Ak ste mali počas leta, či od poslednej lekcie jogy dlhšiu prestávku, neodkladajte svoj návrat k cvičeniu z obavy pre sebou samým.

Vráťte sa s ľahkosťou po lete na jogamatku

Pár tipov ako si uľahčiť návrat k cvičeniu

Akceptujte skutočnosť

Nebojte sa reality. Ak ste dlhší čas necvičili ani doma, ani na dovolenke, po pauze nebude vaša jogová prax úplne rovnaká. Je to samozrejmé a tiež OK. Dôležité je sa s tým zmieriť a pokračovať ďalej tam, kde sa momentálne nachádzate.

Pár tipov od Danky.

Určite si cieľ

Aký máte zámer? Nahliadnite do budúcnosti pozrite sa, kde chcete byť o pár mesiacov? Vedzte, že nech ste teraz kdekoľvek, ak ste konzistentní a disciplinovaní, dostanete sa k svojmu vytýčenému cieľu. Namiesto toho, aby ste sa vopred vzdali, popremýšľajte o tom, kde budete za 6 mesiacov.

Ak nevieš nájsť dôvod prečo pokračovať, spomeň si prečo si začal.

Každá minúta

Žiadna prax nie je príliš krátka. Každá minúta na jogovej podložke sa počíta! Aj keď začnete iba ranným ponaťahovaním sa, na druhý deň pridáte o pár asán navyše, je to stále viac ako včera či predvčerom. Je skvelé začať s pravidelnosťou a disciplínou.

Vaše miesto a čas

Vyhraďte si miesto a čas. Ak ste si už doma rozbalili na zem jogamatku, ste na dobrej ceste. Nechajte si ju na zemi pripravenú, pre prípad, aby ste nezabudli :-). Nemusíte mať veľký priestor, len nech je podložka ľahko dostupná a neprehliadnuteľná. Ak sa Vám lepšie cvičí v skupine joga centra, nájdite si lekciu, ktorá Vám vyhovuje. Nechajte si jogamatku aj s oblečením v aute či v kancelárii. Buďte v jogovej pohotovosti.

Ahimsa

Počúvajte v každom momente  vaše telo. Neprežeňte to s predsavzatiami. Nechajte si čas, aby ste sa postupne dostali do tempa, na ktoré ste boli zvyknutí. Skúste ísť na 50 – 75 % toho, čo by normálne zvládlo vaše telo. Ak ste chodili na pokročilé lekcie, vráťte sa prvýkrát o stupienok nižšie. Vaše telo mohlo stratiť silu aj flexibilitu a nie je nič horšie ako zranenie, ktoré sa stane brzdou hneď v septembri. Ahimsa – neubližovanie.

Vlastný spôsob motivácie

Zmena je život. Zrejme môžem hovoriť za viaceré ženy, že pekné a funkčné veci vedia potešiť i motivovať. Nechcem nabádať na nezmyselné nákupy, či nadmernú spotrebu. Dobrou motiváciu býva niekedy aj nové oblečenie, skvelá podložka, či uterák na jogu. Aby ste však nemali výčitky, že tá vaša ešte stále funkčná jogamatka (len trochu okukaná) skončí v skrini, predajte ju za rozumnú cenu alebo ju podarujte kamoške, mamine, svokre a motivujte ich k novým návykom. Veď zmena je život.

Farebné jogamatky

 

Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu na vašej jogovej ceste. Teraz vypnite počítač, zavrite facebook a naskočte na jogovú vlnu :-).

Namaste.

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA

 

Blog

Menu
error: Content is protected !!