Spirituálny víkend v Banskej Štiavnici s indickým učiteľom | 5.-7.7.2024

 1. Tvoja Joga
 2. Pobyty a workshopy
 3. Spirituálny víkend v Banskej Štiavnici s indickým učiteľom | 5.-7.7.2024

Spirituálny víkend v Banskej Štiavnici s indickým učiteľom. Duchovný učiteľ, spiritualita, poznanie a rozlišovanie, jóga a kundalíni, ohňový rituál, spirituálne iniciačné mená…to všetko a verte, že i viac.

Spirituálny víkend v Banskej Štiavnici s indickým učiteľom | 5.-7.7.2024

Pridajte sa k nám na výnimočný víkend plný duchovnej obnovy a sebarozvoja, ktorý sa bude konať od piatka 5. júla do nedele 7. júla 2024, v Penzióne Aura Banská Štiavnica. Pod vedením Sacchidanandaprem Swamina a za spoluúčasti Daniely Lászlovej strávite vnútorne obohacujúci víkend.

Spirituálna cesta

Spirituálna cesta je hlboko individuálna a osobná púť každého človeka, ktorá smeruje k vnútornému rastu, sebapoznaniu a kultivácii vlastného ducha. Často sa uberáme týmto smerom intuitívne, ovplyvnení filozofickými prúdmi či stretnutím s mienkotvorným učiteľom, ktorý pôsobí ako maják na ceste životom. Pochod po ceste seba rozvoja a duchovna vedie k lepšiemu vzťahu so sebou samým i s okolím, rozpúšťa strach z neznámeho, posilňuje emocionálnu a psychickú odolnosť proti životným výzvam a stresu. Umožňuje človeku zvládať náročné situácie s väčším pokojom a vyrovnanosťou. Hľadanie a nachádzanie hlbšieho zmyslu života je častokrát zásadnou súčasťou spirituálnej púte. Tento proces môže prispieť k väčšej spokojnosti a pocitu naplnenia v osobnom aj profesionálnom živote.

Koho môže pobyt osloviť, pre koho je víkend určený?

 • Ak hľadáte a cítite hlbokú podrebu zmeny v živote – Tento víkend je výnimočnou šancou zapáliť iskru zmeny vo vašom živote a priniesť do neho viac vnímania, rozlišovania, pochopenia, pravdy a spirituality.
 • Láka vás autentická práca a učenie s indickým učiteľom spirituality a jógy.
 • Nie ste si istí svojím životným smerovaním.
 • Nie ste v živote šťastní alebo naplnení.
 • Ak ste už na duchovnej ceste – potom je tento intezívny pobyt veľký krok ďalej, hlbšie do seba a k sebe.
 • Chcete prehĺbiť spojenie so sebou a otvoriť potenciál možností

 

Spirituálny víkend v Banskej Štiavnici s indickým učiteľom Sacchidanandaprem Swamin | 5.-7.7.2024

Pobyt vám ponúka príležitosť stráviť krásny letný víkend v Banskej Štiavnici a zažiť naozaj hlboké spojenie so sebou samým. Počas troch dní prežijete cestu plnú radosti a rastu, ktorá vám pomôže preniknúť do najtajnejších kútov vašej duše.

Súčasťou víkendu je práca na sebe v skupine, ktorá vám umožní hlbšie sa ponoriť do sveta poznania a duchovnej hĺbky. Už od prvej chvíle pocítite nevýslovnú radosť a slobodu, ktorá pramení z pocitu nekonečna vo vás. Spoznáte, že ste úplní a dokonalí takí, akí ste. Védické autentické techniky a čas strávený s indickým spirituálnym učiteľom tiež prebudia vašu vnútornú tvorivú energiu Kundalíni v prostredí plnom pokojného ticha.

