Power joga

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Power joga
 

Power joga je kondičný štýl cvičenia. Okrem plynulého a takmer nepretržitého pohybu sa do sekvencií zaraďujú pozície v stoji, v sede, v ľahu, balančné ásany ale aj obrátené pozície. Tento štýl spája ásanu, jogový pohyb, vlastný dych a koncentráciu pohľadu i mysle. Mnohí prívrženci tradičnej jogovej školy ju nazývajú „novodobým“ štýlom, pretože kladie dôraz na telesné cvičenie a menej sa zaoberá spiritualitou.

Online lekcie s TVOJA JOGA, z pohodlia domova v čase, keď osobné cvičenie v našom štúdiu nie je dostupné. Ako to funguje?

power joga

Power joga vznikla z Ashtanga vinyasa jogy. Aj napriek tomu, že má svoje pravidlá v postupnosti počas lekcie,  je viac variabilná, kreatívna a menej zásadová. Tento druh cvičenia vo forme video lekcie je vhodný aj pre začiatočníka, nakoľko lektor ukazuje varianty cviku vhodné pre bezpečné domáce cvičenie.

Power joga v štýle flow využíva základné i zložitejšie pozície, ktoré sú chronologicky zoradené v slede za sebou. Cvičenie prebieha v pokojnom tempe, ktoré je dôležité pre zaujatie a zvládnutie správne technicky prevedených pozícii s dôrazom na kvalitu dýchania. Posilňovaním tela vlastnou váhou sa priebežne buduje sila, kondícia, odpolnosť a imunita. Telo je odolnejšie vo všetkých štruktúrach a zároveň flexibilnejšie. Výsledkom pravidelného cvičenia je odstránenie únavy, obnova energie, zlepšenie sústredenia a koncentrácie.

Tu sa nezdôrazňuje fyzično a žiadne extrémy.  Je to je pohybová “rutina”, ktorá zahŕňa päť pilierov cvičenia: sila, flexibilita, kardio, rovnováha, výdrž.  Na lekcii sa musíte najviac zmieriť s tým, že nie ste v kurenčnom prostredí. Cvičíme pre radosť a zdravie, nie pre potrebu byť lepší a dokonalejší ako sused na jogamatke  – v prípade video lekcie, ako lektor na obrazovke. V prvom rade musíte mať  v úmysle rešpektovať seba a svoje jedinečné potreby.

Power Joga ponúka oveľa viac ako len cvičenie

Pravidelné cvičenie pomôže dosiahnuť pekné telo, zrýchli metabolizmus, detoxikuje organizmus cez pot a dych, ale tiež umožní nájsť harmóniu v rýchlom tempe života. Súčasťou lekcií  je plnohodnotná relaxácia cez celotelesné uvoľnenie a čiastočné odpútanie sa od vonkajších podnetov. Kto sa naučí relaxovať na joge a potom aj doma, stáva sa pokojnejší, vyrovnanejší, spokojnejší, so schopnosťou riadiť svoje emócie.

Power joga bola zostavená pre ľudí, ktorí v joge nehľadajú duchovný posun, preto je prístupná pre každý svetonázor. Ale aj napriek tomu, že nie je pretkaná spiritualitou, na hodinách je cítiť energiu, ktorú máme v sebe. Každý si odnesie z hodiny to čo potrebuje.

Odporúčanie
Joga vyhovuje ľuďom, ktorí majú radi pohyb, chcú budovať silu, výdrž a kondíciu. Menej venuje pozornosť spirituálnej stránke ako mantra, joga mudra, om čanting. Naopak, jej silnou stránkou a hlavným významom je získanie pevnosti a pružnosti tela a rozvoj vlastných kvalít cez sebauvedomenie sa.
Náročnosť lekcie
Stredná
Trvanie lekcie
60 min.
Menu
error: Content is protected !!