Máme láskavých a ústretových učiteľov, ktorí radi privítajú do svojich kurzov a lekcií všetkých študentov. Učitelia v Tvoja Joga sú z rôznych oblastí života a z rôznych slovenských i medzinárodných certifikovaných jogových škôl. Našim zámerom je poskytnúť vám viac možností, porozumenie a vedome vás viesť k čo najlepšiemu životu formou a sebapoznania.

Joga, jogová terapia, zvukoterapia

Danka

Ako žiak aj učiteľ cítim, že joga transformuje. Pomáha nájsť samého seba, zapaľuje oheň hlbokej lásky, oslobodzuje. Mení postoj k sebe, k okoliu. Otvára dvierka k osobnému rozvoju, k spokojnosti a k šťastiu. Joga je naozaj cesta a pre každého má trochu iný smer. Aj keď robíme viacerí jogu, nemusíme byť na tej istej ceste. Tá moja je cestou Integrálnej jogy - budovaná na pilieroch viacerých učení; tvorená fyzickým cvičenie, duchovným úsilím a svetonázorom. Jogu vnímam ako komplexnú vedu, ako spôsob života a je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou všetkého, čo robím. Majstrovstvo mojich indických učiteľov a osobé skúsenosti mali pre mňa zásadný vplyv na prijatí a žití jogy. Taktiež ma neustále inšpirujú slovenskí a medzinárodní priatelia, ktorí pôsobia ako zdroje jogy ale aj iných poznaní a učení. Aj napriek mnohým certifikátom zaručujúcim akreditáciu, nerada vyhraňujem svoje pôsobenie. Každý mi dal niečo a prispel k rozvoju vedomostí i možností ako pôsobiť. Okrem cvičenia ásan a kultivácie dychu, vediem študentov k intuícii, všímavosti a vhľadu pri cvičení a meditáciách. Joga nie je ortodoxná osnova, ale umenie žiť harmonicky a kreatívne s vedomím celistvého vnímania bytia. Verím, že každý má schopnosť pocítiť jogu svojim spôsobom, ak je pozorný, pokorný, čestný, citlivý, láskavý, vedomý a otvorený. Aj preto vznikol názov: TVOJA JOGA. Dnes naša komunita TVOJA JOGA iba potvrdzuje zámer, s ktorým bola pred pár rokmi založená. Zámer, že ľudia sa môžu stať veľmi blízki, ak vyznávajú rovnaké základné ľudské hodnoty, hoc ich delí vek, svetonázor či zázemie.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Joga lektor

Peťa

Jeden múdry muž raz povedal: „život je sled prirodzených a spontánnych zmien. Nevzdorujte im – plodí to len zármutok. Nechajte skutočnosť nech je skutočnosťou. Doprajte veciam ich prirodzený priebeh, nech už je akýkoľvek.“ A to bol môj večný problém, snaha mať veci pod kontrolou, ovládať ich, očakávať nejaký výsledok. Keď sa situácia vyvinula mimo môj plán prišlo veľké sklamanie. Až keď do môjho života vstúpila joga, našla som vo svojom slovníku nové slovo plynúť. V joge pohyb plynie neprerušovane a harmonicky, z jednej pozície do druhej, od nádychu k výdychu, od začiatku do konca. A táto harmónia sa po chvíli začala prejavovať aj v bežnom živote. Tak ako ma joga v ásanach učí plynúť s pohybom a dychom, tak ma učí v bežnom živote nechať vecí plynúť svojím tempom a prirodzeným spôsobom. Joga je pre mňa spôsob, ako môžem plynúť s prúdom. S prúdom môjho dychu, energie, čistého bytia tu a teraz. Predstavuje úžasnú príležitosť, kedy si môžem vyvetrať hlavu a odosobniť sa myšlienok, ktoré ma ovládajú. Joga čistí energiu a vytvára nové možnosti a je to skvelý nástroj, ako zladiť myseľ, telo, emócie a dych. Každý okamih, každá pozícia a každý nádych predstavujú pre mňa príležitosť rozhodnúť sa opustiť staré a nepotrebné a vydať sa na cestu objavovania nových možností. Nádherné sú chvíle čistého bytia, keď cítime, že sme skutočne nažive a naplno prítomní v danom okamihu.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Joga lektor

