Čo je zvukoterapia? Zvukoterapia využíva aspekty hudby na zlepšenie fyzického a emocionálneho zdravia. Má niekoľko foriem a môže zahrňovať: počúvanie hudby, spev spolu s hudbou, intuitívny pohyb v rytme hudby, zvukovú meditáciu alebo samotnú hru na nástrojoch. Existujú rôzne typy zvukovej terapie, vrátane vibračnej rezonančnej zvukovej terapie, ktorá využíva špeciálne zvuky a vytvára harmonizačné vibrácie.

Tibetské misy

Tibetské misy vydávajú neopakovateľný spievajúci zvuk. Ich prirodzené vibrácie sú plné, hlboké, silné a majú na nás nezvyčajný vplyv. Môžeme ich použiť na dokonalú relaxáciu,  pri meditáciách, na redukciu stresu, pri harmonizovaní ľavej a pravej mozgovej hemisféry – alebo inak mužskej a ženskej zložky v nás, na liečivé účely, harmonizovanie aury, vyrovnávanie čakier či meridiánov ako i na povznesenie ducha a pri hlbšej ceste duchovného rozvoja.

ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami   

Tibetské zvukové misy sú starodávnym akusticko rezonančným nástrojom umožňujúcim pôsobiť na fyzický, energetický, fyziologický a psycho emocionálny stav človeka. Majú historické, kultúrne a spirituálne pozadie tibetského Budhizmu. Zvukové misy sa používajú v alternatívnych terapiách,  relaxáciách, ozdravujúcich programoch ako aj pri rituáloch a obradoch. Ich rozozvučanie je sprevádzané bohatou škálou sprievodných zvukov, ktoré majú vplyv na ľudské telo, psychiku a energetiku a aj na prostredie človeka v ktorom sa nachádza. Výsledkom je harmonizácia, relaxácia, energetizácia a vyladenie organizmu, ktorý sa pod vplyvom nadmerného stresu a rušivých vplyvov prostredia rozladil.

Meditácia s tibetskými misami

Pripravili sme pre vás periodicky sa opakujúce podujatie zvukovej meditácie s tibetskými misami, nakoľko pozorujeme stále vzrastajúcu potrebu spomaliť a v istých momentoch nechať telo i myseľ múdro odpočívať. Na stretnutiach  budeme okrem misiek používať aj nástroje ako je monochord, kigonki, bubon, koshi a iné podobne príjemne znejúce harmonizačné nástroje, ktoré majú rovnako ako tibetské misy silné terapeutické účinky, umožňujúce duševný a emocionálny pokoj.

Aké budú naše zvukové meditačné stretnutia?

Počas 90-tich minút zľahka zaujmeme telo pohybom. Precvičenie tela skrz jednoduché asány, ktoré využívajú princípy jin jogy nám pomôže v druhej – už čisto meditačnej a terapeutickej polovici lepšie zregenerovať. Práve Jin joga je skvelý doplnok k dynamickej a silnej jogovej praxi. Ak cvičíte takzvané jangové štýly jogy (Power joga, Flow joga, Asthanga joga…), intenzívne zapájate svaly, aktívne pracujete len s polovicou vašich spojivových tkanív.  Na druhú dôležitú zložku ako sú väzivá a fascie zabúdate, a pritom je rovnako dôležitá pre regeneráciu, uvoľnenie napätej energie a oživenie tela zvnútra.

Dopraj si preto hlboký uvoľňujúci oddych tela na špeciálnej hodine. Táto 90 minútová seansa prinesie rovnováhu do uponáhľaných dní a telo sa v pokoji začne spomalením samo regenerovať a liečiť.

Účinky Zvukovo rezonančnej terapie

 • Uvoľnenie stresu a napätia
 • Uvoľnenie pohybového aparátu, napätia svalstva
 • Harmonizácia tráviacich funkcií
 • Urýchlenie spomalenej krvnej a lymfatickej cirkulácie
 • Vyrovnanie psychiky
 • Posilnenie imunity
 • Zlepšenie dýchacieho aparátu
 • Zlepšenie schopnosti koncentrácie
 • Odstránenie bolestí hlavy
 • Zlepšenie práceschopnosti a odstránenie nadmernej vyčerpanosti
 • Spoznanie meditatívnych stavov
Zvukoterapia: Meditácia s tibetskými misami

Zvukoterapia: Meditácia s tibetskými misami
Lektor: Lucia Lačná 
Frekvencia: Každý druhý piatok od 17.5.2019
Čas: 18.00-19.30 hod.
Miesto: TVOJA JOGA o.z.
Príspevok: 10,- Euro (9,- Euro pri kredite).
Rezervácia miesta

V prípade Zvukoterapie neumožňujeme vstup na MultiSport kartu.

Tešíme sa na Vás.

Blog

Menu
error: Content is protected !!