SKY YOGA EUROPA 2019

JOGA NA NAJVYŠSEJ TERASE EUROPA BC

Joga a harmónia na najvyššej slnečnej terase v Banskej Bystrici. Joga pri západne slnka: SKY YOGA EUROPA na 19. poschodí Europa Business Center.

SKY YOGA EUROPA 2019

_MG_7932 copyAj toto leto bude centrum TVOJA JOGA sprievodcom letnej jogy pod holým nebom. Jedinečný výhľad na farebné mesto Banská Bystrica – srdce Slovenska. Vzdušný priestor, jemný vánok na tvári a odraz bronzového slnka na pokožke. Vzdialení od zeme, blízko k oblohe budeme hľadať svoj stred počas podvečernej jogy. Perfektný spôsob, ako sa uvoľniť po celom dni a odprevadiť zapadajúce slnko.

_MG_7940 copyCvičíme vinayasa jogu. Prechod jogových pozícií v plynulom tempe so synchronizovaným dýchaním.

Jogové stretnutia majú dĺžku 75 minút a sú vedené lektorom. Zahŕňajú prax rôznych pozícií (asán) a záverečnú relaxáciu (shavasana). Po skončení lekcie máte možnosť chvíľu ticho meditovať alebo sa potešiť pohľadom na krásne farebné mesto obklopené horami.

Ako sa môžeš prihlásiť? 

Rezervácia. Cvičiť sa dá iba na základe rezervácie. Rezervuj sa jednoducho, buď cez webstránku alebo Facebook TVOJA JOGA. Tak ako aj na lekcie v štúdiu, aj tu používame rovnaký rezervačný systém. Nezabudni si zvoliť prevádzkareň: Europa Business Centrum. Ak chceš prísť medzi nás na SKY YOGU, prečítaj si prosím dôsledne viac informácii ku kúpe vstupu a k rezervácii miesta.

Kedy? Utorok (2.7., 16.7., 30.7.) od 18.30 hod.

Kde?  Stretávame sa o 18.15 hod. (presne) vo vnútri v Europa Shopping Center, pri pobočke Tatra Banke. Spoločný presun na 19. poschodie Europa Business Center, Banská Bystrica.

Príspevok na cvičeniePríspevok na jogu je 10,- Euro. Platí sa pred cvičením ako podmieka rezervácie.  Platba je možná: z kreditu návštevníka, ktorý má nabitý na cvičenie v centre TVOJA JOGA alebo v hotovosti, kedy v štúdiu vopred uhradíte lekciu SKY YOGA a my vám pomôžeme i s rezerváciou miesta. V štúdiu vám na recepcii rady asistujeme. Nájdete nás tu medzi jednotlivými lekciami alebo si overte našu prítomnosť : 0918 374 997, info@tvojajoga.sk.

Počasie. V prípade nepriaznivého počasia sa necvičí. Rezervácie sú organizátorom stornované. O zrušení jogy kvôli počasiu je bezodkladne poskytnutá informácia formou sms alebo telefonicky. Automaticky bude vytvorený  náhradný termín, ktorý Vám bude ponúknutý.

Zrušenie rezervácie. Ak sa nemôžete cvičenia zúčastniť, rezerváciu prosím zrušte včas. Zrušenie rezervácie je možné iba elektronicky – najneskôr  24 hodín pred udalosťou, pričom môžete za seba poslať aj náhradníka.

Oblečenie. Pohodlné, vrstvené. Priestor neposkytuje šatňu, preto je dobré prísť v športovom.

Jogamatky. Vybavenie na jogu je súčasťou cvičenia. Ak uprednostníte vlastnú podložku, bez problémov si ju prineste.

Prečítaj si priamo tu všetky potrebné informácie o rezervácii, platbe príspevku na cvičenie s storno podmienach.

 

LOSOVANIE o atraktívne ceny

Všetci účastníci SKY YOGA EUROPA 2019 budú na konci sezóny zaradení do žrebovania o atraktívne vecné ceny od Prána Energy, ktoré sú tematicky prepojené s jogou a cvičením:

Traja šťastní výhercovia zíkajú: Legíny na jogu YOGA DESING LAB.

 

 

Spomienky

Do skorého stretnutia. Namasté.

Daniela Lászlová – TVOJA JOGA nielen YOGA

Letná joga v Mestskom parku

TVOJA JOGA v tvojom meste

Srdečne pozývame za jogou do Mestského parku (Tajovského ul.). Každú stredu od 26. júna do 29. auguste 2019 o 18.00 hod. ponúkame za priaznivého počasia cvičenie jogy. Zoberte si podložku a pridajte sa! Bez ohľadu na vek a ohybnosť. Každý je vítaný. Zahoďte predsudky a začnite. Zasadnite do mäkkej trávy a nechajte sa v centre mesta previesť lekciou jogy. Za šumenia stromov, za spevu vtáctva, upokojíte a osviežite svoju myseľ. Telu poskytnete možnosť obnovy a omladenia.

