Zdravý chrbát

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Zdravý chrbát
 

Ak chcete, aby sa vaše telo pohybovalo plynule po celý život – mať silný, zdravý chrbát je nutnosťou. Joga je jemný, efektívny spôsob, ako posilniť chrbát a zvýšiť jeho pružnosť. Cvičenie môže zmierniť bolesti a zároveň zlepší držanie tela.

Lekcia Zdravý chrbát

Ak trpíte bolesťou chrbta a už ste vyskúšali takmer všetko, potom vám môžeme pomôcť táto lekcia. Pozostáva z jemného, ​​bezpečného a zároveň účinného cvičenia. Ponúka prevenciu, zmiernenie ale i možné odstránenie pretrvávajúcej bolesti chrbta alebo náhlych epizód bolestí chrbtice a chrbtového svalstva. Na lekcii vychádzame z hatha jogy (ásany, dych a relaxácia) a fyzio jogy. Kombinujeme série prípravných cvikov na zahriatie svalstva, prekrvenie, mobilitu, spevnenie a tiež konkrétne jogové pozície (ásany) a ucelené sekvencie cvikov doplnené o dýchacie a relaxačné techniky.

Cvičenie na zdravý chrbát
  • cvičenie vracia späť silu a flexibilitu svalstva
  • buduje dôveru vo voľný a bezpečný pohyb
  • ľahko naučiteľné techniky a cviky, ktoré môžete cvičiť doma denne počas 10-15 minút
  • zlepšíte svoju základnú silu a držanie tela
  • prispieva k zdravšiemu chrbtu bez bolesti
  • správna technika dyhu pre cvičenie a bežný život
Prečo sa pohybovať a cvičiť?

Ľudia s pretrvávajúcou bolesťou chrbta sú nabádaní, aby zostali fyzicky aktívni a cvičili. Väčšina bolestí chrbta je diagnostikovaná ako nešpecifická, ale aj keď poznáte príčinu bolesti, ako je hernia disku alebo osteoartróza, kurz vám môže pomôcť. Jemný pohyb, dýchanie a relaxačné techniky môžu výrazne zlepšiť vaše celkové zdravie a skrátiť dĺžku a frekvenciu epizód bolesti chrbta. Všimnete si tiež zlepšenie celého zdravia.

Cvičenie zamerané na zdravý chrbát dokáže posilniť jadro tela, zabezpečí svalovú vyrovnanosť panvy a chrbtice, čim budú dominantné svaly menej preťažované. Cez relaxáciu a jemný pohyb sa zbavíme napätia v šiji, predídeme bolesti krčnej chrbtice a migrénam.

Časté blokácie v hrudnej chrbtici sú dôsledkom dlhého sedenia ale aj emócí ako strach, ľútosť, malá sebadôvera. Tieto pocity sa prejavujú aj v držaní tela. Ramená sa stáčajú, hrudník je vpadnutý. Zdravé cvičenie zabezpečí zmiernenie napätia v chrbte, rovnako ako v bokoch, hamstringoch a vnútorných stehnách, ktoré môžu ovplyvniť vašu dolnú chrbticu.

Dôležitou časťou spoločnej jogy je aj rozvíjanie vedomia študentov o ich vlastných telách, aby porozumeli pohybu a jeho vhodnosti pre ich konkrétne telo, diagnózou či symptómom.

Odporúčanie
Cvičenie bez obmedzenia - začiatočníci aj pokročilí. O svojom zdravotnom stave vždy prosím informujte lektora na lekcii.
Náročnosť lekcie
Mierna
Trvanie lekcie
60 min.
Menu
error: Content is protected !!