Yoga a Ayurvéda na Smolenickom zámku

Srdečne vás pozývame na krásnu jogovú akciu, ktorá sa už čoskoro uskutoční na Smolenickom zámku.

yoga a ayureda

Yoga a Ayurvéda

4. marca 2018 bude v romantických priestoroch už ďalší ročník jogovej udalosti YOGA & AYURVEDA. Každý si môže prísť na svoje. Tri sály naplnené pestrými ľuďmi, ktorí budú pod vedením skúsených a osobitých inštruktorov venovať svoju pozornosť dychu, pohybu a práci s vnútornou energiu. Navyše nebudú chýbať lákavé Pop-up stánky i predajné miesta s jogovými doplnkami od vôní cez kozmetiku, esenciálne oleje, šperky a krásne veci z Indie. No a skvelý ajurvédsky obedík priamo od majstrov zo Srí Lanky. Plus ako bonus pre unavené telá – masáže. Kto by sa nenechal nahovoriť?

Príďte aj vy, stretnite priateľov alebo spoznajte nových známych. Pozrite si možno prvýkrát v živote na rozprávkový zámok a jeho magickú atmosféru, ktorá je dotvorená najmä krásnymi a usmievavými ľuďmi. Všetky informácie získate u organizátorky, našej kamarátky Renátky z Fitnessbalance Trnava.

TVOJA JOGA ambasádor YOGA DESIGN LAB

Sme radi, že tento rok zaujmeme miesto ambasádora značky YOGA DESIGN LAB. Budeme na akcii telom aj dušou a navyše tu budeme reprezentovať a prezentovať krásne, ekologické a funkčné jogamatky a doplnky.

Ak hľadáte darček pre nadšencov jogy alebo si chcete urobiť radosť vy, nájdete nás na akcii Yoga & Ayurveda na Smolenickom zámku v nedeľu 4.3.2018. Predstavíme ekologické podložky z prírodného materiálu. Povrch, ktorý skvele absorbuje pot. Materiál, ktorý sa nelepí. Jogamatka poskytne komfort a stabilitu pre vašu silnú prax. Mäkkosť a hebkosť povrchov oceníte pri relaxácii i meditácii.

YOGA DESIGN LAB

Nápad, ktorý je za značkou YDL bol viac, ako iba vytvoriť farebné jogamatky. Išlo o spojenie: lásky k joge, ekológie a vysokej funkčnosti produktu. Pestré, ekologické a funkčné. Lákavý design, ktorý Vám ukradne srdce.YOGA DESIGN LAB Rôzne hrúbky, vhodné pre rôzne štýly jogy. 

Vymaňte sa šedého priemeru jednofarebných podložiek. Spestrite svoj deň, motivujte sa pri cvičení, urobte si radosť a dobite sa energiou farieb. Prémiové, ekologické podložky a dizajn inšpirovaný farebným ostrovom Bali. Niečo pre každého. Do štúdia, na domácu prax aj na cesty.

Podložky sú vyrobené z extra odolného materiálu, ktorý je dostatočne trvalý na dennú prax jogy. Sú šetrné k životnému prostrediu. Výroba pozostáva z biologicky rozložiteľného prírodného kaučuku a pre tlač sú použité ekologické farby na vodnej báze. Žiaden silikón, toxické lepidlo a ftaláty. Žiadne nepríjemné pachy.

Vhodné na: jogu, pilates, strečing ale aj na pláž.

Nebude chýbať  malé prekvapenie :-). Tak že dovidenia priatelia. Namasté.

Daniela Lászlová,  TVOJA JOGA nielen YOGA

 

YIN a YANG v joge

Yin a Yang

Koncept Yin a Yang má pôvod v čínskej filozofii a opisuje dve navzájom opačné a doplňujúce sa sily, ktoré sa nachádzajú v každej živej a neživej časti vesmíru.

Yin je tmavší element; pôsobí smutne, pasívne, tmavo. Je to ženský element, ktorý korešponduje s nocou. Yin je často symbolizovaný vodou a zemou a priraďuje sa mu pasivita.

