Pilates s Mirkou

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Pilates s Mirkou
 

Pilates obsahuje cviky sú zamerané na driekovo-panvovú stabilitu, pohyblivosť chrbtice, ramien, bedier a kĺbov, presnosť a plynulosť pohybu, svalovú kontrakciu, koordináciu a rovnováhu. Ak ho precvičujete správne, dokáže vyváženým spôsobom napínať všetky hlavné svalové skupiny v tele bez toho, aby svalstvo úplne vyčerpalo.

Pilates je cvičenie a relax zároveň. Prispieva k telesnej aj duševnej pohode.

Pilatesové cviky aktivizujú hlboký (stabilizačný) svalový systém, čím odstraňujú svalovú nerovnováhu, zmierňujú bolesti chrbtice a kĺbov a kladú dôraz na správne držanie tela. Táto metóda koordinuje dýchanie s pohybmi, zlepšuje rovnováhu a flexibilitu, spevňuje oslabené a zároveň naťahuje skrátené svaly, zlepšuje kondíciu, ukľudní myseľ a tým samozrejme zmierňuje stres.

Hlavné princípy cvičenia sú: sústredený a riadený pohybu vychádzajúci zo stredu tela, plynulosť pohybu, presnosť pohybu a dýchanie. V pilatesových cvičeniach je rozhodujúce sústredenie na každý detail.

Táto metóda tréningu je pre optimálna pre telesnú kondíciu. Naviac zdokonalí a spevní chúlostivé partie strednej časti tela, zbaví vás tukových vankúšikov, pomôže k dlhým, štíhlym končatinám, zlepší držanie tela a naučí vás správnemu dýchaniu. Dnešný pilates môže mať formu aeróbneho aj anaeróbneho cvičenia. Pri cvičení sa musíte sústrediť a dodržiavať stanovené rozsahy pohybu, rytmus a dýchanie.

Pilates môžete bez problémov precvičovať bez špeciálneho náradia, postačí vám iba váha vlastného tela a podložka na podlahe. Na hodinách s Mirkou sa môžu objaviť aj gumy, lopty, či popruhy alebo iné pomôcky s cieľom zvyšovať intenzitu či odpor pri cvičení.

Pilates ako metódu možno odporučiť každému bez ohľadu na vek. Je ideálnym doplnkom ku  športom, kedy správnym cvičením možno predchádzať mnohým zraneniam. Ak hľadáte efektívne cvičenie, ktoré má jasné pravidlá a štruktúru, pilates je práve pre vás.

Odporúčanie
Vhodné pre všetkých bez obmedzenia.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
60 min.
Menu
error: Content is protected !!