Základy rovnovážnych pozícii

Často počujeme, že by sme mali v živote hľadať rovnováhu. Či už je to v našej strave, v cvičení, v práci alebo v potešení. Ale čo je rovnováha? A čo je jogínska rovnováha? Je to schopnosť udržať sa dlho vo vyváženej ásane? Áno, aj – a predsa nie iba to :-).

Ak ste ešte nemali možnosť stretnúť sa s Matejom Jurenkom, určite srdečne odporúčam jeho seminár: Základy rovnovážnych pozícii v Centre TVOJA JOGA, B. Bystrica. Ak Mateja už osobne poznáte, sami nám dáte za pravdu, že znovu ukotvenie získaných vedomostí pod jeho vedením krásne nadväzuje na dennú prax v joge i v živote samotnom.

Pokračovať v čítaní: Základy rovnovážnych pozícii

Jesenný DETOX pľúca a hrubé črevo

Jeseň je obdobím, kedy si treba zorganizovať spôsob života po trochu porozhadzovanom štýle v období leta.

Obdobie jesene je v súlade s cyklami prírody ideálnym obdobím na detoxikáciu organizmu. Práve v tomto období je naše telo prirodzene nastavené na uvoľňovanie všetkého, čo už viac nepotrebujeme, čo nám už viac neslúži. Ak sa potrebujeme zbaviť nadbytočných kilogramov alebo emočnej, mentálnej či psychickej záťaže, toto obdobie je na to najvhodnejšie.

Element KOV a jeseň

Element KOV vládne od 15. 9. – 14. 11. V súvislosti s rytmom ročných období táto fáza zastupuje jeseň. Vtedy sa pomaly sťahujú energie rastlín dovnútra, lístie padá a aj zvieratá hľadajú útočisko, kam sa uložia na zimný spánok. V ľudskom životnom cykle to zodpovedá starnutiu.

Jesenný DETOX: pľúca a hrubé črevo
Jeseň

Charakteristickou emóciou je smútok. V Číne priraďujú tejto fáze bielu farbu, pretože na rozdiel od nás, pokladajú bielu farbu za farbu smútku. Psychickým faktorom tohoto emočného okruhu je smútok. Vyrovnávame sa so stratou a úplne sa stiahneme do seba.

Pokračovať v čítaní: Jesenný DETOX pľúca a hrubé črevo

Joga s krivkami

Nie si super chudá či chudý? Žiaden problém! Ľudia všetkých tvarov a veľkostí môžu a dokážu využívať výhody jogy. Obmedzenie nie je v tele iba v mysli.

Vyslovením slova „joga“, nemyslíme nepredstaviteľné a náročné polohy tela. Joga znamená byť v dokonalom vyladení. Telo, myseľ, energia a existencia sú v absolútnej harmónii.

Pokračovať v čítaní: Joga s krivkami

SILNÉ TELO a MYSEĽ s Mirkou Čurillou

Ste pripravený na zmenu? Program na 10 týždňov ušitý pre život v radosti.

Silné telo a myseľ

10 stretnutí + životný koučing s vysoko individuálnym prístupom. Efektívna práca s viditeľnými výsledkami na sebe v malom kolektíve, v  dôvernej skupinke s profesionálnym prístupom skúsenej lektorky.

V skupine nás bude maximálne 6 a ty získaš bohaté skúsenosti a informácie z oblastí: 

Rehabilitačná joga, Psychosomatika, Tvárová gymnastika. 

Pracujeme na telesnej i mentálnej úrovni.

O lektorke

SILNÉ TELO a MYSEĽ Volám sa Mirka Čurilla. Jogovej praxi sa venujem 12 rokov, tvárovej gymnastike/joge intenzívne 2 roky a svoje 4 ročné certifikované štúdium psychosomatiky si neustále overujem v praxi. Nástrojom, ktorý využívam pri práci s klientmi je aj životný koučing. Našla som spôsob ako to všetko výživné, čo som študovala môžem posunúť ďalej.  Lebo len spolupráca nás dovedie ďalej. Teším sa na každého jedného z Vás.

Pre koho je tento program SILNÉ TELO a MYSEĽ určený?

Naozaj pre každého. Nehľadiac na váhu, vek, pohlavie.

Čo program obsahuje?

1.Spojenie sily jogových a rehabilitačných pozícií pre rozhýbanie celého tela. Precítenie tepu vlastného života v žilách. Zmena na nové pohybové návyky, zlepšenie držania postavy.

2. Uvedomenie si seba. Zbavenie sa odpadkov z mysle. Dôveru v svoju silu tvoriť. Zameranie sa na úctu a rešpekt k veľkosti života. Naštartovanie akéhokoľvek hojenia.  Nájdenie svojich vlastných odpovedí a možnosti ujasniť si svoje ciele.

3. Omladenie tváre cez tvárovú jógu – kompletný základný kurz.

4. 1x životný koučing na klientom zvolenú tému. S Mirkou mate možnosť absolvovať životný koučing. Čo je to? Jedná sa o špecifický a štruktúrovaný rozhovor kouča a klienta za účelom dosiahnutia výnimočných požadovaných výsledkov prihliadajúc na jedinečnosť klienta. Tento mentálny tréning slúži na rýchlejšie a efektívnejšie dosiahnutie vašich vytýčených cieľov. Jedná sa o efektívny nástroj osobného rozvoja.

