Máme láskavých a ústretových učiteľov, ktorí radi privítajú do svojich kurzov a lekcií všetkých študentov. Učitelia v Tvoja Joga sú z rôznych oblastí života a z rôznych slovenských i medzinárodných certifikovaných jogových škôl. Našim zámerom je poskytnúť vám viac možností, porozumenie a vedome vás viesť k čo najlepšiemu životu formou a sebapoznania.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Joga lektor

Danka

Kuriózne je, že svoj prvý učiteľský kurz som vôbec neabsolvovala so zámerom stať sa lektorkou, inštruktorkou jogy. Dnes som okolnostiam veľmi vďačná, že je to úplne inak. Od založenia TVOJA JOGA o.z. mám možnosť denne si potvrdzovať, že joga je pre mňa nielen cesta k zdraviu a duševnej slobode, koníček ale v prvom rade moja osobná DHARMA. Joga mi rozšírila obzor, naučila ma, ako sa oslobodiť od zbytočnej kritiky a posudzovania. Pomohla mi zmeniť postoj k sebe samej a k okoliu a popri tom všetkom pootvorila dvierka na ceste: osobného rozvoja, k spokojnosti, šťastiu a to nielen cez fyzické cvičenie. Na jogu jeden život naozaj nestačí. Priniesla mi mnohé priateľstvá a komunita TVOJA JOGA iba potvrdzuje zámer, s ktorým bola pred pár rokmi založená. Zámer, že ľudia sa môžu stať veľmi blízki, ak vyznávajú rovnaké základné ľudské hodnoty, hoc ich delí vek, svetonázor či zázemie. Joga je naozaj cesta a pre každého má trochu iný smer. Aj keď robíme všetci jogu, nemusíme byť na tej istej ceste. Tá moja je cestou Integrálnej jogy - budovaná na pilieroch viacerých učení, tvorená fyzickým cvičenie, duchovným úsilím a svetonázorom. Okrem cvičenia asány vediem študentov k intuícii, všímavosti a vhľadu pri cvičení a meditáciách. Joga pre mňa nie je ortodoxná osnova, ale možnosť. Verím, že každý má schopnosť pocítiť ju svojim spôsobom, ak je pozorný, pokorný, čestný, citlivý, láskavý, vedomý a otvorený. Aj preto vznikol názov: TVOJA JOGA.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Joga lektor

Peťa

Jeden múdry muž raz povedal: „život je sled prirodzených a spontánnych zmien. Nevzdorujte im – plodí to len zármutok. Nechajte skutočnosť nech je skutočnosťou. Doprajte veciam ich prirodzený priebeh, nech už je akýkoľvek.“ A to bol môj večný problém, snaha mať veci pod kontrolou, ovládať ich, očakávať nejaký výsledok. Keď sa situácia vyvinula mimo môj plán prišlo veľké sklamanie. Až keď do môjho života vstúpila joga, našla som vo svojom slovníku nové slovo plynúť. V joge pohyb plynie neprerušovane a harmonicky, z jednej pozície do druhej, od nádychu k výdychu, od začiatku do konca. A táto harmónia sa po chvíli začala prejavovať aj v bežnom živote. Tak ako ma joga v ásanach učí plynúť s pohybom a dychom, tak ma učí v bežnom živote nechať vecí plynúť svojím tempom a prirodzeným spôsobom. Joga je pre mňa spôsob, ako môžem plynúť s prúdom. S prúdom môjho dychu, energie, čistého bytia tu a teraz. Predstavuje úžasnú príležitosť, kedy si môžem vyvetrať hlavu a odosobniť sa myšlienok, ktoré ma ovládajú. Joga čistí energiu a vytvára nové možnosti a je to skvelý nástroj, ako zladiť myseľ, telo, emócie a dych. Každý okamih, každá pozícia a každý nádych predstavujú pre mňa príležitosť rozhodnúť sa opustiť staré a nepotrebné a vydať sa na cestu objavovania nových možností. Nádherné sú chvíle čistého bytia, keď cítime, že sme skutočne nažive a naplno prítomní v danom okamihu.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Joga lektor

