Ranná joga

 1. Tvoja Joga
 2. Lekcie
 3. Ranná joga
 

Ranná hodina jogy poskytuje dokonalý štart do nového dňa. Bez ohľadu na to, ako ste v noci spali alebo aký deň máte pred sebou, jogová seansa vám prinesie dokonalé prebudenie tela a zmyslov. Ranná joga pre vhodná naozaj pre každého. Táto lekcia je dostupná bez ohľadu na vek, či zdatnosť v joge.

Ranná joga

Ak si cvičenie jogy naplánujte na ráno, s väčšou pravdepodobnosťou ho zvládnete. Aj keď nie ste úplne ranný typ, práve ráno môže byť pre vás najlepší čas na cvičenie. Čím neskôr si prax jogy naplánujete, tým vznikne viac konfliktov, stretov s inými aktivitami a je väčšia šanca, že cvičenie bude odsunuté na vedľajšiu koľaj.

Ráno je vo všeobecnosti najchladnejšia časť dňa a ľudia majú obavy najmä počas jesene a zimy o pružnosť svojho tela. Ale ak začnete cvičiť skoro ráno, budete prekvapení, aké je vaše telo i po chvíli ohybné. Čím dlhšie totiž ráno spíte, tým je telo viac stuhnuté. Praktikovať ásany ako prvú vec ráno, po meditácii, je spôsob, ako uvoľniť svoju myseľ a dokonale pripraviť svoje telo na deň.

Aké sú naše ranné lekcie

Ranné lekcie sú pre každého. Nie je limit vo veku, či skúsenostiach. Zabezpečíme si cvičením postupné natiahnutie svalov, prebudenie vnútornej sily, naštartovanie energie. Je jedno, či je za oknom slnko alebo dážď. Príjemná atmosféra v skupine, práca s vnútornou energiou, rozpútanie telesného ohňa, naladenie sa do nového dňa.

Ideálne ranné cvičenie jogy pozostáva na úvod z jemných zahriatí a strečingov. Nechýbajú energizujúce zostavy ako napríklad Pozdrav slnku v rôznych obmenách. Mierne rytmické zostavy sú veľmi prospešné pre zahriatie svalov a rozprúdenie tekutín tele. Pozornosť k telu ale i k riadenému dychu je esenciálna. Mobilizácia kĺbov a natiahnutie chrbtice vám dodá skvelý pocit, že privstať ráno sa oplatí. Ásany v stoji, niekoľko balančných pozícií na prebudenie mysle, koncentrácie i vôle a môžeme prejsť na ľahké inverzie a záklony podporujúce otváranie srdca, rozširovanie hrudníka. Takáto kompaktná hodinka vám prinesie blahodárne pocity. Budete sa cítiť bdelí a nabití energiou – takže rannú šálku kávy môžete vynechať! Niekoľko dní skorého ranného cvičenia a vy sa začnete prebúdzať i pred budíkom. Budete šťastní, že môžete čeliť s úsmevom každému dňu, ktorý prichádza.

Výhody ranného cvičenia

 • Zbavte sa rannej stuhnutosti svalov
 • Zbavte sa stresu z predchádzajúceho dňa
 • Naštartuje váš dych
 • Vyplavte šťastné hormóny
 • Majte čas pre seba
 • Naštartujte si metabolizmus a tráviaci systém
 • Zvýšte svoju pozornosť a koncentráciu

Ponúkame vám Rannú jogu vhodnú pre všetkých:

 • v utorok od 7:30 s Ľudemilkou (60 min)
 • v stredu od 6:30 s Tibim (60 min)

Lekcie sa cvičia od 3 ľudí. Zrušenie rezervácie Rannej lekcie je možné najneskôr do 19:00 predchádzajúceho dňa.

Odporúčanie
Cvičenie bez obmedzenia - začiatočníci aj pokročilí.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
60 min.
Menu
error: Content is protected !!