Yang je svetlejší element; pôsobí veselo, aktívne, svetlo. Je to mužský princíp a korešponduje s dňom. Yang je symbolizovaný ohňom a vetrom.

yin a yang

Yin (pasívna sila) a Yang (tvorivá sila) sú protiklady, ktoré sa navzájom nevyhnutne dopĺňajú a nie sú absolútne. Všetky sily v prírode majú obidva stavy, a tie sú neustále v pohybe. Ani jeden nie je v prevahe nad druhým, ani jeden nie je lepší ako druhý, jedná sa len o inú kvalitu a princíp.

Yin a Yang v joge

V tradičnej indickej, ale i v západných variantoch jogy prevláda skôr ohnivý a silný yangový symbol. Nezáleží na tom, či je to Hatha, Power joga, Asthanga, Hot joga, väčšinou všetky štýly využívajú skôr silu prameniacu z kostrového svalstva a bandhy (telesné zámky). Nie je na tom vôbec nič zlé, pretože v skutočnosti joga, ktorá sa zameriava na neustále plynutie od jednej pózy k ďalšej, je prospešná pre zvýšenie: flexibility, svalového tonusu, mobility kĺbov a je prospešná pre kardiovaskulárny systém. Existuje však aj iná strana jogy, rovnako ako iná strana symbolu yin a yang.

yin joga TVOJA JOGA

Yin joga, tiež nazývaná ako „Daoistická“ joga, zahŕňa sekvencie, ktoré idú hlboko do tkanív tela. Fasciálna joga, joga hlbokého uvoľnenia, a to nielen fyzického tela, ale aj vnútorného mentálneho či emočného napätia. Pózy sú často zaujaté na dlhší čas (približne 3-5 min) v porovnaní s asánami v Hatha joge alebo v dynamických sekvenciách. Predĺžené zotrvanie v pozícii je vykonávané s cieľom získať prístup k hlbším spojivovým tkanivám a tiež je to cesta, ako sa dostať do pokojného, relaxačného, hádam až meditatívneho stavu mysle.

Ako je yin joga prospešná?

Yin joga je vynikajúca pre znižovanie stresu a poskytuje regeneráciu a obnovu pre telo, rovnako ako pre myseľ. Je tiež vhodná pre zvyšovanie mobility, zlepšenie cirkulácie a regulácie toku energie vo vašom tele, pretože mnohé asány majú blahodárny vplyv na cieľové energetické kanály a meridiány obdobným spôsobom, ako je akupunktúra.

Yin joga pre všetkých?

Yin joga nerozlišuje: začiatoční a pokročilí. Asány zvládne každý s vypodložením sa (použitie pomôcok) alebo bez. Na rozdiel od yangovej jogy nepotrebujeme silu a zdatnosť kostrového svalstva. V yinovej joge necháme všetko pôsobiť samo, využijeme čas, váhu tela, gravitáciu v stave konkrétnej asány sa jednoducho dokonale uvoľníme.

yin joga a bolster

Workshop

Ak cítite, ak si myslíte alebo jednoducho viete, že práve toto potrebujete odskúšať a zažiť, ste viac ako srdečne pozvaní na malé podujatie v strede týždňa 7.3.2018.

Podujatím vás bude sprevádzať hosťujúca lektorka Yin jogy – Janette Hodálová z Trenčína. Je to majster v umení, ako navodiť tú správnu energiu a atmosféru, aby ste sa povolili a upkojili a podporili fungovanie vášho tele v znamení elementu vody.

Yin Joga
Yin Joga s Janette
7. marec (streda) od 17.00 hod. YIN JOGA element VODY s Janette, 
v TVOJA JOGA Banská Bystrica.

Záujemci sa prihláste na: info@tvojajoga.sk

Viac o zameraní celého stretnutia, ktoré je koncipované na element vody si môžete prečítať v nadväznom článku: Workshop: YIN joga element VODY. 

Namasté :-)

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

TVOJA JOGA a 2% z dane

TVOJA JOGA občianske združenie sa snaží spájať a združovať ľudí s láskou k joge. V rámci nášho pôsobenia chceme vytvárať dobré podmienky na uspokojovanie záujmov v oblasti: joga, zdravie a súvisiacich sférach, ktoré prispievajú k upevňovaniu telesného a duševného zdravia nielen pre našich členov, ale i pre ľudí, ktorí to v živote nemajú tak jednoduché.

