Čo je zvukoterapia? Zvukoterapia využíva aspekty hudby na zlepšenie fyzického a emocionálneho zdravia. Má niekoľko foriem a môže zahrňovať: počúvanie hudby, spev spolu s hudbou, intuitívny pohyb v rytme hudby, zvukovú meditáciu alebo samotnú hru na nástrojoch. Existujú rôzne typy zvukovej terapie, vrátane vibračnej rezonančnej zvukovej terapie, ktorá využíva špeciálne zvuky a vytvára harmonizačné vibrácie.

Tibetské misy

Tibetské misy vydávajú neopakovateľný spievajúci zvuk. Ich prirodzené vibrácie sú plné, hlboké, silné a majú na nás nezvyčajný vplyv. Môžeme ich použiť na dokonalú relaxáciu,  pri meditáciách, na redukciu stresu, pri harmonizovaní ľavej a pravej mozgovej hemisféry – alebo inak mužskej a ženskej zložky v nás, na liečivé účely, harmonizovanie aury, vyrovnávanie čakier či meridiánov ako i na povznesenie ducha a pri hlbšej ceste duchovného rozvoja. Tibetské zvukové misy sú starodávnym akusticko rezonančným nástrojom umožňujúcim pôsobiť na fyzický, energetický, fyziologický a psycho emocionálny stav človeka. Majú historické, kultúrne a spirituálne pozadie tibetského Budhizmu. Zvukové misy sa používajú v alternatívnych terapiách,  relaxáciách, ozdravujúcich programoch ako aj pri rituáloch a obradoch. Ich rozozvučanie je sprevádzané bohatou škálou sprievodných zvukov, ktoré majú vplyv na ľudské telo, psychiku a energetiku a aj na prostredie človeka v ktorom sa nachádza. Výsledkom je harmonizácia, relaxácia, energetizácia a vyladenie organizmu, ktorý sa pod vplyvom nadmerného stresu a rušivých vplyvov prostredia rozladil.

 

ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami

Meditácia s tibetskými misami

Pripravili sme pre vás periodicky sa opakujúce podujatie zvukovej meditácie s tibetskými misami, nakoľko pozorujeme stále vzrastajúcu potrebu spomaliť a v istých momentoch nechať telo i myseľ múdro odpočívať. Na stretnutiach budeme okrem veľkej terapeutickej sady 14tich misiek používať aj nástroje ako je kikongi, tengsha, kalimba, koshi, kryštálový stĺp a iné podobne príjemne znejúce harmonizačné nástroje, ktoré majú rovnako ako tibetské misy silné terapeutické účinky, umožňujúce duševný a emocionálny pokoj.

Aké budú naše zvukové meditačné stretnutia?

Joga a meditácia s tibetskými misami

Počas 90-tich minút zľahka zaujmeme telo pohybom. Precvičenie tela skrz jednoduché ásany, ktoré využívajú princípy spomalenej hatha a jin jogy nám pomôže v druhej – už čisto meditačnej a terapeutickej polovici lepšie zregenerovať. Pomalá prax, s dôrazom na pokojný dych a výdrž v ľahkých ásanach je skvelý doplnok k dynamickej a silnej jogovej praxi. Táto seansa prinesie rovnováhu do uponáhľaných dní a telo sa v pokoji začne spomalením samo regenerovať a liečiť. Ak cvičíte takzvané jangové štýly jogy (Power joga, Flow joga, Asthanga joga…), intenzívne zapájate svaly, aktívne pracujete len s polovicou vašich spojivových tkanív.  Na druhú dôležitú zložku ako sú väzivá a fascie zabúdate, a pritom je rovnako dôležitá pre regeneráciu, uvoľnenie napätej energie a oživenie tela zvnútra.

ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami

Účinky Zvukovo rezonančnej terapie

 • Uvoľnenie stresu a napätia
 • Uvoľnenie pohybového aparátu, napätia svalstva
 • Harmonizácia tráviacich funkcií
 • Urýchlenie spomalenej krvnej a lymfatickej cirkulácie
 • Vyrovnanie psychiky
 • Posilnenie imunity
 • Zlepšenie dýchacieho aparátu
 • Zlepšenie schopnosti koncentrácie
 • Odstránenie bolestí hlavy
 • Zlepšenie práceschopnosti a odstránenie nadmernej vyčerpanosti
 • Spoznanie meditatívnych stavov
Zvukoterapia: Joga a Meditácia s tibetskými misami
Lektor: Daniela Lászlová 
Miesto: TVOJA JOGA o.z.
Termín: od 9. decembera 2020, streda 18.00-19.30 
Rezervácia

Bude Vás čakať teplá sála, prehriata podlaha, aromaterapia a priestor, kde sa budete cítiť vítaní. Záver ukončený malým prekvapením a šálkou teplého čaju. Donste si pohodlné oblečenie, neušodí i vrstva odevu navyše a teplé ponožky 🙂

Tešíme sa na Vás.

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

Blog

Menu
error: Content is protected !!