Monika

K prvej hodine jogy ma priviedol môj manžel. Od toho okamihu uplynuli už roky a joga sa stala neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Každodennou praxou jogy ohýbam hranice svojho tela a vďaka tomu si uvedomujem, ako sa mi ich podarilo postupom času posunúť. Joga mi tiež pomohla vytvoriť správnu harmóniu medzi telom a dušou, a tým nájsť vnútorný kľud. Keďže som však mladá, moje telo potrebuje určitý stupeň záťaže, preto v joge stále hľadám alternatívy na rozšírenie svojho vzdelania a osobného rastu. Na mojich hodinách jogy, by som chcela pomáhať rásť svojim študentom spolu so mnou a vytvoriť im priateľské zázemie. Deň najradšej ukončujem v kresle s knihou v ruke a bylinkovým čajom. Svoj voľný čas venujem ľuďom, na ktorých mi záleží a svojim štvornohým miláčikom. Na prechádzkach so psami praktizujem meditáciu v pohybe, kedy sa sústredím na svoj dych a vnímanie okolitej prírody a venujem čas spoznaniu seba samej. Namaste.

Pilates lektorka a administratíva

Mirka

Som aktívna mamina dvoch neposedných chlapcov, ktorí ma držia v obrátkach. Kým jeden je školopovinný so širokou škálou koníčkov a tréningov, druhý ešte stále behá po ihrisku a trávi čas na pieskovisku (a ja samozrejme s nim). Hoci som v detstve a dospievaní nemala veľký vzťah k športu, tehotenstvo ma priviedlo k pohybu. Tehotenstvo a neskôr starostlivosť o bábätko priniesli dovtedy pre mňa neznáme bolesti v krčnej a driekovej chrbtici. Práve táto bolesť a nepohodlie ma podnietili, aby som začala robiť niečo pre svoje zdravie. Oslovilo ma cvičenie Pilates. Možno aj práve preto, že sa mi „spočiatku“ zdalo nenáročné. A to bolo to, čo som si v tom čase želela - aj si trochu oddýchnuť, aj niečo pre seba urobiť. Dnes ako inštruktorka vieme, že toto cvičenie sa môže stať nielen formou prevencie a zmiernenia bolestí, ale môže byť aj účinným nástrojom spevnenia a tvarovania postavy. Tak, ako človek buduje svoju kondíciu, toto cvičenie sa v náročnejšom prevedení stáva prostriedkom budovania telesnej pevnosti, výdrže a naozaj dobrej kondície. Teším sa, že sa budeme spolu stretávať. Ak ste v podobnej situácii s vašim zdravím, voľným časom, či nadšením pre pohyb ako som bola ja na začiatku, rada vám pomôžem. Ukážem vám cestu a spolu dosiahneme ciele, ktoré si stanovíte.

Joga lektor, Balans

Tibor

K joge som sa dostal v roku 2014. Pre mňa to bol silný rok, kde som si vyskúšal rôzne úzkosti a panické stavy a práve vtedy som ju našiel. Ako športovec som mal veľa pohybu už vtedy, takže moja prvá lekcia bola na upokojenie. Naučiť sa správne dýchať bolo pre mňa v tom čase najdôležitejšie. A joga zostala so mnou po celý čas. Postupom času ma to viac ťahalo k aktívnejšej power joge. Keďže mám veľmi prebiehavú myseľ, pohyb a vedomé dýchanie sú pre mňa tými správnymi nástrojmi na jej upokojenie. Joga je však viac ako len pohyb a dýchanie. Je to môj spôsob spojenia sa s niečím vyšším. Vtedy cítim, že všetko je tak, ako má byť. Som v hmotnom svete a aj niekde inde zároveň.

Joga lektor, Zvukoterapia (hosťujúci lektor)