V rámci nášho pôsobenia organizujeme jogové lekcie a kurzy na pravidelnej báze, pripravujeme tematické podujatia, semináre a víkendové pobyty. Snažíme sa o rozširovanie všeobecného povedomia a rozhľadu v oblastiach: joga a celkové zdravie. Chceme, aby joga ako nástroj zdravia, forma životného štýlu a filozofia bytia spájala ľudí s podobnými záujmami a hodnotami. Máme zámer vytvárať priestor a príležitosti pre plnohodnotné trávenie voľného času, relax, ozdravenie.

Joga a relax v Štiavnických vrchoch

TVOJA JOGA a 2 % z dane

Ak patríte k  návštevníkom kurzov a lekcií jogy v TVOJA JOGA, máte možnosť nás podporiť formou darovania 2 % z dane. V prípade, že s nami sympatizujete, môžete urobiť svoje rozhodnutie v náš prospech.   

V tomto období už naplno prebiehajú kampane neziskových organizácií. Ak si chcete overiť našu organizáciu, nájdite si nás v zozname prijímateľov 2 % na stránke Notárskej komory SR.

Prečo darovať 2 %?

Príspevok vo forme 2 % z dane z príjmu fyzických a právnických osôb nie je príspevok navyše. Práve naopak, v prípade neuplatnenia si svojho práva tieto prostriedky odvedie daňový úrad do štátneho rozpočtu.

Dňa 15. januára 2018 Notárska komora SR zverejnila zoznam prijímateľov 2 % z dane. V tomto zozname sa nachádza aj TVOJA JOGA o.z. a budeme radi, ak sa rozhodnete darovať Vaše 2 % z dane práve nám.

Joga v parku

My vaše 2% z dane použijeme na financovanie pomôcok na cvičenie, ktoré stále pribúdajú a menia sa na základe svojho životného cyklu. Na semináre a vzdelávanie, na zabezpečenie celkového vybavenia a naladenia ako: voňavé terapeutické oleje, sviečky, zvukové nástroje, vibračné nahrávky, ktoré napomáhajú jednak k čaru atmosféry, ale nesmierne dokážu uvoľniť napätie a zablokovanú psychiku. 

Vďaka vašej podpore budeme môcť aj naďalej plánovať jogové grátis aktivity a stretnutia nielen pre členov ale aj pre ostatnú verejnosť. Tiež budeme môcť odovzdať lásku a cestu k joge ľuďom, kde okolnosti, zdravie alebo príroda už od narodenia nebola toľko štedrá. 

Ako darovať 2 %?

 • Fyzická osoba ( zamestnanec)

Do 15. február 2018 potrebujú všetci zamestnanci- fyzické osoby požiadať svojho zamestnávateľa o ročné zúčtovanie preddavkov na daň a nechať si vystaviť  tlačivo – Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti.

Ak ste zamestnanec, ktorému robí daňové priznanie zamestnávateľ a máte v rukách Potvrdenie o zaplatení dane, tak potrebujete vypísať tlačivo – Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby.

Termín odoslania týchto 2 formulárov je 30. apríl 2018. POZOR! Tieto formuláre je potrebné zaslať na Daňový úrad v mieste vášho bydliska a NIE organizácii, ktorej chcete 2 % darovať.

 • Právnická osoba ( podnikateľ)

Ak ste SZČO alebo firma, váš termín pre podanie daňového priznania a rovnako aj venovanie 2 % je 31. marec 2018, resp. 3. apríl 2018. Ak si podáte žiadosť o odklad daňového priznania, platia pre vás iné dátumy.


Dôležité dátumy pre darovanie 2 %

15. 2. 2018 – termín dokedy musíte svojho zamestnávateľa požiadať o Potvrdenie o zaplatení dane zo závislej činnosti.

31.3. 2018 – termín doručenia tlačív daňovému úradu, ak ste SZČO, resp. firma.

