Tradičná indická joga s Jaiwanti

Pozvánka na cvičenie jogy, ako sa vyučuje v Indii. Na workshope vás bude sprevádzať Jaiwanti, indická lektorka, ktorá učí autenticky. Joga bude tradičná a trochu iná, ako sme zvyknutí od našich a západných učiteľov. Dozviete veľa zaujímavých informácií alebo sa môžete opýtať na to, čo zaujíma práve vás.

 

Podujatie organizované s spolupráci s Indickou ambasádou v Bratislave, pri príležitosti blížiaceho sa medzinárodného dňa jogy.

 

Workshop: Tradičná indická joga s Jaiwanti

Lektor: Jaiwanti Singh - uznávaná učiteľka jogy pôvodom z Indie
Dátum: 15.6.2019
Čas: 14.00- 18.30
Miesto: TVOJA JOGA, o.z.
Príspevok: 27,- Euro
Rezervácia miesta: info@tvojajoga.sk (meno,tel.číslo, mail)
Storno podmienky

Vhodný pre všetky úrovne. Workshop bude v angličtine, tlmočený do slovenčiny. Workshop je zložený z 2 častí a je vhodný pre všetky úrovne:

1.Asány, pranajáma, meditačné a relaxačné techniky. Joga je rovnováha medzi mysľou, telom a dychom. Naše cvičenia kombinuje všetky tri prvky: fyzické cvičenie vo forme jogových pozícií; cvičenia na rozšírenie vitálnej sily (tiež známe ako prana alebo chi/ki) - pranayama; sústredenie sa na vnútorné stavy vedomia v celej praxi. 

2. Ako integrovať jogu do každodenného života – joga ako cesta. Prednáška sa dotýka viac aspektov života. Od okruhov zdravia, cez morálku, pevnú vôľu, stravu až po Patandžáliho 8 stupňovú cestu jogy. Je to len na vás.

Pokračovať v čítaní: Tradičná indická joga s Jaiwanti

ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami                   

Čo je zvukoterapia? Zvukoterapia využíva aspekty hudby na zlepšenie fyzického a emocionálneho zdravia. Má niekoľko foriem a môže zahrňovať: počúvanie hudby, spev spolu s hudbou, intuitívny pohyb v rytme hudby, zvukovú meditáciu alebo samotnú hru na nástrojoch. Existujú rôzne typy zvukovej terapie, vrátane vibračnej rezonančnej zvukovej terapie, ktorá využíva špeciálne zvuky a vytvára harmonizačné vibrácie.

Tibetské misy

Tibetské misy vydávajú neopakovateľný spievajúci zvuk. Ich prirodzené vibrácie sú plné, hlboké, silné a majú na nás nezvyčajný vplyv. Môžeme ich použiť na dokonalú relaxáciu,  pri meditáciách, na redukciu stresu, pri harmonizovaní ľavej a pravej mozgovej hemisféry – alebo inak mužskej a ženskej zložky v nás, na liečivé účely, harmonizovanie aury, vyrovnávanie čakier či meridiánov ako i na povznesenie ducha a pri hlbšej ceste duchovného rozvoja.

Pokračovať v čítaní: ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami                   

Joga s krivkami

Nie si super chudá či chudý? Žiaden problém. Chceme, aby ľudia všetkých tvarov a veľkostí vedeli, že stále dokážu využívať výhody jogy. Cvičiť jogu a mať sa pritom skvele môže naozaj každý.

Nový koncept lekcií: Joga pre ľudí s krivkami je iný v tom, že na joge sa používa veľa pomôcok a modifikácii, aby bol pohyb a samotné asán čo najzdravšie. Pokiaľ sami nezápasíte s kilami navyše alebo väčším poprsím neviete, aké zložité môže byť dostať sa do pozície polovičná sviečka alebo most, či dole sa pozerajúci pes. Na lekciách jogy vo veľkej skupine ste častokrát anonymný a nikto vám nepovie, či práve praktikovaná asána nie je pre vás kontraindikačná. Stretnutia na lekciách:

Joga s krivkami určite nediskriminuje ostatnú populáciu so štandardnou postavou. Študenti potom nebudú potrebovať toľko pomôcok a starostlivosti od lektorky a pôjdu si podľa svojich možností. Je však pravdepodobné, že sa im modifikované asány zapáčia a takáto joga bude pre nich viac restoratívna – oddychová.

JOGA S KRIVKAMI
Dátum: od 15.5. každú stredu
Čas: 19.30 -20.45
Miesto: TVOJA JOGA, Banská Bystrica
Príspevok: 5,- (jednorázovo), 4,50,- (zvýhodnený kredit)
Lektor: Vanda Dlholucka

Pokračovať v čítaní: Joga s krivkami

KURZ Power Flow Yoga II.

Voľné pokračovanie. Kurz Power Flow Yoga

Počas šiestich stretnutí prehĺbime naučené základy. Budovanie jogovej sily a flexibility súbežne s plynulosťou pohybu a najma s dychom. Variácie asán vo vinyase.

Náplň kurzu

  • Počas pokračovania mini kurzu si vysvetlíme, ako aktívne zapojíme svalové zámky (bandhy) pri cvičení.
  • K dynamickým štýlom jogy patria aj preskoky a odskoky (jump through & jump back) medzi jednotlivými asánami. Často bývajú medzi praktikantmi jogy veľkými strašiakmi, hlavne zo začiatku. Radi vám ukážeme, že „preplávať“ medzi pozíciami nie je vôbec nič ťažké.
  • Ukážeme si, ako spevniť stred tela „the core“ a posilniť ramená.
  • Zlepšenie mobility hrudnej chrbtice.
  • Mobilita bedrových a ramenných kĺbov.
  • Posledná lekcia s príjemným prekvapením.

