Wheel Yoga

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Wheel Yoga
 

Wheel Yoga je špecifická lekcia, počas ktorej sa plynulo a v rámci sekvencií zapája manipulácia s joga kolesom. Wheel (joga koleso) je dômyselná a menej tradičná pomôcka na jogu.

Po krátkej pauze našla hodinka jogy s kolieskom opäť svoje miesto v našom rozvrhu. Pravidelné lekcie budú za podpory a vedenia lektroky Moniky.

Wheel – Tento pomocník je relatívne úzkym a pevným kruhom. častorát je vyrobený z rôznorodých materiálov (PVC, drevo, korok). Je postavený vo vzpriamenej polohe a používa sa pri špecifických lekciách jogy, aby sa zvýšila pružnosť, sila tela, stabilita ale i zameranie pozornosti – fokus. Ponúka podporu pre ťažké pozície alebo naopak uľahčuje odcvičenie aj základnej ásany. Joga koleso je v prvom rade unikátna pomôcka pre zdravie, ktorá pomáha proti bolestiam chrbta spôsobených sedavým zamestnaním, statickým preťažením alebo športovou činnosťou. Je to certifikovaná fyzioterapeutická pomôcka, ktorou je možné dosiahnuť natiahnutie svalov chrbta, uvoľnenie jednotlivých častí chrbtice, dekompresiu.

S kolieskom na jogu sa stretnete nielen na tematickej lekcii Wheel Yoga s Monikou. Častokrát sa alternatívne a na krátko zapája aj do cvičenia jogy s lektrokou Dankou:  Joga pre flexibilitu, Zdravý chrbát či Power joga.

Wheel Yoga – výhody cvičenia

  • Dokonale natiahne celé telo.
  • Pomôže hlboko a bezpečne premasírovať chrbticu, uvoľní ju, poskytne jej oporu.
  • Pomôže v získaní sily a v posúvaní sa v praxi smerom vpred.
  • Zlepšuje rovnováhu a zvládnutie aj náročnejších pozícií.
  • Jogové koleso pomáha otvárať prednú a bočnú časť tela, rozvíja mobilitu chrbtice najmä v oblasti hrudného segmentu.

Pre koho je lekcia s kolieskom vhodná?

Cvičenie s joga kolesom je vodná takmer pre všetkých s výnimkou tehotných dám na skupinovej lekcii. Cvičenie sa stáva bezpečné aj pre návštevníkov so špeciálnymi potrebami, ako napríklad pre ľudí hypermobilitou, s degeneratívnym ochorením kĺbov a kostného tkaniva, pre ľudí s vysokým krvným tlakom a skoliózou. Špeciálne upravené cviky s joga kolesom môžu dokonca veľmi dobre stabilizovať svalový apartát pri skolióte sypu S alebo pôsobia blahodárne pre ľudí so skoliotickým držaním tela.

Odporúčanie
Lekcia je vhodná pre ľudí, ktorí majú aspoň nejaké základy jogy. Cvičenie je plynulé, v miernom tempe s pozíciami podporujúcimi zdravú flexibilitu, s cvikmi silovými a balančnými za pomoci joga kolesa.
Náročnosť lekcie
Stredná
Trvanie lekcie
60 min.
Menu
error: Content is protected !!