Pokračovať v čítaní: Letná joga v Mestskom parku

Tradičná indická joga s Jaiwanti

Pozvánka na cvičenie jogy, ako sa vyučuje v Indii. Na workshope vás bude sprevádzať Jaiwanti, indická lektorka, ktorá učí autenticky. Joga bude tradičná a trochu iná, ako sme zvyknutí od našich a západných učiteľov. Dozviete veľa zaujímavých informácií alebo sa môžete opýtať na to, čo zaujíma práve vás.

 

Podujatie organizované s spolupráci s Indickou ambasádou v Bratislave, pri príležitosti blížiaceho sa medzinárodného dňa jogy.

 

Workshop: Tradičná indická joga s Jaiwanti

Lektor: Jaiwanti Singh - uznávaná učiteľka jogy pôvodom z Indie
Dátum: 15.6.2019
Čas: 14.00- 18.30
Miesto: TVOJA JOGA, o.z.
Príspevok: 27,- Euro
Rezervácia miesta: info@tvojajoga.sk (meno,tel.číslo, mail)
Storno podmienky

Vhodný pre všetky úrovne. Workshop bude v angličtine, tlmočený do slovenčiny. Workshop je zložený z 2 častí a je vhodný pre všetky úrovne:

1.Asány, pranajáma, meditačné a relaxačné techniky. Joga je rovnováha medzi mysľou, telom a dychom. Naše cvičenia kombinuje všetky tri prvky: fyzické cvičenie vo forme jogových pozícií; cvičenia na rozšírenie vitálnej sily (tiež známe ako prana alebo chi/ki) - pranayama; sústredenie sa na vnútorné stavy vedomia v celej praxi. 

2. Ako integrovať jogu do každodenného života – joga ako cesta. Prednáška sa dotýka viac aspektov života. Od okruhov zdravia, cez morálku, pevnú vôľu, stravu až po Patandžáliho 8 stupňovú cestu jogy. Je to len na vás.

Pokračovať v čítaní: Tradičná indická joga s Jaiwanti

ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami                   

Čo je zvukoterapia? Zvukoterapia využíva aspekty hudby na zlepšenie fyzického a emocionálneho zdravia. Má niekoľko foriem a môže zahrňovať: počúvanie hudby, spev spolu s hudbou, intuitívny pohyb v rytme hudby, zvukovú meditáciu alebo samotnú hru na nástrojoch. Existujú rôzne typy zvukovej terapie, vrátane vibračnej rezonančnej zvukovej terapie, ktorá využíva špeciálne zvuky a vytvára harmonizačné vibrácie.

Tibetské misy

Tibetské misy vydávajú neopakovateľný spievajúci zvuk. Ich prirodzené vibrácie sú plné, hlboké, silné a majú na nás nezvyčajný vplyv. Môžeme ich použiť na dokonalú relaxáciu,  pri meditáciách, na redukciu stresu, pri harmonizovaní ľavej a pravej mozgovej hemisféry – alebo inak mužskej a ženskej zložky v nás, na liečivé účely, harmonizovanie aury, vyrovnávanie čakier či meridiánov ako i na povznesenie ducha a pri hlbšej ceste duchovného rozvoja.

Pokračovať v čítaní: ZVUKOTERAPIA: Meditácia s tibetskými misami                   

Joga s krivkami

Nie si super chudá či chudý? Žiaden problém. Chceme, aby ľudia všetkých tvarov a veľkostí vedeli, že stále dokážu využívať výhody jogy. Cvičiť jogu a mať sa pritom skvele môže naozaj každý.

Nový koncept lekcií: Joga pre ľudí s krivkami je iný v tom, že na joge sa používa veľa pomôcok a modifikácii, aby bol pohyb a samotné asán čo najzdravšie. Pokiaľ sami nezápasíte s kilami navyše alebo väčším poprsím neviete, aké zložité môže byť dostať sa do pozície polovičná sviečka alebo most, či dole sa pozerajúci pes. Na lekciách jogy vo veľkej skupine ste častokrát anonymný a nikto vám nepovie, či práve praktikovaná asána nie je pre vás kontraindikačná. Stretnutia na lekciách:

Joga s krivkami určite nediskriminuje ostatnú populáciu so štandardnou postavou. Študenti potom nebudú potrebovať toľko pomôcok a starostlivosti od lektorky a pôjdu si podľa svojich možností. Je však pravdepodobné, že sa im modifikované asány zapáčia a takáto joga bude pre nich viac restoratívna – oddychová.

JOGA S KRIVKAMI
Dátum: od 15.5. každú stredu
Čas: 19.30 -20.45
Miesto: TVOJA JOGA, Banská Bystrica
Príspevok: 5,- (jednorázovo), 4,50,- (zvýhodnený kredit)
Lektor: Vanda Dlholucka

Pokračovať v čítaní: Joga s krivkami

KURZ Power Flow Yoga II.

