Wheel Yoga

  1. Tvoja Joga
  2. Lekcie
  3. Wheel Yoga
 

Wheel Yoga je špecifická lekcia, počas ktorej sa plynulo a v rámci sekvencií  zapája manipulácia s joga kolesom. Wheel (joga koleso) je dômyselná a menej tradičná pomôcka na jogu.

Tento pomocník je relatívne úzkym kruhom. Je postavený vo vzpriamenej polohe a používa sa pri špecifických lekciách jogy, aby sa zvýšila pružnosť, sila, stabilita. Ponúka podporu pre ťažké pozície alebo naopak zjednodušuje odcvičenie aj základnej asány.

Joga koleso je v prvom rade unikátna pomôcka pre zdravie, ktorá pomáha proti bolestiam chrbta spôsobeného sedavým zamestnaním, statickým preťažením alebo športovou činnosťou. Je to certifikovaná fyzioterapeutická pomôcka, ktorou je možné dosiahnuť natiahnutie svalov chrbta, uvoľnenie jednotlivých častí chrbtice.

Výhody cvičenia wheel yoga?

  • Dokonale natiahne celé telo.
  • Pomôže hlboko a bezpečne premasírovať chrbticu, uvoľní ju, poskytne jej oporu.
  • Pomôže v získaní sily a v posúvaní sa v praxi smerom vpred.
  • Zlepšuje rovnováhu a zvládnutie aj náročnejších pozícií.
  • Jogové koleso pomáha otvárať prednú a bočnú časť tela, rozvíja mobilitu chrbtice najmä v oblasti hrudného segmentu.

Pre koho je lekcia vhodná?

Cvičenie s joga kolesom je vodná takmer pre všetkých, s výnimkou tehotných dám na skupinovej lekcii. Cvičenie sa stáva bezpečné aj pre návštevníkov so špeciálnymi potrebami, ako napríklad pre ľudí hypermobilitou, s degeneratívnym ochorením kĺbov a kostného tkaniva, pre ľudí s vysokým krvným tlakom a skoliózou.

Odporúčanie
Lekcia je vhodná pre ľudí, ktorí majú aspoň nejaké základy jogy. Cvičenie je plynulé, v miernom tempe s pozíciami podporujúcimi zdravú flexibilitu, s cvikmi silovými a balančnými za pomoci joga kolesa.
Náročnosť lekcie
Stredná
Trvanie lekcie
60 min.
Menu
error: Content is protected !!