30.4.2018 – ak ste zamestnanec, termín dokedy musíte zaslať potrebné tlačivá na daňový úrad v mieste vášho bydliskaPOZOR nie na adresu TVOJA JOGA o.z.!

TVOJA JOGA o.z. 2%

BASIC YOGA vinyasa

Nový kurz od februára 2018

Joga krok po kroku. Joga na každý deň.

Chcete sa zoznámiť s jogou?

Spolu sa naučíme základy cvičenia. Cvičenie, ktoré bude zdravé, bezpečné a najmä EFEKTÍVNE, pretože sa nejedná iba o statické pozície ale i plynulý presun z asány do asány, čo prispieva k lepšej kondícii a celkovej telesnej koordinácii.

Kurz pozostáva z 8 lekcií. Pravidelné stretnutia v utorky od 6.2.2018, o 16.45. Cvičenie aj s pomôckami a doplnkami pod vedením certifikovanej lektorky Danky (joga, fyzioterapia).

luk
Dhanur ásana – Luk

Informácie BASIC YOGA vinyasa kurz

 • Cena kurzu: 35,- Euro
 • Deň a čas: utorok, 16.45 – 17.45
 • Začiatok kurzu: 6.2.2018
 • Počet lekcií: 8
 • Miesto kurzu: TVOJA JOGA, Divadlo Štúdio tanca, Komenského 12, B. Bystrica
 • Lektor: Daniela Lászlová
 • Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk. Napíšťe prosím vaše celé meno a telefónne číslo)
 • Náročnosť: * (1 hviezdička z troch)

*      začiatočník, učenie, pomalšie tempo
**    pozná asány, plynulé cvičenie
***  pokročilejšie asány, výdrž, kondícia Pokračovať v čítaní: BASIC YOGA vinyasa

Prihlasovanie a storno

Prihlasovanie sa na akcie

Ak sa chcete prihlásiť na kurz alebo workshop, pošlite nám mail na info@tvojajoga.sk.

Napíšte prosím do mailu:

 • názov programu, o ktorý máte záujem,
 • vaše celé meno, mail a telefónne číslo.

Odoslaním prihlášky súhlasíte s podmienkami prihlásenia sa na workshop a so storno podmienkami v prípade zrušenia.

Storno poplatky pri odhlásení sa z kurzu alebo workshopu

 • Odhlásenie sa v období 2-7 dní pred začatím workshopu alebo kurzu vraciame 50% z ceny.
 • Odhlásenie sa v období 0-2 dni pred začatím workshopu alebo kurzu uhradená čiastka sa nevracia.
 • Bezplatne je možné namiesto seba poslať náhradu.

Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha

WORKSHOP JE AKTUÁLNE ÚPLNE VYBOOKOVANÝ, MIESTA UŽ NIE SÚ K DISPOZÍCII.
Milí priatelia, srdečne Vás pozývam na jesenný workshop: Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha. Teplé hrejivé podvečerné stretnutie s cieľom niečo sa dozvedieť, zacvičiť si formou jogy a pasívne zrelaxovať.

Jesenná joga a ajurvéda – vata dosha

Je tu jeseň…už v priebehu novembra sa ku nám pomaly vkráda pani zima. Cítime sa unavení, trochu smutní a ubolení.

Alternative Therapy

 
V ajurvéde je naša telesná kondícia ovplyvnené prechodom z Pitta Dosha (energia ohňa) do Vata Dosha (veterná energia). Bežné príznaky spojené s prechodom sa odzrkadlia často aj na našom tele a psyché. Problémy ako: migrény, bolesti hlavy, citlivé a spomalené trávenie, suchosť pokožky a celkový pocit nepokoja trápia viacerých ľudí rôznych konštitúcií.
 
Ajurvéda verí, že všetky naše zdravotné problémy (či už fyzické alebo psychologické) vznikajú v našom živote ako prejav nejakého druhu nerovnováhy.
 
Kľúčovou filozofiou jogy je priniesť do nášho života balans cez asány, pranajámu a meditáciu. Pomocou ayurvédskych princípov a nástrojov jogy sa budeme teda usilovať o nápravu a nasmerovanie nášho tela a duševnej konštelácie do želanej rovnováhy.
 