Čo získam?

Iba pravidelným opakovaním nadobúda telo silu, pružnosť, rozvíja sa zdravá mobilita. Pravidelnou praxou v čase získavame kontrolu nad našim dychom, riadime pohyb tela uvedomelo a cyklické myšlienky dostávame pod kontrolu. Sme pripravení k vyššiemu stupňu jogy ako stiahnutie zmyslov smerom dnu (prajahára) a kontemplácia.

Kurz Power Flow Yoga II.

Organizačné informácie: Kurz Power Flow Yoga II.

Príspevok na kurz: 37,- Euro, POZOR!!! Iba 35,- Euro pri registrácii do 4.4.
Deň a čas lekcií : štvrtok, 16.30 – 17.30
Začiatok kurzu: 25.4.2019
Počet lekcií: 6
Miesto kurzu: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B. Bystrica
Lektor: Peťa Diaková, Daniela Lászlová
Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk alebo 0918 374 997

 

Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Danka a Peťka, TVOJA JOGA nielen YOGA

 

Power Joga

Power Flow Yoga – úvodný kurz

Pripravujeme pre Vás jemne rozvrhnutý a dobre naplánovaný kurz, ktorý bude trvať 2 mesiace. Obsahuje 8 po sebe nasledujúcich stretnutí. Lekcie začínajú od základov, s cieľom dopracovať sa k cvičeniu jogy formou plynulých zostáv. Po skončení výuky na sebe spozorujete rozdiel v zdraví, vitalite, v sile a pružnosti, v koncentrácii a odhodlaní.

Informácie o kurze: Power Flow Yoga

Príspevok na kurz:  50,- Euro

Deň a čas lekcií : štvrtok, 16.30 - 17.30

Začiatok kurzu: 21.2.2019

Počet lekcií: 8

Miesto kurzu: TVOJA JOGA, Terézie Vansovej 10, B.Bystrica

Lektor: Peťa Diaková

Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk alebo 0918 374 997 

Náročnosť: *začiatočník, učenie

lektorka kurzu: Peťka Diaková

Pokračovať v čítaní: Power Flow Yoga – úvodný kurz

Zimný slnovrat 2018

V piatok 21. decembra 2018 o 23.23 nás čaká siný moment, nastáva zimný slnovrat. Zároveň mesiac dorastá a vyvrcholí v poslednom splne tohto roku, ktorý nastáva v sobotu podvečer, 22.decembra 2018 o 18:50.

Tieto dni okolo zimného slnovratu a splnu sa odporúča: relaxovať, oddychovať, meditovať, vykonávať skôr rutinnú, či duchovnú činnosť alebo aktivity, pri ktorých nám vyhovuje byť pasívny.

Pokračovať v čítaní: Zimný slnovrat 2018

Predvianočná joga: Soul to soul

Benefičná predvianočná joga pre zvieratká

Predvianočné podujatie: Soul to Soul… stretnutie plné jogy, pohybu, intuície, odvahy a objavovania.

Joga s tromi lektormi štúdia TVOJA JOGA: Danka – Peťa – Monika. Zakončené spoločnou vedenou meditáciou a príjemným posedením pri domácom koláčiku.

VÝŤAŽOK Z PODUJATIA PÔJDE DO ÚTULKU TULÁČIK o.z. – Brezno.

Kde: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B. Bystrica

Kedy: 16.12.2018, nedeľa

O koľkej: 16.30 - 19.00

Príspevok: 10,- Eur 

Registrácia: http://tvojajoga.reservanto.sk

Pokračovať v čítaní: Predvianočná joga: Soul to soul

PILATES BASIC kurz

Chcete sa zoznámiť s Pilatesom? Spolu sa naučíme základy, zlepšíme kondíciu, odstránim bolesti a skrášlime postavu.

Pilates a telo

Toto cvičenie posilňuje jadro tela (the core). Cielene pracuje s chrbticou. Pri pravidelnom cvičení sa uvoľňujú ramená, krk a vrchná časť chrbta. Spevňuje sa zadok a stehná. Pilates svaly tonizuje a zabezpečuje ich pružnosť. Sústredenie, koordinácia a stabilita sú nevyhnutnou súčasťou. Spojením všetkých zložiek dochádza k peknému a želanému tvarovaniu postavy, k lepšiemu držaniu tela a menšej náchylnosti na zranenia. Je zameraný na vyrovnávanie svalových disbalancíi, a to naťahovaním, či uvoľňovaním skrátených svalov a posilnením tých oslabený. Pomáha predchádzať bolestiam chrbtice, ktoré sú zapríčinené svalovou nerovnováhou.

Pokračovať v čítaní: PILATES BASIC kurz

KURZ BASIC YOGA

V januári otvárame nové kurzy jogy pre začiatočníkov. Cvičenie na každý deň.

Chcete sa zoznámiť s jogou? Spolu sa naučíme základy. Cvičenie, ktoré bude zdravé, bezpečné a najmä EFEKTÍVNE.

Joga krok po kroku

BASIC YOGA je kurz 8 lekcií jogy, s pravidelnými stretnutiami v utorok od 16.30 hod., v ohraničenom počte účastníkov. Spoznávanie krásy jogy, cvičenie s vlastným telom ale aj s pomôckami a doplnkami v príjemnom novom prostredí Štúdia TVOJA JOGA, pod vedením certifikovanej lektorky Peťky. 

Lektorka kurzu Peťka

Pokračovať v čítaní: KURZ BASIC YOGA