Voľné pokračovanie. Kurz Power Flow Yoga

Počas šiestich stretnutí prehĺbime naučené základy. Budovanie jogovej sily a flexibility súbežne s plynulosťou pohybu a najma s dychom. Variácie asán vo vinyase.

Náplň kurzu

  • Počas pokračovania mini kurzu si vysvetlíme, ako aktívne zapojíme svalové zámky (bandhy) pri cvičení.
  • K dynamickým štýlom jogy patria aj preskoky a odskoky (jump through & jump back) medzi jednotlivými asánami. Často bývajú medzi praktikantmi jogy veľkými strašiakmi, hlavne zo začiatku. Radi vám ukážeme, že „preplávať“ medzi pozíciami nie je vôbec nič ťažké.
  • Ukážeme si, ako spevniť stred tela „the core“ a posilniť ramená.
  • Zlepšenie mobility hrudnej chrbtice.
  • Mobilita bedrových a ramenných kĺbov.
  • Posledná lekcia s príjemným prekvapením.

Čo získam?

Iba pravidelným opakovaním nadobúda telo silu, pružnosť, rozvíja sa zdravá mobilita. Pravidelnou praxou v čase získavame kontrolu nad našim dychom, riadime pohyb tela uvedomelo a cyklické myšlienky dostávame pod kontrolu. Sme pripravení k vyššiemu stupňu jogy ako stiahnutie zmyslov smerom dnu (prajahára) a kontemplácia.

Kurz Power Flow Yoga II.

Organizačné informácie: Kurz Power Flow Yoga II.

Príspevok na kurz: 37,- Euro, POZOR!!! Iba 35,- Euro pri registrácii do 4.4.
Deň a čas lekcií : štvrtok, 16.30 – 17.30
Začiatok kurzu: 25.4.2019
Počet lekcií: 6
Miesto kurzu: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B. Bystrica
Lektor: Peťa Diaková, Daniela Lászlová
Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk alebo 0918 374 997

 

Tešíme sa na ďalšie stretnutia.

Danka a Peťka, TVOJA JOGA nielen YOGA

 

Power Joga

Power Flow Yoga – úvodný kurz

Pripravujeme pre Vás jemne rozvrhnutý a dobre naplánovaný kurz, ktorý bude trvať 2 mesiace. Obsahuje 8 po sebe nasledujúcich stretnutí. Lekcie začínajú od základov, s cieľom dopracovať sa k cvičeniu jogy formou plynulých zostáv. Po skončení výuky na sebe spozorujete rozdiel v zdraví, vitalite, v sile a pružnosti, v koncentrácii a odhodlaní.

Informácie o kurze: Power Flow Yoga

Príspevok na kurz:  50,- Euro

Deň a čas lekcií : štvrtok, 16.30 - 17.30

Začiatok kurzu: 21.2.2019

Počet lekcií: 8

Miesto kurzu: TVOJA JOGA, Terézie Vansovej 10, B.Bystrica

Lektor: Peťa Diaková

Prihlasovanie sa: info@tvojajoga.sk alebo 0918 374 997 

Náročnosť: *začiatočník, učenie

lektorka kurzu: Peťka Diaková

Pokračovať v čítaní: Power Flow Yoga – úvodný kurz

Zimný slnovrat 2018

V piatok 21. decembra 2018 o 23.23 nás čaká siný moment, nastáva zimný slnovrat. Zároveň mesiac dorastá a vyvrcholí v poslednom splne tohto roku, ktorý nastáva v sobotu podvečer, 22.decembra 2018 o 18:50.

Tieto dni okolo zimného slnovratu a splnu sa odporúča: relaxovať, oddychovať, meditovať, vykonávať skôr rutinnú, či duchovnú činnosť alebo aktivity, pri ktorých nám vyhovuje byť pasívny.

Pokračovať v čítaní: Zimný slnovrat 2018

Predvianočná joga: Soul to soul

Benefičná predvianočná joga pre zvieratká

Predvianočné podujatie: Soul to Soul… stretnutie plné jogy, pohybu, intuície, odvahy a objavovania.

Joga s tromi lektormi štúdia TVOJA JOGA: Danka – Peťa – Monika. Zakončené spoločnou vedenou meditáciou a príjemným posedením pri domácom koláčiku.

VÝŤAŽOK Z PODUJATIA PÔJDE DO ÚTULKU TULÁČIK o.z. – Brezno.

Kde: TVOJA JOGA, T. Vansovej 10, B. Bystrica

Kedy: 16.12.2018, nedeľa

O koľkej: 16.30 - 19.00

Príspevok: 10,- Eur 

Registrácia: http://tvojajoga.reservanto.sk

Pokračovať v čítaní: Predvianočná joga: Soul to soul