Joga pobyt s TVOJA JOGA | Jarná radosť v srdci

Srdečne ťa pozývam na jarný jogový pobyt so zvukovým kúpeľom v nádhernej prírode Banskej Štiavnice 26.-28.5.2023. Tento víkend môže byť príjemným únikom z kolobehu rutiny alebo povinností. Pobyt je zameraný na uvoľnenie, relax a na rozprúdenie energie cez cvičenie jogy, cez pránájámu (dych) a zvukoterapiu. Pozýva k upokojeniu mysle cez kontemplácie a vedené meditácie. Môžete si osvojiť napríklad i autentickú védickú techniku ako pracovať so strachom, obavami a tým, čo nás blokuje v radosti.

JARNÁ RADOSŤ V SRDCI
Víkend sa bude niesť v atmosfére radosti, pohody a harmónie v spoločnosti príjemných ľudí. Je vhodný pre všetky vekové kategórie a úrovne jogovej praxe, teda aj pre začiatočníkov

 

Koho môže pobyt osloviť, pre koho je určený?

S úsmevom odpoviem, že je vhodný určite pre všetkých 😊, pretože bude dostatočne variabilný s dobrým pomerom aktivity i pasívneho relaxu.

Uvítajú ho však zaiste ľudia:

 • ktorí chcú prehĺbiť cvičenie jogy nad rámec joga štúdia či domu;
 • ktorí radi skúšajú nové veci pre vybočenie z rutiny;
 • pracujú pod tlakom, sú preťažení zodpovednosťou a ktorí si jednoducho potrebujú “prečistiť hlavu”;
 • maminky/ockovia na materskej dovolenke, ktorí potrebujú istý čas sami pre seba;
 • po náročných životných etapách.

Program | Joga pobyt s TVOJA JOGA

Okrem cvičenia jogy, dychových techník na očistenie, aktiváciu a harmonizáciu nás čaká vedená meditácia, kontemplácia. Nebude chýbať cesta zvukom v podobe vibrujúceho zvukového kúpeľa s rôznymi nástrojmi, ako sú spievajúce tibetské misky, hulami, zvončeky, kryštálové stĺpy, kigonki a perkusie .

Ranná aktivačná hatha joga pri východe slniečka, na vonkajšej terase s výhľadom na Kalváriu s pránájámou a mudrami na rozprúdenie energie a mentálnej jasnosti, je lepšia ako šálka kávy či zeleného čaju. Večerná cesta zvukom pri snovom svetle, aromaterapia či jednoduché meditačné techniky pomôžu jednak hlboko zregenerovať, ale aj uvoľniť mentálne bloky, ktoré nás brzdia v rozkvete.

Počas pobytu budeme cvičiť jogu 4 krát. Každá prax bude jedinečná štýlom i obsahom. Inak zameraná podľa dennej hodiny a cieľa, ktorý cvičením budeme sledovať (prečistenie, rozprúdenie energie, harmonizácia). Získajte informácie a osvojte si techniky, na ktoré nebýva toľko času na bežných lekciách v štúdiách.

Kto bude mať chuť pripojí sa vo voľnom čase pri ohníku do rozpravy, kde si kruhu odpovieme na otázky, ktoré vás často na joge zaujímajú. Či je to téma správneho cvičenia, správneho dýchania, denné jogové minimum pre dlhovekosť a zdravie, meditácie, vegetariánstvo v joge, cestovanie po Indii, védické techniky alebo iba nezavezné priateľské rozhovory.

Ak nám to počasie dovolí, budeme cvičiť striedavo von na drevenej terase alebo i vo vnútri. Každý fragment bohatého víkendového programu bude dobrovoľný. Ide o to, aby ste si víkend užili a zrelaxovali podľa svojej vnútornej potreby. Vo voľnom čase môžete využiť wellness, billiard, posedenie v záhrade, či návštevu historického centra mesta s obchodíkmi a kaviarňami, ktoré je vzdialené cca 10 minú pešej chôdze od ubytovania.

 

Informácie | Joga pobyt s TVOJA JOGA

 • KDE: Penzión AURA, Banská Štiavnica. Súkromné parkovisko.
 • KEDY: 26.-28.5.2023. Program začína v piatok príchodom po 15:00 a končí v nedeľu na obed.
 • CENA: 199 EUR
  V cene je započítané ubytovanie za 2 noci, vegetariánska strava formou polpenzie, prenájom priestoru na cvičenie a príspevok za vedenie jogy 4x, meditácie a cesta zvukom. Ubytovanie je riešené v 2 a 3 lôžkových izbách. Pri záujme o samostatnú izbu sa uhrádza doplatok 81,- Eur.
 • STRAVA: vegetariánska a vegánska kuchyňa. Možnosť nahlásiť iné diéty (bezlepková, bezlaktózová).
 • DOMÁCI MILÁČIKOVIA: sú vítaní. Doplatok za psíka je riešený individuálne s recepciou pri príchode 10 EUR.

Rezervácia miesta

Miesto si rezervujete mailom na info@tvojajoga.sk Na vyžiadanie vám pošleme údaje na zaplatenie zálohy. Záloha je vratná najneskôr mesiac pred pobytom, po tomto termíne len v prípade, ak nájdete za seba náhradu. Počet účastníkov je limitovaný.

Joga pobyt s Dankou

Programom vás bude sprevádzať Daniela Lászlová (Bhagavati Swarupa Yogini)

Daniela Lászlová – lektorka jogy, jogaterapie, vibroakustickej zvukoterapie

K joge ma priviedla kľukatá cesta, ale som na nej aj ako učiteľ a aj ako neustály žiak. Častokrát o sebe v metafore hovorím, že som „most“. Týmto definujem svoje poslanie. Snažím sa ľuďom ukázať možno trochu inú stránku života, opačný breh. Ak žiaci cestou cez most prejdú na druhú stranu, môžu objaviť seba samého. Môžu nájsť viac pochopenia, pokoja a harmónie do svojho života, preniesť veľký kus jogy do denného bytia, a táto jednota/joga  je ďaleko viac ako iba telesné cvičenie.

Na lekciách aplikujem integrálnu jogu. Je budovaná na pilieroch viacerých učení; tvorená fyzickým cvičením duchovným úsilím a svetonázorom. Jogu prezentujem ako spôsob života. Okrem cvičenia ásan a kultivácie dychu, vediem ľudí k všímavosti a vhľadu. Joga je umenie žiť harmonicky, kreatívne s vedomím celistvého vnímania bytia. Tento integrálny systém spája šesť hlavných odvetví jogy. Hatha, Raja a Kriya Yoga – sú označované ako externé jogy, pretože sa zameriavajú na zlepšenie kvality tela a mysle. Karma, Bhakti a Džňána joga sú označované ako vnútorné jogy, pretože sa zaoberajú pestovaním pozitívneho postoja k životným situáciám a prejavom kreativity.

Cvičenie so mnou je dostupné nielen v štúdiu TVOJA JOGA, Banská Bystrica, ale aj na YouTube, kde sú pre vás pripravené mnohé kratšie i dlhšie zostavy.

Teším sa na Vás.

Daniela Lászlová

 

 

Blog

Menu
error: Content is protected !!