TVOJA JOGA v tvojom meste

Srdečne pozývame za jogou do Mestského parku (Tajovského ul.). Každú stredu od 26. júna do 29. auguste 2019 o 18.00 hod. ponúkame za priaznivého počasia cvičenie jogy. Zoberte si podložku a pridajte sa! Bez ohľadu na vek a ohybnosť. Každý je vítaný. Zahoďte predsudky a začnite. Zasadnite do mäkkej trávy a nechajte sa v centre mesta previesť lekciou jogy. Za šumenia stromov, za spevu vtáctva, upokojíte a osviežite svoju myseľ. Telu poskytnete možnosť obnovy a omladenia.

Letná joga v Mestskom parku – pre všetkých

Stretnutia budú citlivou kombináciou hatha jogy a vybraných mobilizačných cvikov.  Joga ako práca s telom, dychom ale i mentálna relaxácia a uvoľnenie duševného napätia. Rozhýbanie chrbtice, kĺbov, aktivácia svalového aparátu. Postupná práca s telom v zmysle získania pevnosti a zdravej pružnosti. Zlepšenie celkovej kondície. Rôzne varianty pozdravu slnku – krásna zostava podporujúcu pružnosť chrbtice, bdelosť mysle a koncentráciu. Budeme kombinovať zaujímavé zostavy jogových cvikov. Precítime si cvičenie tak, aby sme boli vnímavejší k sebe a k svojmu okoli. Naučíme sa, ako cvičením prekonať únavu, stres alebo napätie.

Na podujatí sú srdečne vítané deti, seniori, psíkovia, bicyklisti, kolobežkári…

LETNÁ JOGA V MESTSKOM PARKU (pri altánku)

Od 26.júna do 29.augusta 2019, Streda: 18.00-19.15

Cena v parku: Dobrovoľný finančný dar.

V parku cvičíme za pekného počasia. Ak prší, sme v centre TVOJA JOGA (T.Vansovej 10, Fortnička, B.B.)

Kontakt:Daniela Lászlová, 0918 374997, info@tvojajoga.sk

Nezabudnite si so sebou priniesť podložku a vodu.

Joga v tvojom meste –  pre zdravie a energiu.

Stretnutia v parku sú naozaj pre každého. Joga je krásna v tom, že sme vedení k počúvaniu svojho tela. Rešpektujeme, čo nám našepkáva. Joga nie je súťaž, preto sa môžu pridať i ľudia bez skúseností.

Vzhľadom na skupinový charakter cvičenia odporúčame každému prihliadnuť na svoj zdravotný stav. Cvičenie jogy je súčasť zdravého životného štýlu, prevencia ale i nástroj zmiernenia bolestí. V prípade ochorení a liečby vážnejších kardiovaskulárnych ochorení, ortopedických problémov a nedoriešených bolestí je vhodné najprv konzultovať svoj zdravotný stav s lekárom a poradiť sa ohľadne vhodnosti cvičenia pre vašu diagnózu.

O joge a zdraví: S jogou prichadza zdravie.

Tešíme sa na stretnutie!


O lektorovi: Daniela Lászlová, TVOJA JOGA o.z.

Jogu vnímam ako súčasť života, ako cestu, ktorá prináša porozumenie a ľudskosť do dnešného sveta orientovaného na výkonnosť. Predstavuje pre mňa filozofiu, hodnotu, spôsob života. Joga je pre mňa disciplína, ktorá kultivuje telo, posilňuje zdravie, cibrí myseľ a mení pohľad na svet. Verím, že aj keď v hlbokej podstate ostávame rovnakí, joga nás formuje k lepšiemu a vnímavejšiemu obrazu toho, kým skutočne sme.

Napriek vzdelaniu v rôznych prístupoch k joge (Hatha joga, Power joga, Terapeutická joga a meditácie, Fyziojoga, Jin Joga,…), dnes volím cestu asán v pohybe, všímavosti, cítenia a vhľadu pri meditácii. Nenútim jogu ako presnú osnovu, ale ako unikátnu možnosť. Verím v jej univerzálnosť a hoci jej pravidlá sú dané, každý má schopnosť pocítiť ju svojim spôsobom a skrz inú formu, ak ostáva všímavý, vedomý a otvorený.

 

Blog

Menu
error: Content is protected !!