Naším sprievodcom na tejto transformačnej duchovnej ceste bude indický učiteľ Sacchidanandaprem Acharya Swamin, ktorý nás bude viesť prostredníctvom védických meditačných techník. Cez meditácie a koncentračné cvičenia sa dostaneme k vnútornej múdrosti, pokoju, nekonečnej radosti a povedomiu, ktoré sa v nás skrýva a čaká, až si uvedomíme svoj skutočný potenciál. Práca s energiou Kundalíni otvára potenciál pre tvorivosť a energiu v nás.

Víkendový pobyt, hoci je plný a aktívny, podporuje vašu celkovú pohodu na fyzickej, mentálnej, emocionálnej a duchovnej úrovni, aby ste mohli žiť vyváženejší a plnší život.

Program

Hlavná časť programu je spirituálna, zahŕňajúca techniky založené na starodávnych Védach. Obsahuje sádhany, meditácie, mantry a mudry. Spirituálne poodhalenie smerovania každého účastníka cez iniciáciu a získanie mena, ako aj práca s energiou Kundalíni. Okrem programu, ktorý zahrňuje jemné techniky, bude ponúkaná aj jóga vo forme telesného cvičenia, pretože dokáže rozprúdiť pránu (energiu), zjemniť telo, prečistiť ho a aktivovať pozitívne vibrácie, ktoré podporujú proces transformácie. Nebude chýbať cesta zvukom v podobe vibrujúceho zvukového kúpeľa s rôznymi nástrojmi, ako sú spievajúce tibetské misky, gongy, zvončeky, kryštálové misy, šamanické bubny a perkusie.

Program, jeho spirituálna časť, prebieha v angličtine. Všetky praktiky, diskusie, cvičenia a rozpravy budú však simultánne tlmočené do slovenčiny

Piatok 5.7.2024

14:00 Príchod a ubytovanie sa v Penzióne Aura
15:00-16:15: Satsanga – Stretnutie a otázky/odpovede. Autentická joga a Panch maha bhuta shuddhi kriya (čistenie piatich elementov tela).
16:25-17:40: Praktiky prebúdzania tela a harmonizácia vnútorných energií prostredníctvom Pránáyámy (dychové cvičenie).
18:00-19:00: Praktika mentálnej čistoty prostredníctvom opakovania védických manter.
19:15:  Večera (Penzión)
20:00-21:30: Pokročilá prax Mudry.

Večer, skupinová liečebná konzultácia (najmä o vzťahoch a vnútornej prosperite), védický liečebný postup Shushruta a liečebná seansa.

Sobota 6.7. 2024

MAUNA (Prax ticha –  mlčanlivosť od prebudenia sa do 12:00 hod.)

7:30-8:30: Ranná joga na rozprúdenie energie a uvoľnenie blokov s Danielou (hatha joga).
9:00-9:30: Raňajky (Penzión).
Posvätné prechádzky v prírode s osobnými duchovnými praktikami danými Swaminom.
12:00 Koniec Mauny
12:15-13:30: Obedňajšia prestávka (Individuálny obed v meste).
14:00-16:00: Maharudra Yagya (ohňový obrad) na odstránenie všetkých prekážok a negativít zo života a pre tých, ktorí chcú, možnosť dostať od Swamiho duchovné meno cez iniciáciu.
17:30-18:30: Večera (Penzión)
19:00-21:00: Akhanda Maha Dhyan (Intenzívna meditácia od Maharshi Vashisthy).
Nočný zvukový kúpeľ s tibetskými miskami

Nedeľa 7.7. 2024

7:00-8:00: Ranná Joga s Danielou (hatha joga)
8:15-9:45: Raňajky v Penzióne.
Dopoludnia: Praktika prebúdzania Kundalini a zažívanie Samadhi pre vnútorné skúsenosti s osobným vedením od Swamina.

Na záver oslava života s farbami.