Informácie o programe Silné telo a myseľ

Program:SILNÉ TELO a MYSEĽ
Lektorka a koučka: Mirka Čurilla
Dátumy: od 10.10.2019 - do 12.12.2019
Deň: štvrtok
Čas: 11.00 do 12.30, 90 minút
Miesto: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B.Bystrica
Cena uceleného programu: 169,- Euro

Prihlasovanie sa u lektorky kurzu: selatelo@gmail.com, 0949 020 237

max. 6 osôb v skupine

Element ZEM – Harmónia tela a duše

Máte radi jinovú jogu? Aj my! A práve preto vám dávame do pozornosti výnimočnú udalosť –  septembrové sobotné podujatie plné oddychu a poučných informácii o našom tele a jeho blahu. Pozvánka na workshop: Element ZEM – Harmónia tela a duše,  14.9.2019 v Banskej Bystrici. Stretnutím Vás bude sprevádzať jedinečná lektorka z Prahy – Silvia Kajanová.

Pokračovať v čítaní: Element ZEM – Harmónia tela a duše

BASIC JOGA Základný kurz

Nové kurzy jogy pre začiatočníkov

Chcete sa zoznámiť s jogou? Spolu sa naučíme základy. Cvičenie, ktoré bude zdravé, bezpečné a najmä EFEKTÍVNE.

Joga krok po kroku

Basic Joga Základný kurz je tvorený v prvom kroku iba 8 lekciami jogy, s pravidelnými stretnutiami v skupine. Spoznávanie krásy jogy, cvičenie s vlastným telom ale aj s pomôckami a doplnkami v príjemnom prostredí Štúdia TVOJA JOGA v centre B. Bystrice, pod vedením certifikovanej lektorky Peťky.

 

Pokračovať v čítaní: BASIC JOGA Základný kurz

SKY YOGA EUROPA 2019

JOGA NA NAJVYŠSEJ TERASE EUROPA BC

Joga a harmónia na najvyššej slnečnej terase v Banskej Bystrici. Joga pri západne slnka: SKY YOGA EUROPA na 19. poschodí Europa Business Center.

SKY YOGA EUROPA 2019

_MG_7932 copyAj toto leto bude centrum TVOJA JOGA sprievodcom letnej jogy pod holým nebom. Jedinečný výhľad na farebné mesto Banská Bystrica – srdce Slovenska. Vzdušný priestor, jemný vánok na tvári a odraz bronzového slnka na pokožke. Vzdialení od zeme, blízko k oblohe budeme hľadať svoj stred počas podvečernej jogy. Perfektný spôsob, ako sa uvoľniť po celom dni a odprevadiť zapadajúce slnko.

_MG_7940 copyCvičíme vinayasa jogu. Prechod jogových pozícií v plynulom tempe so synchronizovaným dýchaním.

Jogové stretnutia majú dĺžku 75 minút a sú vedené lektorom. Zahŕňajú prax rôznych pozícií (asán) a záverečnú relaxáciu (shavasana). Po skončení lekcie máte možnosť chvíľu ticho meditovať alebo sa potešiť pohľadom na krásne farebné mesto obklopené horami.

Ako sa môžeš prihlásiť? 

Rezervácia. Cvičiť sa dá iba na základe rezervácie. Rezervuj sa jednoducho, buď cez webstránku alebo Facebook TVOJA JOGA. Tak ako aj na lekcie v štúdiu, aj tu používame rovnaký rezervačný systém. Nezabudni si zvoliť prevádzkareň: Europa Business Centrum. Ak chceš prísť medzi nás na SKY YOGU, prečítaj si prosím dôsledne viac informácii ku kúpe vstupu a k rezervácii miesta.

Kedy? Utorok (2.7., 16.7., 30.7.) od 18.30 hod.

Kde?  Stretávame sa o 18.15 hod. (presne) vo vnútri v Europa Shopping Center, pri pobočke Tatra Banke. Spoločný presun na 19. poschodie Europa Business Center, Banská Bystrica.

Príspevok na cvičeniePríspevok na jogu je 10,- Euro. Platí sa pred cvičením ako podmieka rezervácie.  Platba je možná: z kreditu návštevníka, ktorý má nabitý na cvičenie v centre TVOJA JOGA alebo v hotovosti, kedy v štúdiu vopred uhradíte lekciu SKY YOGA a my vám pomôžeme i s rezerváciou miesta. V štúdiu vám na recepcii rady asistujeme. Nájdete nás tu medzi jednotlivými lekciami alebo si overte našu prítomnosť : 0918 374 997, info@tvojajoga.sk.

Počasie. V prípade nepriaznivého počasia sa necvičí. Rezervácie sú organizátorom stornované. O zrušení jogy kvôli počasiu je bezodkladne poskytnutá informácia formou sms alebo telefonicky. Automaticky bude vytvorený  náhradný termín, ktorý Vám bude ponúknutý.