Jesenná joga workshop

Cieľom workshopu je jednak obohatiť našu prax o nové poznatky, ktoré je možné aplikovať do dňa a isté praktiky a princípy ajurvédy, ktoré môžete integrovať aj života vašich blízkych, či sa joge venujú alebo nie.
 
Na stretnutí Jesenné joga a ajurvéda sa zameriame na:
 • Vata dosha a ajurvédske princípy ako byť v harmónii. Rozprava a dialóg o strave, aromaterapii, voľbe životného štýlu.
 • Cvičenie terapeutickej sekvencie pozícií (proti bolesti hlavy, na posilnenie pľúc, na zlepšenie trávenia a na celkové upokojenie).
 • Prehĺbená relaxácia. Čas oddychu pre našu myseľ a upokojenie celej nervovej sústavy.
 • Čajík, občerstvenie…..prekvapenie :-)

images

Dátum:
15.11.2017 od 18.00 (cca 2 h 15 min)

Príspevok:
8 Euro.

Registrácia:
Osobne, telefonicky (Danka 0918 374 997), mailom (info@tvojajoga.sk). Prosíme o platbu vopred pre zaistenie miesta a  občerstvenia podľa aktuálneho počtu hostí.

Čo si mám doniesť:
Teplú vrstvu navyše, aby ste počas relaxácie neprechladli.

Neberte si prosím do miestnosti mobil :-).

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA

 

Joga pre všetkých – Európsky týždeň športu

V týždni od 22.9. do 30.9. pripravilo mesto pre Banskobystričanov veľa príležitostí k pohybu.

Vyskúšajte aj to, čo ste nikdy nerobili!  Zaujímavé aktivity a športy. Nielen ukážky, ale aj cvičenie.

Joga pre všetkých

Príď v rámci týždňa športu napríklad aj za jogou do Robotníckeho domu.

Aj keď je joga viac ako iba pohyb a určite priamo k športovej disciplíne nepatrí, telo sa predsa len hýbe a fyzicky pracuje.  Aj preto sme nesmierne radi, že sa môžeme aktívne podieľať na európskom týždni športu v našom meste. TVOJA JOGA príde s prezentáciou jogy do Robotníckeho domu, kde sa môžete pridať. Všetci ste vítaní…

Kedy?28.9.2017, štvrtok
Kde?Robotnícky dom
O koľkej?od 16.00 do 17.30 hod.
Čo potrebujem?podložka, pohodlné oblečenie, dobrá nálada
Vstup:VOĽNÝ

jogamatka

Joga pre všetkých

Naozaj to bude joga pre všetkých. Stačí si zobrať pod pazuchu podložku a prísť na voľné cvičenie zadarmo. Štvrtkové popoludnie bude ukážkou jogy ako fyzickej aktivity, ktorá prispieva k ozdraveniu tela. Cvičením sa naše telo spevní, natiahne, skvalitníme dýchanie a neuveriteľne zrelaxujeme.

Vo štvrtok to bude pre niekoho prvýkrát, čo zistí, koľko miesta v tele má, keď sa priadne ponaťahuje a ako vedia aj nenáročné cviky prekvapiť pri budovaní zdravia. Pravidelné cvičenie je totiž skvelou prevenciou. Spôsob, ako udržiavame naše telo v zdravej, vitálnej sviežej a hlavne a fungujúcej forme.

Ako to všetko prebehne?

Lekciou pre verejnosť bude sprevádzať inštruktorka jogy Danka z TVOJA JOGA o.z. Budeme spolu cvičiť a zaoberať sa jogou tak, aby sa mohli pridať hlavne začiatočníci, ktorí si chcú jogový pohyb vyskúšať. Relaxačné poobedie  prinesie počas 90 minút novú skúsenosť ale aj aktívny oddych. Precvičíme celé telo.

Nebojte sa pohybu. Joga je veľmi individuálna a jej skvelá charakteristika je, že nie je súťaživá. Tak že nezáleží, ako ste ohybní, či máte 20 alebo 60 rokov. Váš radca  a vnútorný radar je pocit, ktorý z cvičenia máte.