Informácie | Joga pobyt s TVOJA JOGA

 • KDE: Penzión AURA, Banská Štiavnica. Súkromné parkovisko.
 • KEDY: 26.-28.5.2023. Ubytovanie sa od 14:00. Program začína v piatok príchodom od 15:00 a končí v nedeľu na obed.
 • CENA: 270 EUR
  V cene je započítané ubytovanie za 2 noci, vegetariánska strava formou polpenzie, prenájom priestoru na cvičenie a príspevok za vedenie spirituálneho intenzívneho programu so Swaminom, vedenie jogy 2x a meditácia zvukom. Ubytovanie je riešené v 2 a 3 lôžkových izbách. Ubytovanie samostane nie je na tomto pobyte žiaľ možné.
 • STRAVA: vegetariánska a vegánska kuchyňa. Možnosť nahlásiť iné diéty (bezlepková, bezlaktózová).

Rezervácia miesta

Miesto si rezervujete mailom na info@tvojajoga.sk Na vyžiadanie vám pošleme údaje na zaplatenie zálohy. Záloha je vratná najneskôr mesiac pred pobytom, po tomto termíne len v prípade, ak nájdete za seba náhradu. Počet účastníkov je limitovaný.

Teším sa na Vás.

Daniela Lászlová


Sacchidanandaprem Acharya Swamin

Swamin Sacchidanandaprem je duchovným majstrom Advaita Vedanta, mystikom, zakladateľom školy Brahma Vidya Siddhanta a nadácie Sacchidanandaprem. Od roku 2004 cestuje neúnavne po Indii, Ázii a Európe, prednáša o svojom zážitkovom učení a vedie rôzne intenzívne pobyty. Jeho žiaci mali možnosť dospieť k zlepšeniu v životoch a to na všetkých úrovniach: fyzickej, psychologické, ekonomické, spirituálnej. Nevyhlasuje sa za gurua alebo duchovného učiteľa, ale v jeho prítomnosti dostávajú ľudia príležitosť meniť svoje životy. Nenasleduje konkrétne náboženstvo, alebo duchovnú tradíciu, ale vedie k objaveniu rôznych dimenzií vnútorného a vonkajšieho sveta pomocou vedome zážitkových techník – a tiež pomocou humoru. Swamin je láskyplný muž s otvoreným srdcom, ktorý učí s detskou nevinnosťou a vtipom a tiež prirodzenosťou a ľudskosťou, ktorá je každému srdcu blízka. Posledné roky okrem šírenia védanty po Európe organizuje intenzívne transformačné pobyty v rodnej indii, najmä v Himalájach.
Daniela Lászlová, TVOJA JOGA

S jogou intenzívne spájam svoj život deväť, od času, kedy som založila TVOJA JOGA o.z. Moje zažívanie jogy sa zmenilo vďaka Indii, do ktorej sa od 2019 pravidelne vraciam aj viackrát za rok. Od telesného som sa preniesla viac k energetickému a spirituálnemu. Praktizujem jogu – cvičenie tela, ktorá prináša zdravotný aspekt a wellbeing. Telesnú jogu pretkávam jemnými technikami ako sú: práca s dychom, energiou, emóciami a mysľou (vedomie, pondvedomie). Mám mnohé skúsenosti s jednotlivcami v Jogovej terapii (zdraví a chorí), ale aj so skupinami. Učiteľstvo tradičnej jogy dopĺňa zvukoterapia, vibroakutika a psychosomatika. Som síce certifikovaná inštruktorka v hatha joge, ashtanga, power joge, jogovej terapii podľa Swamihi Shri Satyanadu, jemnej jóge…a iné, jogu však vnímam komplexne a skôr ako kvalitu v danom momente, nie ako vyhranený štýl. Védické liečenie, práca s kundalíni energiou ale i systém tantry k komplexnom ponímaní dotvárajú osobitosť charakteru našich jogových stretnutí. Týmto témam sa venujem vďaka mentorstvu a odovzdaniu múdrosti od svojich učiteľov Sacchidanandaprem Acharya Swamin a Ajay Kumar.

 

Blog

Menu
error: Content is protected !!