Zrušenie rezervácie. Ak sa nemôžete cvičenia zúčastniť, rezerváciu prosím zrušte včas. Zrušenie rezervácie je možné iba elektronicky – najneskôr  24 hodín pred udalosťou, pričom môžete za seba poslať aj náhradníka.

Oblečenie. Pohodlné, vrstvené. Priestor neposkytuje šatňu, preto je dobré prísť v športovom.

Jogamatky. Vybavenie na jogu je súčasťou cvičenia. Ak uprednostníte vlastnú podložku, bez problémov si ju prineste.

Prečítaj si priamo tu všetky potrebné informácie o rezervácii, platbe príspevku na cvičenie s storno podmienach.

 

LOSOVANIE o atraktívne ceny

Všetci účastníci SKY YOGA EUROPA 2019 budú na konci sezóny zaradení do žrebovania o atraktívne vecné ceny od Prána Energy, ktoré sú tematicky prepojené s jogou a cvičením:

Traja šťastní výhercovia zíkajú: Legíny na jogu YOGA DESING LAB.

 

 

Spomienky

Do skorého stretnutia. Namasté.

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA

Letná joga v Mestskom parku

TVOJA JOGA v tvojom meste

Srdečne pozývame za jogou do Mestského parku (Tajovského ul.). Každú stredu od 26. júna do 29. auguste 2019 o 18.00 hod. ponúkame za priaznivého počasia cvičenie jogy. Zoberte si podložku a pridajte sa! Bez ohľadu na vek a ohybnosť. Každý je vítaný. Zahoďte predsudky a začnite. Zasadnite do mäkkej trávy a nechajte sa v centre mesta previesť lekciou jogy. Za šumenia stromov, za spevu vtáctva, upokojíte a osviežite svoju myseľ. Telu poskytnete možnosť obnovy a omladenia.

Pokračovať v čítaní: Letná joga v Mestskom parku

Tradičná indická joga s Jaiwanti

Pozvánka na cvičenie jogy, ako sa vyučuje v Indii. Na workshope vás bude sprevádzať Jaiwanti, indická lektorka, ktorá učí autenticky. Joga bude tradičná a trochu iná, ako sme zvyknutí od našich a západných učiteľov. Dozviete veľa zaujímavých informácií alebo sa môžete opýtať na to, čo zaujíma práve vás.

 

Podujatie organizované s spolupráci s Indickou ambasádou v Bratislave, pri príležitosti blížiaceho sa medzinárodného dňa jogy.

 

Workshop: Tradičná indická joga s Jaiwanti

Lektor: Jaiwanti Singh - uznávaná učiteľka jogy pôvodom z Indie
Dátum: 15.6.2019
Čas: 14.00- 18.30
Miesto: TVOJA JOGA, o.z.
Príspevok: 27,- Euro
Rezervácia miesta: info@tvojajoga.sk (meno,tel.číslo, mail)
Storno podmienky

Vhodný pre všetky úrovne. Workshop bude v angličtine, tlmočený do slovenčiny. Workshop je zložený z 2 častí a je vhodný pre všetky úrovne:

1.Asány, pranajáma, meditačné a relaxačné techniky. Joga je rovnováha medzi mysľou, telom a dychom. Naše cvičenia kombinuje všetky tri prvky: fyzické cvičenie vo forme jogových pozícií; cvičenia na rozšírenie vitálnej sily (tiež známe ako prana alebo chi/ki) - pranayama; sústredenie sa na vnútorné stavy vedomia v celej praxi. 

2. Ako integrovať jogu do každodenného života – joga ako cesta. Prednáška sa dotýka viac aspektov života. Od okruhov zdravia, cez morálku, pevnú vôľu, stravu až po Patandžáliho 8 stupňovú cestu jogy. Je to len na vás.

Pokračovať v čítaní: Tradičná indická joga s Jaiwanti

ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami                   

Čo je zvukoterapia? Zvukoterapia využíva aspekty hudby na zlepšenie fyzického a emocionálneho zdravia. Má niekoľko foriem a môže zahrňovať: počúvanie hudby, spev spolu s hudbou, intuitívny pohyb v rytme hudby, zvukovú meditáciu alebo samotnú hru na nástrojoch. Existujú rôzne typy zvukovej terapie, vrátane vibračnej rezonančnej zvukovej terapie, ktorá využíva špeciálne zvuky a vytvára harmonizačné vibrácie.

Tibetské misy

Tibetské misy vydávajú neopakovateľný spievajúci zvuk. Ich prirodzené vibrácie sú plné, hlboké, silné a majú na nás nezvyčajný vplyv. Môžeme ich použiť na dokonalú relaxáciu,  pri meditáciách, na redukciu stresu, pri harmonizovaní ľavej a pravej mozgovej hemisféry – alebo inak mužskej a ženskej zložky v nás, na liečivé účely, harmonizovanie aury, vyrovnávanie čakier či meridiánov ako i na povznesenie ducha a pri hlbšej ceste duchovného rozvoja.

Pokračovať v čítaní: ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami