratíva občianskeho združenia. Áno, som to práve ja, ktorá je s vami na druhej strane telefónu alebo vám odpisujem na mail. Táto práca ma veľmi baví. Je to tiež forma starostlivosti, nie síce o vaše zdravie, ale o maximálne pohodlie a hladký chod vašich rezervácií a iných potrieb. Viete ma stretnúť na recepcii v štúdiu, ale veľmi rada si prichádzam oddýchnuť na lekcie,ktoré sú mi ako za odmenu popri mojej práci a domácnosti.

Ajurvédska strava, varenie (hosťujúca lektorka)

Dobromilka

Pôsobím ako otvorený zdroj, cez ktorý prichádzajú rôzne informácie, činy a bytosti, ktoré chcú byť tomuto svetu pre radosť, či nejak inak užitočné. Venujem sa zdravému životnému štýlu, ktorý sa uberá cestou objavovania života. Študujem Védy a psychiku človeka. Učím sa a učím techniky, ktoré zvyšujú kvalitu nášho života v tom najjednoduhšom ponímaní. Či je to rozširovanie vedomia cez jógu, pohyb, uchopenie mysle, zdravú stravu, ajurvédu, vegetariánsku kuchyňu, psychosomatiku, či čajovanie. Organizujem prednášky a kurzy spojené s touto tematikou. Celkovo motivujem ľudí v každom kroku svojho života skvalitňovať vnímanie seba a sveta smerom k vlastnej spokojnosti. V svojej kuchyni využívam všetky poznatky, skúsenosti a prax, ktorej sa venujem už min 12 rokov profesionálne. Prešla som si asi všetkými spôsobmi stravovania, ktoré sa dajú v praxi aplikovať. Moje zistenie je jednoznačné, že každí sme absolútne originálna individualita a jediný spôsob ako zistiť, čo je pre nás vhodné je náš pocit, zdravotný stav a skúsenosť, ako na nás jedlo pôsobí. Výber vhodných potravín, je samozrejme dôležitý, tak isto práca a pohyb s vlastným telom. Ešte dôležitejšie sú však naše životné postoje, prístup k životu a prevzatie zodpovednosti za naše zdravie. Preto učím ľudí jedlo naciťovať, mať k nemu úctu a vedieť variť tak, aby varenie bolo potešením. Potom sme si vlastným liečiteľom, kde strava má pozitívny vplyv na naše telo a myseľ. Vedomie rozozná, ako mať tieto dva nástroje v harmónii.

Joga, TČM (hosťujúca lektorka)

Silvia

Je fascinujúce vnímať ako  joga dokáže postupne vstupovať do života, formovať, otvárať oči....Namasté. Volám sa Silvia. Na ceste jogy som asi 10 rokov a 5 rokov sa o ňu delím so svetom ako lektorka. Jin joga bola moja Láska na prvý pohľad. Zamilovala som sa do nej pred rokmi na Bali. Pomohla mi nájsť cestu k sebe, k môjmu skutočnému ja. Inšpirovala k tomu, aby som žila život svojich snov, podľa svojich predstáv. Priviedla k štúdiu tradičnej čínskej medicíny. Je toho veľa, za čo jej vďačím. Rada by som sa o túto vzácnu a liečivú silu delila s vami. Absolvované tréningy a cerifikované školenia: 200h - Učiteľský kurz Jin jogy s Jo Phee a Joe Barnett, Ubud, Bali 100h; - Učiteľský kurz Jin jogy so Sebastian Pucelle, Praha; ČR 130h; - Učiteľský kurz Jin jogy s Jo Phee, Brusel, Belgicko;  Štúdium tradičnej čínskej medicíny, TČM Inštitút Praha, ČR;  Shiatsu v piatich premenách so Zuna Vesan Kozáková, SR.

Menu
error: Content is protected !!