Veľmi sa tešíme, že sa po prestávke vracia do ponuky lekcií štúdia TVOJA JOGA aj  Wheel joga – lekcia jogy s kolieskom. Touto hodinkou Vás bude sprevádzať lektorka Monika. Viac informácií o cvičení nájdete v nasledujúcich odstavcovh.

Yoga Wheel

Yoga Wheel je dômyselná a menej tradičná pomôcka na jogu. Tento pomocník vo svete jogových praktík je relatívne úzkym kruhom vyrobeným z plastu, dreva, korku, kaučuku alebo je estetickou kombináciou viacerých materiálov s rôznymi priemermi. Je postavený vo vzpriamenej polohe a používa sa pri špecifických lekciách jogy,  aby sa zvýšila pružnosť, sila, stabilita. Ponúka podporu pre ťažké pozície. A samozrejme, akonáhle ste sa naučíte ho používať budete chcieť mať jedno aj na doma.

Joga koleso je však v prvom rade unikátna pomôcka pre zdravie, ktorá pomáha proti bolestiam chrbta spôsobeného sedavým zamestnaním, statickým preťažením alebo športovou činnosťou. Je to certifikovaná fyzioterapeutická pomôcka, ktorou je možné dosiahnuť natiahnutie svalov chrbta, uvoľnenie jednotlivých častí chrbtice. Zmierňuje nerovnosti chrbtice.

Certifikát pre zdravie i bezpečnosť

Samotné koleso (Yoga wheel) je certifikovaná fyzioterapeutická pomôcka, tak že aj keď niektoré pozície vyzerajú efektne, je vhodná ako pre začiatočníkov, pre pokročilých i pre ľudí so zdravotnými ťažkosťami. Táto okrúhla vecička nie je vôbec takou žiadnou novinkou. Vznikla v USA už v roku 1978 Guruom Shri Dharmou. U nás budete cvičiť na kvalitných kolesách vyrobených certifikovanými výrobcami v Európe a Kanade, ktoré zaisťujú bezpečnosť, dostatočnú nosnosť, pružnosť a bezpečnosté testovanie.

wheel yoga

Wheel Yoga®- pre pružnosť

Wheel Yoga®

Wheel Yoga® je špecifická lekcia, počas ktorej sa zapája manipulácia s kolesom. Či už je to pre potreby spevnenia, natiahnutia tela alebo aj ako pomôcka slúžiaca na správne odcvičenie anatomicky korektnej asány. V istých prípadoch cvik zjednodušuje, v opačnom prípade ho prehlbuje.

Už pri prvej lekcii zistíte, že cvičenie s kolesom vás dokonale dokáže odpútať od bežných myšlienok a unikátne vás skoncentruje, lebo okrem svalov a práce celého tela, potrebujete zapojiť koncentráciu oveľa viac, ako na bežnej lekcii. Yoga Wheel alebo inak jogové koliesko. Je to veľmi kreatívna pomôcka, pomocou ktorej sa dá zmierniť svalové napätie a veľmi rýchlo sa dá získať väčšia sila a ohybnosť. Lekcie sú hravé, láskavé a veľmi príjemné. Sú príjemnou kombináciou posilnenia, natiahnutia svalov, miofasciálnou masážou a peknou relaxáciou na konci.

wheel yoga, joga Banska Bystrica

Wheel Yoga®- pomáha proti bolestiam chrbta

Výhody cvičenia s joga kolesom?

  • Dokonale natiahne celé telo.
  • Pomôže hlboko a bezpečne premasírovať chrbticu, uvoľní ju, poskytne jej oporu.
  • Pomôže v získaní sily a v posúvaní sa v praxi smerom vpred.
  • Zlepšuje rovnováhu a zvládnutie aj náročnejších pozícií.
  • Jógové koleso je akási kruhová podpora, ktorá pomáha otvárať prednú a bočnú časť tela, rozvíja mobilitu chrbtice najmä v oblasti hrudného segmentu.

Pre koho je lekcia vhodná?

Cvičenie s joga kolesom je vodná takmer pre všetkých, s výnimkou tehotných dám na skupinovej lekcii. Cvičenie sa stáva bezpečné aj pre návštevníkov so špeciálnymi potrebami, ako napríklad pre ľudí hypermobilitou, s degeneratívnym ochorením kĺbov a kostného tkaniva, pre ľudí s vysokým krvným tlakom a skoliózou.

Wheel Yoga v TVOJA JOGA

Od septemra 2023 sa vraciame do rozvrhu s pravidelnými lekciami Wheel Yoga.

Lekcia: Wheel Yoga
Lektorka: Monika Slížová
Miesto: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B.B.
Výška a forma príspevku: 7 € (hotovosť, kredit), akceptujeme kartu MS a UP
Rezervácia miesta: cez webstránku

 

 

 

 

 

 

Blog

Menu
error: Content is protected !!