Jóga: Cesta prekračujúca telesnosť

Jóga ponúka množstvo techník, ktoré presahujú rozmery telesnosti. Fyzické cvičenie nie je všetko. Vlastne predstavuje menej ako 10 percent toho, čo jóga skutočne reprezentuje. To, čo sa nedá zažiť počas lekcie kvôli ohraničenosti času, učíme na tematických pobytoch, seminároch, jogových programoch. Už o pár dní sa vydáme s malou skupinkou do Chorvátska a neskôr v júli nás čaká Banská Štiavnica. Veľmi sa teším.

Jóga: Cesta prekračujúca telesnosť

Hlboké ponorenie do jógy

Hoci sú hodiny jógy v štúdiu skvelé a dôležité pre udržanie psychohygiene a fyzickej kondície, skutočnú hĺbku a jemnosť jógy začnete objavovať až vtedy, keď prekročíte hranice telesného poňatia ásán. Možno práve na tematických pobytoch zažijete ten impulz či AHA moment. V takom prostredí, plnom starostlivosti a podpory, sa môžete naučiť pracovať so sebou a precitnúť k jóge – jednote.

Vyberanie správneho učiteľa

Ak pátrate a chcete ísť ďalej ako je umožnené na skupinovej lekcii, vyberajte si výukové programy tak, aby ste sa neskôr vedeli viesť sami. Nájdite si pre seba mienkotvorného učiteľa/ učiteľku, ktorému dôverujete a s ktorým cítite bezpečné zázemie a pozorujete vlastný progres nielen na tele, ale najmä na jemnejších vrstvách vášho ja: energia, emócia, pochopenie, harmónia.

Každodenný vplyv jógy

Hlboká jóga sa týka každodenného žitia: etika, morálka, jedlo, kultivácia myšlienok, usmernenie akcie, kontrola slova. Keď nastúpite na cestu sebapoznania, transformácie a sebarealizácie, zmenia sa aj tie najmenšie detaily, ktoré sa teraz zdajú nepodstatné. Je to však vítaná zmena, ktorá prináša vitalitu, nadhľad, lásku, múdrosť, poznanie a mnohé neopísateľné skutočnosti.

Rozlišovanie na ceste jógy

Je dôležité naučiť sa na tejto ceste rozlišovať. Potom zistíte, čo skutočne funguje a čo sú len prázdne sľuby. Považujem sa v tomto smere nielen za učiteľku, som “most”. Som učiteľ, ktorý ukazuje spôsob, ako sa dá pracovať s telom, energiou, mysľou, poznaním, pretože to sú cesty, ktoré som si prešla a vlastne stále prechádzam stále cez vlastné skúsenosti vďaka učiteľom (a to jediné sa počíta). Realizácia. Myseľ v ilúzii nás rada a často klame a nie je vždy správnym radcom akokoľvek si myslíme, že my predsa vieme.

Obchodovanie s ľudskou zraniteľnosťou

V dnešnej dobe je smutno časté obchodovanie s ľudskou zraniteľnosťou. Emocionálne, energetické dno, pocit, že už nevieme ako ďalej sami, zúfalosť alebo príliš zmätená myseľ nás núti robiť nesprávne kroky a rozhodnutia. Zlou nástrahou sú programy a kurzy, ktoré sľubujú viac, ako môžu splniť. Jóga je cesta osobného rozvoja a poznania, ktorú môžete prežívať každý deň. Umožnite si ju teda prežívať plne, na vlastnej skúsenosti, ktorá vám otvorí brány k hlbšiemu porozumeniu a sebapoznaniu. Vezmime si toto posolstvo k srdcu a pokračujme v ceste za pravým poznaním.

Sadhana: Celoživotná cesta

Žiadny víkendový kurz vám nezdvihne Kundalíni energiu, pokiaľ ste stále v energii tamas a rajas. Keď sa vám aj nejakou náhodou dvihne energia, ktorá vám vzápätí telesne a psychicky neublíži, čo s ňou chcete robiť? Viete, ako ju využiť a transformovať? Je to ako mať rýchle auto, kľúče, ale nevedieť jazdiť ani nepoznať cestnú premávku. Zrazu sedíte v tom aute a veziete sa sami. Čo sa asi tak stane? Sadhana je celoživotná.

Blog

Menu
error: Content is protected !!