Basic joga

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Basic joga
 

Basic joga je citlivá kombinácia základov pozícii z Hatha jogy a vybraných mobilizačných či dychových techník. Cvičíme obmeny základných pozícií v stoji, v sede a ľahu, ktoré sú dostatočné na zlepšenie zdravia. Práca s celým telom, ale i mentálna relaxácia a uvoľnenie duševného napätia.

basic yoga

Basic joga

Na lekcii Basic joga ( Základy) cvičíme základné jogové pozície pod vedením vyškolenej lektorky. Učíme sa ako dýchať nielen pri cvičení ale aj v každodennom živote. Správnym a dychom s potrebnou hĺbkou vieme pracovať na odstránení oslabeného jadro tela, povolenom panvovom dne, vieme odbúrať apatiu a únavu. Na lekcii Basic joga cvičíme obmeny základných pozícií v stoji, v sede, v spore, v ľahu. Učíme sa, spoločne napredujeme. Aj basic pozície sú dostatočné na zlepšenie zdravia. Hodina spočíva nielen v cvičení, ale i v mentálnej relaxácii a uvoľnení duševného napätia. Hodina je vhodná pre mužov aj ženy rôznej fyzickej kondície aj veku.

Joga na každý deň

Basic joga je nenáročná joga na každý deň. Prostredníctvom tohto štýlu dochádza k postupnému spevneniu stredu tela, k zlepšeniu všeobecnej sily, flexibility a rovnováhy. Upokojíme telo i myseľ, kladieme dôraz na dýchanie a podrobne si ozrejmíme význam všetkých cvičených ásan. Cvičenie je zdravé, bezpečné a najmä efektívne, pretože sa nejedná iba o statické asány, ale aj o plynulý presun z pozície do pozície, čo prispieva k lepšej kondícii a celkovej telesnej koordinácii.

Cvičenie sa vedie ako otvorená lekcia alebo ako forma uceleného dvojmesačného kurzu. Na kurze sa naučíte správne dýchať, cvičiť, používať potrebné pomôcky, vnímať seba samého, relaxovať. Toto všetko vám umožní cvičiť jogu aj doma, podľa svojej potreby a kedykoľvek budete mať chuť.

Odporúčanie
Je vhodná pre mužov aj ženy rôznej fyzickej kondície aj veku. Je vhodné pre začiatočníkov, ale aj pre tých, ktorí chcú nájsť metodické naučenie jogových pozícií.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
60 min.
Menu
error: Content is protected !!