Hlboké spojenie: Moje cesty do Indie a duchovné prebudenie

  1. Tvoja Joga
  2. Všetky články
  3. Hlboké spojenie: Moje cesty do Indie a duchovné prebudenie

Hlboké spojenie: Moje cesty do Indie a duchovné prebudenie (1. ČASŤ)

Prečo India?

Tento príspevok nie je vianočný (hoci už máme záver decembra a jeden by čakal spojitosť s témou adventu), no možno poskytne uspokojivú odpoveď na často kladenú otázku zo strany okolia, prečo sa tak často a rada vraciam do Indie. Pre mnohých ľudí, dokonca aj pre tých so základným geopolitickým prehľadom, nemusí byť úplne pochopiteľné, čo predstavuje pre mňa ten ‘game changer’.

Rozbíjanie Stereotypov: Iný Pohľad na Indiu

India je v očiach mnohých spájaná so stereotypmi a vykreslená istým mediálnym obrazom ako neznáma, špinavá, plná napätia, chudoby a nespravodlivosti. Naopak cestovatelia a milovníci Indie často hľadia na krajinu z iného uhla a ocenia jej bohatú históriu, kultúrne dedičstvo, prírodné krásy a pohostinnosť ľudí. Áno, každá krajina má svoje pozitíva i negatíva, a vnímanie jednotlivca môže byť ovplyvnené osobnými skúsenosťami a perspektívami. Moje skúsenosti sú naozaj  iné a nie sú ani zďaleka iba cestovateľské. Je mi vlastne aj ťažko nájsť slová, ktoré by dobre opísali, ako sa naozaj cítim v Indii…

Moje Prvé Kroky v Indii: Začiatok Cesty

Už od prvej návštevy v 2019 som pocítila absolútne jedinečnú spojitosť s touto krajinou. Keď sa vraciam do Indie, nie je to príroda, história, folklór, farebnosť, ani gastronómia, ktorá ma uchvacuje. Neidentifikujem sa s náboženstvom, sociálnym systémom, ekonomikou, politikou, ani so spoločenským nastavením tejto krajiny.

Viac než Len Cestovanie: Hľadanie Hlbšieho Zmyslu

To, čo ma neustále núti vracať sa späť, je akási neopísateľná jemnohmotnosť a energia, spojitosť, ktorá ma k tomuto kraju púta. Cítim sa tu absolútne slobodne, autenticky a sama sebou, radostne a plná energie. Je to miesto, kde nepociťujem doslova únavu ani hlad, pretože tu existuje akási iná forma výživy, ktorá ma zvnútra dopĺňa.

Niežeby som na Slovensku musela žiť podľa nejakých prísnych pravidiel a nemohla vyjadriť svoju autentickú podstatu, ale tam je to vždy iné. Vlastne ani neviem nájsť slová, ktoré by to popísali. Viackrát som použila aspoň slovné spojenie, že sa tam cítim doma. Ako keby som sa vrátila do detskej izby.  Pre moje rodinné kruhy to nemusí byť vôbec pochopiteľné, lebo táto moja skúsenosť je naozaj hlboko individuálna a neprenosná. Myslím si, že ani rodičia to úplne nechápu, hoci dnes to už viac menej akceptujú a neriešia :-).

Duchovné Prebudenie v Indii: Hlboké Prepojenie a Sebaspoznanie 

Naša myseľ nás veľmi rada klame, a my sa aj radi identifikujeme s tým, čo nám je blízke. Pri prvej návšteve Indie som si hovorila, že to je moja inklinácia k jóge, k filozofii, k meditácii, ktorá mi sprostredkováva tieto jedinečné pocity. Potom som sa viackrát vracala späť na rôzne miesta, a vždy sa tento pocit iba prehlboval. Nie je to pre mňa už iba pocit; je to hlboko ukotvená skúsenosť. Je to kvalita, ako sa dokážem napojiť sama na seba, ako sa dostanem úplne do svojej hĺbky, ako sa mi s ľahkosťou podarí prejsť do meditácie a prepojiť sa s ostatnými do jednoty.

Akonáhle sa mi podarilo prehĺbiť sebapoznanie, pochopiť a odstrániť bloky, ktoré ma brzdili, začali sa veci diať veľmi rýchlo až automaticky. Ešte je dlhá cesta predo mnou, ale aspoň už viem o  úskaliach. Niekto ma pri stretnutí opisoval ako nabitú energiu, či doslova ‘žiariacu’. Myslím si, že to bola iba moja autentickosť, láska, radosť, sloboda a chuť žiť naplno, ktoré sa dostali na povrch. Dnes je to naozaj jedno, či som v Indii, na Slovensku alebo kdekoľvek na svete; TO ostalo vo mne. Asi to tam stále bolo, len som to potrebovala objaviť.

Nemám v živote vyhraté. Mám svoje vzostupy a poklesy, mám svoje skvelé a horšie dni, ale nepadám na dno. Idem, kráčam po ceste. Moji najbližší vedia a ja im s láskou ďakujem za túto nekonečnú podporu. Ďakujem aj učiteľom, ktorí ma touto cestou sprevádzajú.

Praktické Aspekty: Cestovanie do Indie (nabudúce)

V druhej časti príspevku zodpoviem na časté otázky ako do Indie cestujem, kto ma sprevádza a aký charakter tieto cesty majú. Možno aj táto informácia pomôže mnohým „duchovným hľadačom“ v tom, prečo je tento môj zážitok tak hlboký a transcendentálny. Nie ezoterický či náboženský 😊, ale hlboko osobný a spirituálny.

Opakujúce cesty Indiou môžete sledovať aj vďaka môjmu IG profilu Daniela Lászlová

TVOJA JOGA

Blog

Menu
error: Content is protected !!