Symboly: Ako Om a Shri Yantra oživujú náš priestor

Moje indické potulky sú obohatené nielen o zážitky, ale aj o fotografie, ktoré majú schopnosť vrátiť ma v pamäti k živým momentom. Niekedy mám chuť so sebou zobrať kúsok tej atmosféry, ktorú na cestách pociťujem. V Indii, krajine pre mňa plnej harmónie, pokoja, stíšenia a spokojnosti, som našla niečo, čo mi doma chýbalo. Snažila som sa zachytiť tieto kvality, aby som si ich mohla priniesť späť do každodenného života. Atmosféru naciťujem cez predmety, ktoré nosím domov – nielen pre seba, ale aj ako darčeky pre priateľov a známych. Sú to symboly energie a povznášania, malé kúsky sveta, ktoré s sebou nesiem.

Nedávno som na jednej z mojich ciest objavila nálepky živých farieb a vzorov – symboly Om a Shri Yantra. Tieto som si vybrala ako sprievodcov na ceste za vnútorným mierom a harmóniou, a rozhodola som sa ich nalepiť na okná nášho jogového štúdia TVOJA JOGA. Tieto dve ikonické znamenia sú viac než len estetickým doplnkom; sú to symboly, ktoré majú schopnosť transformovať priestor a ovplyvňovať našu náladu a vibračnú frekvenciu. Svetlo, ktoré Hrá Farbami.

Tento jednoduchý, ale efektný prvok dekorácie v sebe skrýva tajomstvo a môže vzbudiť zvedavosť u každého, kto vstúpi do sály. Čo tie symboly znamenajú? Ako ovplyvňujú našu energiu a duchovnú pohodu? V jednoduchosti…

Symboly: Om a Shri Yantra

Symboly, ktoré hovoria viac než slová…

Om: Zvuk Vesmíru

Om (Aum) je viac než len symbol; je to zvuk, ktorý odráža nekonečno a celistvosť existencie. Symbolizuje jednotu. Prepojenie medzi fyzickým a nekonečným, materiálnym a duchovným svetom. Tento posvätný zvuk je teda ako most medzi hmatateľným a transcendentným, pripomínajúc nám, že sme súčasťou niečoho väčšieho. V rôznych duchovných tradíciách sa Om používa ako posvätná mantra pri meditáciách a rituáloch. Spievanie alebo meditácia na Om môže priniesť hlboký pokoj, harmonizovať myseľ, telo a ducha, a pomáha otvoriť sa vyššiemu vedomiu a vnútornej múdrosti.

V našom štúdiu symbol Om slúži ako neustála pripomienka, že každá ásana, každý dych je súčasťou cesty k vnútornej harmónii a pripojeniu k univerzálnej energii.

Symboly: Om a Shri Yantra

Symbol OM

Shri Yantra: Geometria Božskej Harmónie

Shri Yantra, so svojou komplexnou a fascinujúcou geometriou, predstavuje harmóniu a ženskú energiu (Shakti). Táto geometrická forma sa skladá z deviatich prekrývajúcich sa trojuholníkov, ktoré tvoria 43 menších trojuholníkov, symbolizujúcich celý vesmír a jeho manifestácie. Stred Shri Yantry, bod zvaný bindu, predstavuje zdroj všetkej tvorby a konečné zjednotenie všetkej duality. Inak povedané, stred bindu symbolizuje pôvod všetkého stvorenia a konečné spojenie všetkých protikladov. Je to mapa, ktorá vedie k pokojnej mysli a obohatenému duchovnému životu. V štúdiu pôsobí ako magnet pre pozitívne vibrácie, pomáha rozptyľovať negatívnu energiu a podporuje sústredenú a naplnenú prax. Meditácia na Shri Yantru alebo jej prítomnosť v priestore môže pomôcť vyčistiť myseľ, eliminovať prekážky, a posilniť sústredenie na pozitívne ciele a výsledky.

Symboly: Om a Shri Yantra

SHRI YANTRA

Energia, Ktorá Spája

TVOJA JOGA je miestom, kde každý nájde priestor na rozvoj svojho jedinečného videnia sveta, v rámci ktorého rešpektuje základné ľudské práva. Nálepky Om a Shri Yantra sú pre nás viac než len symboly; sú to znamenia, ktoré odrážajú univerzálne hodnoty a podporujú duchovnú pohodu bez ohľadu na vierovyznanie.

V našom štúdiu, tieto symboly  pripomínajú, že každá cesta k sebapoznaniu a vnútornej harmónii je individuálna. Umožňujú nám vytvoriť prostredie, kde sa každý môže cítiť pripojený, podporovaný a inšpirovaný na svojej ceste k hlbšiemu porozumeniu seba.

Ako tieto nálepky rozžarujú naše okná svetlom a farbami, tak môžu rozžiariť aj našu myseľ poznaním a vnútorným mierom. Sú to malé portály, cez ktoré môžeme nahliadnuť do hlbších vrstiev našej existencie a objavovať nové možnosti, ako žiť vyrovnaný, naplnený život.

Ďakujem za prečítanie.

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA Banská Bystrica

Blog

Menu
error: Content is protected !!