Monika

K prvej hodine jogy ma priviedol môj manžel. Od toho okamihu uplynuli už roky a joga sa stala neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Každodennou praxou jogy ohýbam hranice svojho tela a vďaka tomu si uvedomujem, ako sa mi ich podarilo postupom času posunúť. Joga mi tiež pomohla vytvoriť správnu harmóniu medzi telom a dušou, a tým nájsť vnútorný kľud. Keďže som však mladá, moje telo potrebuje určitý stupeň záťaže, preto v joge stále hľadám alternatívy na rozšírenie svojho vzdelania a osobného rastu. Na mojich hodinách jogy, by som chcela pomáhať rásť svojim študentom spolu so mnou a vytvoriť im priateľské zázemie. Deň najradšej ukončujem v kresle s knihou v ruke a bylinkovým čajom. Svoj voľný čas venujem ľuďom, na ktorých mi záleží a svojim štvornohým miláčikom. Na prechádzkach so psami praktizujem meditáciu v pohybe, kedy sa sústredím na svoj dych a vnímanie okolitej prírody a venujem čas spoznaniu seba samej. Namaste.

Pilates lektor

Mirka

Som aktívna mamina dvoch neposedných chlapcov, ktorí ma držia v obrátkach. Kým jeden je školopovinný so širokou škálou koníčkov a tréningov, druhý ešte stále behá po ihrisku a trávi čas na pieskovisku (a ja samozrejme s nim). Hoci som v detstve a dospievaní nemala veľký vzťah k športu, tehotenstvo ma priviedlo k pohybu. Tehotenstvo a neskôr starostlivosť o bábätko priniesli dovtedy pre mňa neznáme bolesti v krčnej a driekovej chrbtici. Práve táto bolesť a nepohodlie ma podnietili, aby som začala robiť niečo pre svoje zdravie. Oslovilo ma cvičenie Pilates. Možno aj práve preto, že sa mi „spočiatku“ zdalo nenáročné. A to bolo to, čo som si v tom čase želela - aj si trochu oddýchnuť, aj niečo pre seba urobiť. Dnes ako inštruktorka vieme, že toto cvičenie sa môže stať nielen formou prevencie a zmiernenia bolestí, ale môže byť aj účinným nástrojom spevnenia a tvarovania postavy. Tak, ako človek buduje svoju kondíciu, toto cvičenie sa v náročnejšom prevedení stáva prostriedkom budovania telesnej pevnosti, výdrže a naozaj dobrej kondície. Teším sa, že sa budeme spolu stretávať. Ak ste v podobnej situácii s vašim zdravím, voľným časom, či nadšením pre pohyb ako som bola ja na začiatku, rada vám pomôžem. Ukážem vám cestu a spolu dosiahneme ciele, ktoré si stanovíte.

TVOJA JOGA joga štúdio Banská Bystrica
Joga lektor

Vanda

V slnkom zaliatom Španielsku som sa po prvýkrát stretla s jogou. Priviedla ma k nej zvedavosť: Čo to tá joga vlastne je? Zistila som, že pre mňa je spojením tých krehkých súvislostí bytia. Odvtedy sa stala neoddeliteľnou súčasťou môjho života. Radosť z pohybu, radosť v srdci. Joga je ako hudba, ktorá všetkých spája, vleje sa Vám do srdca, duše, tela a súznie s každým vnútrom. Je objavovaním samého seba, pomáha spomaliť rýchlosť každodenného života, nadýchnuť sa, pustiť to, čo je zbytočné, vnímať ten moment TU a TERAZ. Učí ma s pokorou prijímať život, tešiť sa a byť vďačná. Má toľko zákutí a tajomstiev, že rada ostanem jej večným študentom.

Venujem sa cvičeniu jogy pre zdravý chrbát a pre začiatočníkov. Teší ma joga so seniormi a tiež mám projekt Jogu pre bacuľky alebo jednoducho pre krásne ženy s krivkami. Veď všetky sme krásne, len niektoré sa hanbia, boja posudzovania kritiky, preto že obraz, ktorý poskytujú médiá sú najčastejšie dokonalé baby v zložitých jogových pozíciách. Cieľom jogy nie je dosiahnutie najzložitejšej asány alebo chudnutie. Cieľom jogy je vytvoriť priestor, voľnosť, získanie väčšieho povedomia o svojom tele. Vážiť si svoje telo a tešiť sa v ňom. Zvýšenie sebadôvery, prijatie svojich obmedzení, radosť z pohybu, pokoj mysle a zároveň správne držanie tela, pružnosť, vitalita.Nechajme predsudky bokom a spolu sa naučme pozorne a citlivo pristupovať k jedinečnosti a dokonalej múdrosti tela.

Menu
error: Content is protected !!