Cviky budú vhodné pre ľudí, ktorí momentálne netrpia žiadnymi bolesťami a vážnymi chorobami, nakoľko joga je skvelá prevencia, priestor pre uvoľnenie tela i mysle, ale nie je to liek a terapia na vážne zdravotné komplikácie.

Určite si odnesiete nový zážitok, dobrý pocit, celkovú spokojnosť a upokojenie.

Do skorého videnia.

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

Joga pre všetkých

Joga a relax v Štiavnických vrchoch 20.-22.10.2017

Pozvánka na relaxačný pobyt

Dve lektorky, Yin joga, hlboká relaxačná joga, základy ajurvédy v dennom živote a naozaj oveľa viac :-).

Malebná obec vo Vyhnianskej doline obklopená Štiavnickými vrchmi. Čarovné miesto s voňavým vzduchom. Budete ohromení nádhernou scenériou a krásnymi výhľadmi. Relaxujte vo veľmi útulnom a pekne zariadenom penzióne, kde je všetko pripravené pre vaše pohodlie a oddych. Čakajú vás chvíle, kedy si skutočne môžete užiť dni pokoja a dočerpania energie. Relaxujte a odpočívajte.

Miesto pobytu: Penzión na Slnečnej stráni, Vyhne. 
Dátum: 20.-22. október 2017
Cena:  145,- Eur
Záloha: 70,- Eur (splatná do 2.10.2017)

V cene je zahrnuté:
- ubytovanie na 2 noci,ubytovací poplatok,
- stravovanie počas pobytu (2xraňajky, 1xobed, 2xvečera)
- neobmedzený pitný režim a čerstvé ovocie,
- cvičenie jogy 4x,
- relaxačný jogový program, 
- prednášky a zaujímavé informácie,
- zapožičanie pomôcok na jogu a relaxáciu.

Prihlasovanie sa na pobyt: info@tvojajoga.sk alebo osobne na joge.

penzion_na_slnecnej_strani_1435662155_vyhne

Pokračovať v čítaní: Joga a relax v Štiavnických vrchoch 20.-22.10.2017

Losovanie výhercov Sky Yoga Europa leto 2017

A je to tu!!! Máme mená výhercov…

Všetci účastníci SKY YOGA EUROPA 2017 boli na konci sezóny zaradení do žrebovania o atraktívne vecné ceny, ktoré sú tematicky prepojené s jogou a cvičením.

Losovanie výhercov online

Losovanie výhercov súťaže prebehlo online, na základe náhodného výberu True Random Number Generator org. Do losovania sme vložili 95 mien. Boli to všetci účastníci, ktorí si prišli túto sezónu zacvičiť jogu na strechu Europa Business Centrum, Banská Bystrica. Podmienkou zapojenia sa do žrebovania bolo zakúpenie voucheru a účasť na joge. Prítomnosť na viacerých SKY jogách jedným cvičiacim nebola prekážkou pre zaradenie do súťaže.

Atraktívne ceny

Žrebovali sme o pekné a hodnotné ceny od našich partnerov:

 • Yoga Design Lab – výrobca jogamatiek, doplnkov na jogu a jogového oblečenia.
 • [sn]super.natural  –  výrobca funkčného merino oblečenie nielen pre šport.
 1. cena: Jogamatka Yoga Design Lab v hodnote 72 €
 2. cena: Merino tričko Namasté [sn]super.natural v hodnote 50 € (5 výhercov)
 3. cena: Joga uterák Yoga Design Lab z mikrovlákna v hodnote 42 €

Výhercovia

Losovanie výhercov

Gratulujeme!

Losovanie výhercov

Ak ste vyhrali práve vy, neváhajte a prihláste sa o svoju výhru :-)

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

ROZVRH september 2017

Od septembra máme nový rozpis cvičenia jogy.

Lekcie od 6. septembra:
Rozvrh Joga Jeseň 2017

Rozvrh – zameranie hodín

Basic Yoga 

Joga krok po kroku. Vhodná pre začiatočníkov alebo pre ľudí, ktorí majú radi pomalé tempo a precízne cvičenie. Čas na správne prevedenie asány, na pocítenie zdravotných účinkov cvičenia. Vedomý pohyb.

