Terapeutické výhody cvičenia s jogovým kolesom

  1. Tvoja Joga
  2. Joga a zdravie
  3. Terapeutické výhody cvičenia s jogovým kolesom

V štúdiu TVOJA JOGA zaraďujeme v januári do rozvrhu novú lekciu Wheel Yoga. Názov lekcie je odvodený od anglického pomenovania novej pomôcky yoga wheel ( koleso na jogu), ktoré obohatilo ponuku našich jogových a terapeutických doplnkov na cvičenie.

Viac ako trend

Koliesko na jogu nie je len módny trend alebo výstrelok, ako uspokojiť túžbu návštevníkov stále zažívať niečo obohacujúce a výnimočné.  V skutočnosti je to prepracovaná, dômyselná pomôcka, ktorá nielen že pomáha prehĺbiť telesnú prax a posúva ju na novú úroveň, v prvom rade je unikátnou pomôckou pre zdravie. Pomáha terapeuticky proti bolestiam chrbta spôsobeného sedavým zamestnaním, statickým preťažením alebo športovou činnosťou. Môžete ním dosiahnuť natiahnutie svalov chrbta, uvoľnenie jednotlivých častí chrbtice.

Terapeutické výhody cvičenia s yoga wheelom

 

1. Pomáha v bezpečnom cvičení a zabraňuje zraneniam

Záklony a inverzie sú náročné pozície a mnohí sa im vyhýbajú. Yoga wheel ponúka jednoduchý a bezpečný spôsob, ako ľuďom tieto typy ásan uľahčiť. Jogové koliesko vás udržuje vo vzpriamenej polohe a poskytuje dokonalú podporu.

2. Poskytuje dynamickú podporu a dosahuje lepšie dýchanie

Jogové koleso umožňuje súčasné rozšírenie a ohnutie chrbtice. Vďaka pomerne veľkej kontaktnej ploche si chrbtica užije príjemné predĺženie a stabilnú podporu. To nesmierne prispieva k jej zdraviu. Západný životný štýl, dlhé sedenie a menej pohybu trupu do rôznych smerov má často za následok uvoľnené držanie tela a zaguľatený chrbát. Pohyblivosť chrbtice smerom do záklonu klesá a štruktúry tela vo frontálnej rovine je pevnejšia a nepohyblivejšia. Pomocou jogového kolieska rozšírite zdravý polomer pohybu dozadu a súčasne otvoríte prednú časť tela. Zlepšíte tiež svoju schopnosť hlbšie dýchať, pretože vaša bránica môže fungovať lepšie.

3. Zvyšuje flexibilitu

S pomocou kolesa sa budete môcť natiahnuť ďalej. Zlepšuje mobilitu flexorov bedra, ktoré sú dôležité na zvládnutie ako záklonov, tak aj inverzií. Takto získate vo veľmi krátkom čase viac progresu v telesných partiách náchylných na zranenia.

4. Sila

Jógové koleso vám dodá silu a výdrž. Vo veľmi krátkom čase cvičenia sa budete cítiť oveľa silnejší a zdravší.

5. Stimuluje fasciu/ spojivové tkanivo

Fasciálne tkanivo je mechanicky stimulované napätím a tlakom. Spustia sa regeneračné procesy a štruktúry sa do istej miery opravia. Vyžaduje si to miernu stimuláciu a uvoľnite napätia istým spôsobom. Príjemná masáž a aktivácia v oblasti krku a bedrovej časti, ktoré sú známe ako oblasti najviac namáhané a najcitlivejšie na zranenie.

6. Rozmanitosti v cvičení

Keď cvičíme na našej podložke, zvyčajne pracujeme v uzavretých systémoch. Nohy aj ruky sú na podložke. Ak zmeníme túto geometriu a vložíme jogové koleso pod jednu nohu, na udržanie pozície musí byť aktívnych oveľa viac svalových skupín. Uzatvorený systém sa stal otvoreným systémom, ktorý si vyžaduje viac energie, rovnováhy a koordinácie. Prax sa stáva intenzívnejšou a má väčšiu rozmanitosť.

Vidíme sa na na lekcii Wheel yoga v TVOJA JOGA

 

Daniela Lászlová, TVOJA JOGA nielen YOGA

 

Blog

Menu
error: Content is protected !!