Robert

Hosťujúci učiteľ a terapeut s bohatými skúsenosťami a vedomosťami, ktoré jednak vo výuke, ale i v terapii odovzdáva ďalej. Vyše 40 rokov sa venuje osobnej práci s klientami na zlepšení ich zdravia a energetiky. Ako sám o sebe hovorí: „ Mojím prvým učiteľom bola a zostáva príroda. Tá nás od narodenia učí prechádzať fázami bioenergetického cyklu. Pripravuje nás adaptovať sa na vonkajšie zmeny. Po istom čase sa však začíname dostávať s ňou do konfliktu, kedy narušujeme jej princípy Jednoty. Východné metódy sa stali pre mňa nástrojom zachovania jednoty, pôvodnej prirodzenosti a cestou návratu do stavu rovnováhy." Robert je zakladateľom školy sebarozvoja Talgar Slovensko, ako aj programu výuky na podklade pôvodných prameňov. Na Slovensku založil tradíciu viacerých praktických metód regulácie človeka, terapií a profylaktických metód. Založil tradíciu školy meridiánového qikung a yogu Školy Talgar podľa pôvodných princípov, prispôsobených súčasnému človeku podľa metodiky profesora Lenského. Venuje sa tradícii nepálskej zvukovo rezonančnej terapie s tibetskými misami.  Uviedol na Slovensku viscerálnu masáž vnútorných orgánov podľa staroslovanských tradícií. Intenzívne spolupracuje s centrom zvukovej terapie v Nepále. Zúčastňuje sa v rôznych projektov ako lektor, cvičiteľ, inštruktor v oblastiach cieleného pôsobenia na organizmus človeka. Spolupracuje s medzinárodnou akadémiou v Litve, založenou profesorom V.V.Lenským prezidentom Svetovej asociácie vedcov a inteligencie, géniom ktorý predbehol svoju dobu objavom mnohopolárnosti. Venuje sa publikačnej činnosti. Je autorom 7 publikácií na témy sebaregulácie človeka.

Ajurvédska strava, varenie (hosťujúci lektor)

Zuzka

Pôsobím ako otvorený zdroj, cez ktorý prichádzajú rôzne informácie, činy a bytosti, ktoré chcú byť tomuto svetu pre radosť, či nejak inak užitočné. Venujem sa zdravému životnému štýlu, ktorý sa uberá cestou objavovania života. Študujem Védy a Psychiku človeka. Učím sa a učím techniky, ktoré zvyšujú kvalitu nášho života v tom najjednoduhšom ponímaní. Či je to rozširovanie vedomia cez jógu, pohyb, uchopenie mysle, zdravú stravu, ajurvédu, vegetariánsku kuchyňu, psychosomatiku, či čajovanie. Organizujem prednášky a kurzy spojené s touto tematikou. Celkovo motivujem ľudí v každom kroku svojho života skvalitňovať vnímanie seba a sveta smerom k vlastnej spokojnosti.

V svojej kuchyni využívam všetky poznatky, skúsenosti a prax, ktorej sa venujem už min 10 rokov profesionálne. Prešla som si asi všetkými spôsobmi stravovania, ktoré sa dajú v praxi aplikovať. Moje zistenie je jednoznačné, že každí sme absolútne originálna individualita a jediný spôsob ako zistiť, čo je pre nás vhodné je náš pocit, zdravotný stav a skúsenosť, ako na nás jedlo pôsobí . Výber vhodných potravín, je samozrejme dôležitý, tak isto práca a pohyb s vlastným telom. Ešte dôležitejšie sú však naše životné postoje, prístup k životu a prevzatie zodpovednosti za naše zdravie.Preto učím ľudí jedlo naciťovať, mať k nemu úctu a vedieť variť tak, aby varenie bolo potešením. Potom sme si vlastným liečiteľom, kde strava má pozitívny vplyv na naše telo a myseľ. Vedomie rozozná, ako mať tieto dva nástroje v harmónii. Treba sa tomu však viac povenovať. Ako to celé funguje vysvetľujem podrobnejšie na svojich prednáškach a kurzoch

Joga lektor, TČM (hosťujúci lektor)

Silvia

Je fascinujúce vnímať ako  joga dokáže postupne vstupovať do života, formovať, otvárať oči....

Namasté. Volám sa Silvia. Na ceste jogy som asi 10 rokov a 5 rokov sa o ňu delím so svetom ako lektorka. Jin joga bola moja Láska na prvý pohľad. Zamilovala som sa do nej pred rokmi na Bali. Pomohla mi nájsť cestu k sebe, k môjmu skutočnému ja. Inšpirovala k tomu, aby som žila život svojich snov, podľa svojich predstáv. Priviedla k štúdiu tradičnej čínskej medicíny. Je toho veľa, za čo jej vďačím. Rada by som sa o túto vzácnu a liečivú silu delila s vami.

Absolvované tréningy a cerifikované školenia: 200h - Učiteľský kurz Jin jogy s Jo Phee a Joe Barnett, Ubud, Bali 100h; - Učiteľský kurz Jin jogy so Sebastian Pucelle, Praha; ČR 130h; - Učiteľský kurz Jin jogy s Jo Phee, Brusel, Belgicko;  Štúdium tradičnej čínskej medicíny, TČM Inštitút Praha, ČR;  Shiatsu v piatich premenách so Zuna Vesan Kozáková, SR.

Menu
error: Content is protected !!