Citlivá kombinácia Hatha jogy a vybraných fyzioterapeutických cvikov s cieľom mobilizovať chrbticu a kĺby.  Postupná práca s telom v zmysle zlepšenia pevnosti a dosiahnutia zdravej pružnosti. Podrobnejšie navádzanie do pozícií. Správne cvičenie asány s prihliadnutím na možnosti cvičiaceho. Joga s pomôckami a doplnkami.

Menej je viac…varianty základných asán, ktoré sú dostatočné na zlepšenie zdravia, zmiernenie bolesti. Práca s celým telom, ale i relaxácia a uvoľnenie duševného napätia.

Happy Active

Cvičenie pre aktívnych ľudí v strednom i zrelšom veku. Vek nie je obmedzením. Joga umožňuje telu, aby bolo zdravé a vitálne. Jej výsledkom je spomalenie procesu starnutia telesne i psychicky.

Na hodinách Happy Active sa nestaráme len o zdravú chrbticu a  pohybový systém. Ovlyvňujeme telo ako celok. Trénujeme srdce, dych, zlepšujeme trávenie, cvičením štartujeme imunitný systém, zmierňujeme prípadné prejavy menopauzy. Cvičením harmonizujeme telo, pohladkáme dušu a nabijeme ho pozitívnou energiou.

„Happy active“ znamená „šťastná – aktívna“. Preto si túto lekciu obľúbili i mladé mamičky, ktoré nedávno prešli tehotenstvom a teraz majú popri bábätku menej času iba na seba. Joga im prinesie prinavrátenie funkčnosti panvového dna, odstránenie bolestí chrbtice, spevnenie tela a zlepšenie elasticity pokožky. Dokážu si pri cvičení veľmi dobre oddýchnuť a dočerpať energiu, ktorú celý deň rozdávajú svojim drahým.

Power Yoga

Power joga je kondične náročnejšia. Je to cvičenie jogových pozícií v stoji, v sede a balančných asán. Spája dohromady pohyb, dýchacie techniky a relaxáciu.

Posilňovaním tela vlastnou váhou sa buduje sila a kondícia. Power joga je štýl dynamickej vinyasa jogy. Vinyasa znamena “tok ”. V plynulom pohybe a dychu dochádza k zmene jogových pozícií.

Cvičenie formuje funkčné telo. Zrýchľuje metaboliznmus, pôsobí detoxikačne. Výsledkom pravidelného tréningu je odstránenie mentálnej únavy, obnova energie, zlepšenie sústredenia a koncentrácie. Power joga pomôže dosiahnúť pekné telo, ale tiež umožní nájsť harmóniu v rýchlom tempe života. Stávame sa pokojnejší, zdravší a šťastnejší.

Štýl je založený na ashtanga joge, iba že power joga je viac kreatívna, variabilná a hravá v jednotlivých sekvenciách.

Gym Yoga 

CVičenie JOGY vo FIT FACTORY Nemce

Joga nielen pre športovcov ale i pre často športujúcich klientov. Tréningy sú kombináciou power yogyhatha yogy a yin yogy,  s cieľom poskytnúť kompenzačné cvičenie pre namáhaný pohybový aparát profesionálnych športovcov a hobby kategórie.

Terapia jogovým pohybom je vhodná pre celé spektrum športovcov, profesionálnych trénerov.

Cvičenie zamerané na časti tela, ktoré sú nadmerne zaťažované a náchylné k vzniku zranenia. Jogovou terapiou dochádza k uvoľneniu napätia svalov a šliach, k zlepšeniu mobility kĺbov a k celkovej fyzickej a psychickej relaxácii. Cvičenie vedie k lepším výsledkom výkonnosti, rýchlejšiemu zotaveniu a bezpečnému pohybu. Pravidelným cvičením jogy dochádza k zlepšeniu koordinácie pohybov, k obratnosti, flexibilite a rovnováhe. Je skvelou prevenciou zranení.

Rezervácie

Cvičenie jogy v Divadle štúdio tanca vyžaduje rezerváciu miesta. Všetky informácie o registrácii, rezervácii na hodinu,  zrušení rezervácie sa dočítate na web stránke. Klik sem.

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA